06.08.2021
Російський злодій в законі "Вітя Пан" втратив притулок в Україні

(Віктор Панюшин)

62-річного уродженця Татарстану, громадянина Російської Федерації Віктора Панюшина, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Пан"/"Вітя Пан" рішенням Державної міграційної служби України №177-21 від 11 червня 2021 року позбавлено статусу біженця на території нашої держави. Відомості про це містяться в матеріалах судового реєстру.

Згідно із ними, адвокат "Віті Пана", якого вважають ватажком одного з найпотужніших слов'янських угруповань на теренах колишнього СРСР, оскаржує в Окружному адміністративному суді Києва рішення щодо позбавлення достойника політичного притулку, вважаючи його протиправним.

Під час розгляду відповідної справи захист Панюшина звернувся із клопотанням щодо застосування заходів забезпечення позову шляхом призупинення дії рішення ДМСУ №177-21, а також встановлення заборони "міграційникам" вчиняти будь-які дії в частині примусового видворення кримінального генерала з України та повернення на Батьківщину. Мовляв, у випадку передачі "Пана" до РФ, "його життю загрожуватиме небезпека через політичні переконання", застосування тортур та позбавлення волі тощо.

Відповідні аргументи не переконали служителя Феміди Костянтина Пащенка, який 30 липня 2021 року відмовив у забезпеченні позову Віктора Михайловича, що з 2017 року перебуває в міжнародному розшуку за запитом правоохоронців Російської Федерації.

Втім, як раніше зазначалося в розслідуванні Dетектив-Info "Пан" в Україні не пропав" цей нюанс до певного часу не надто обтяжував короля злочинного світу, що обрав у якості своєї резиденції Львівську область.

Більше того - протягом останніх трьох років встановлено щонайменше три епізоди "прихоплення" Панюшина вітчизняними правоохоронцями, однак кожного разу "злодію в законі" вдавалося виходити сухим із води.

Зокрема, як раніше повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, наприкінці травня поточного року "Вітю Пана", що на той момент під №360 вже перебував у переліку "злодіїв в законі" та кримінальних авторитетів, відносно яких запроваджено санкції, співробітники СБУ затримали на Львівщині. Та невдовзі стало відомо - достойника відпустили, бо виявили в нього заздалегідь отриманий від українських можновладців статус біженця.

Згідно однієї з версій, за "політичним притулком" Панюшин, що має за плечима дев'ять судимостей і загалом відбув в місцях позбавлення волі більш як вчерть століття, за "сприяння" народного депутата 9 скликання, наближеного на той час до верхівки МВС, звернувся восени 2019 року. Тоді, як зазначалося на сторінках нашого видання, "Пана", що на Батьківщині обвинувачується в серії зухвалих насильницьких злочинів, "накрили" в приміщенні центру "Паспортний сервіс" у Одесі, однак також відпустили.

Що ж стосується найбільш скандального затримання кримінального генерала зразка червня 2019 року, після якого правоохоронці загадковим чином відпустили розшукуваного Інтерполом достойника, то обставини цієї саги розлого викладалалися в матеріалі Dетектив-Info "Ой, служив я в "Пана!". У подальшому ця історія зацікавила слідчих Державного бюро розслідувань, згідно фабули відповідного провадження, відмова правохоронців застосовувати до Панюшина екстрадиційну процедуру та організація його подальшого звільнення обійшлася прибічникам "злодія в законі" у кругленьку суму в 1,5 млн. дол.

З приводу "проданої справи "Пана" силовики прискіпливо вивчали звитяги керівників Нацполіції тих часів (Романа Осуховського, Вячеслава Аброськіна, Сергія Князєва тощо) та міграційників. За однією з версій, перемовини з приводу "звільнення" Панюшина з цими силовиками поважний "посланець" (подейкували, що цією особою міг виступати тодішній прокурор Львівської області Юрій Квятківський, який буцімто діяв на прохання відомого на Львівщині бізнесмена Григорія Козловського) розпочинав з еквіваленту 2 млн. дол., однак надалі "погони" пішли на поступки та опустили планку зазіхань до 1,6 млн. дол. Після чого - "подарували" волю кримінальному генералу.

гарячі новини У Києві затримали (і відпустили) кримінального авторитета "Батуру" 17.05.2022
Обвинуваченого у вбивстві "смотрящего" за Маріуполем разом із його "опікуном" вивезли до Донецька 12.05.2022
На Івано-Франківщині затримали злодія в законі Мамуку Оніані 11.05.2022
Топ-правоохоронці Чорногорії "зливали" інформацію балканському наркокартелю "Кавач", лідера якого намагалися вбити в Києві 05.05.2022
Російського злодія в законі "Вітю Пана" вклали обличчям у підлогу в компанії двох курських авторитетів 29.04.2022
Архів новин