14.05.2020
Слідком РФ "дав у штангу" звісткою про затримання в Україні злодія в законі "Віті Пана"

(Віктор Панюшин)

У четвер, 14 травня 2020 року СУ Слідчого комітету Російської Федерації по Курській області розповсюдило інформацію про скерування до суду кримінальної справи щодо дванадцяти осіб, яких називають членами злочинної спільноти на чолі із 61-річним Віктором Панюшиним, який відомий у певних колах в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Вітя Пан".

Дюжина учасників ОЗУ на території РФ обвинувачується у скоєнні низки злочинів, серед яких викрадення (п.«а», «в» ч.3 ст.126 КК РФ) та жорстоке побиття (п.«а» ч.3 ст.111 КК РФ) людей, дев'ять випадків шахрайства в особливо великих розмірах (ч.3, ч.4 ст. 159 КК РФ), незаконна організація азартних ігор (п.«а» ч.3 ст.171.2 КК РФ), а також "профільна" для королів злочинного світу правова новела про керівництво та участь у діяльності злочинної спільноти (ч.1, ч.2 ст.210 КК РФ).

Паралельно зі згадкою про начебто припинення діяльності "банди Віті Пана" на теренах Курської та Білгородської областей Росії, в Слідчому комітеті "північного сусіда" додали - безпосередньо "злодій в законі" Панюшин та два його найближчі поплічники переховуються від органів слідства та оголошені у міжнародний розшук.

А резюме звіту російських силовиків містить відомості про начебто заґратування "короля злочинного світу" в Україні.

"Наразі Панюшина затримано правоохоронними органами на території України, вирішується питання щодо його екстрадиції на території Російської Федерації", - зазначено в повідомленні, після появи якого низка російських інтернет-видань повідомила гучну новину щодо затримання "Віті Пана".

Втім, як зазначають поінформовані співрозмовники Dетектив-Info, в системі Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки України насправді ані про затримання, а тим паче - щодо екстрадиції російського "злодія в законі" мови не йдеться. Джерела нашого видання спростовують такі відомості.

"Станом на кінець квітня - початок травня було відомо, що він знаходиться на території Львівської області. А про "свіже" затримання Панюшина ніхто нічого не знає, це якась "штанга", бо приховати таку інформацію просто неможливо", - зазначає інсайдер.

Він припускає, що російські правоохоронці під час звіту про затримання в Україні "банди "Віті Пана" могли користуватися інформацією річної давнини.

Мова йдеться про скандальну історію, коли на теренах Львівщини вітчизняні силовики "прихопили" розшукуваного Інтерполом Панюшина, але замість ув'язнення - просто відпустили (з усіма деталями та героями цих подій можна ознайомитися в розслідуванні Dетектив-Info "Пан в Україні не пропав", зокрема й у перекладі англійською мовою).

Надалі діями високопосадовців галузі правоохоронних структур з цього приводу жваво зацікавилося Державне бюро розслідувань, але наприкінці березня 2020 року всі згадки про "продану справу" російського "злодія в законі" підчистили з судового реєстру.

Також Dетектив-Info писав, як 22 листопада 2019 року 61-річного "короля злочинного світу" повторно затримали, але відразу відпустили в Україні. Цього разу інцидент мав місце в Одесі біля одного з приміщень центру "Паспортний сервіс". За інформацією наших співрозмовників, тут Панюшин подавав заявку на визнання його в Україні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

"Виходить справжній анекдот. Найвірогідніше, що у себе росіяни користуються запитом про затримання Панюшина в Україні, який надійшов до них в червні 2019 року. Тож вони й рапортують, мовляв "Пан" в Україні за гратами та очікує екстрадиції. А насправді він чекає або вже отримав біженство, звісно - на волі", - резюмує "удар в штангу" від Слідкому РФ наш співрозмовник.

гарячі новини У Києві затримали (і відпустили) кримінального авторитета "Батуру" 17.05.2022
Обвинуваченого у вбивстві "смотрящего" за Маріуполем разом із його "опікуном" вивезли до Донецька 12.05.2022
На Івано-Франківщині затримали злодія в законі Мамуку Оніані 11.05.2022
Топ-правоохоронці Чорногорії "зливали" інформацію балканському наркокартелю "Кавач", лідера якого намагалися вбити в Києві 05.05.2022
Російського злодія в законі "Вітю Пана" вклали обличчям у підлогу в компанії двох курських авторитетів 29.04.2022
Архів новин