29.05.2021
Львівський дуплет: СБУшники затримали злодіїв в законі "Магало" та "Вітю Пана"

(Реваз Катамадзе (ліворуч) та Віктор Панюшин)

У п'ятницю, 28 травня 2021 року, співробітники одного з міжрайонних відділень Управління Служби безпеки України у Львівській області здійснили затримання в місті Стрий 62-річного громадянина Російської Федерації Віктора Панюшина та 47-річного уродженця грузинського міста Зестафоні Реваза Катамадзе, які відомі в статусі так званих "злодіїв в законі" на прізвиська "Вітя Пан" та "Магало"/"Резо" відповідно. Про це повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info.

За його словами, наразі силовики планують доправити Катамадзе до Миколаївського пункту тимчасового перебуваня іноземців та осіб без громадянства (ПТПІ). Що ж стосується Панюшина, то відомості щодо намірів правоохоронців стосовно цього достойника, не афішуються.

Нагадаємо, що визначений в якості особи без громадянства "Магало", так само як і розшукуваний Інтерполом за поданням правоохоронців північного сусіда росіянин "Вітя Пан" потрапили до так званого переліку осіб, щодо яких указом президента України від 21 травня 2021 року було введено санкції. Панюшин у ньому фігурує під №360, а Катамадзе - під №235.

Обидва кримінальних генерала мають суттєву історію стосунків з вітчизняними правоохоронцями та можновладцями.

Зокрема, як вже зазначалося на сторінках Dетектив-Info, влітку минулого року міграційники скасували рішення про набуття "злодієм в законі" українського громадянства, після чого Катамадзе було затримано наприкінці жовтня 2020 року.

(Злодій в законі "Магало" під час затримання в жовтні 2020 року)

Силовики клопотали щодо доправлення "Резо" до ПТПІ, однак суд відмовив у заґратуванні Реваза Катамадзе з його подальшим видворенням за межі України, постановивши звільнити достойника з-під варти.

Що ж стосується "Віті Пана", то востаннє в офіційному порядку цього кримінального генерала затримували на українських теренах в 2019 році. У листопаді того року працівники СБУ "накрили" короля злочинного світу прямо на виході з приміщення центру "Паспортний сервіс" в Одесі, однак невдовзі Панюшин опинився на волі.

Обставинами іншого скандального затримання "Пана" - зразка червня 2019 року, після якого правоохоронці загадковим чином відпустили розшукуваного Інтерполом достойника, займалося Державне бюро розслідувань. Згідно фабули цієї справи, відмова правохоронців застосовувати до Панюшина екстрадиційну процедуру та організація його подальшого звільнення обійшлася прибічникам "злодія в законі" у кругленьку суму.

("Вітя Пан")

Зокрема, у фабулі відповідної кримінальної справи, де прискіпливо вивчалися звитяги керівників Нацполіції тих часів (Романа Осуховського, Вячеслава Аброськіна, Сергія Князєва тощо) та міграційників, "цінником" визначено 1,5 млн. дол. Паралельно набуттям громадськості стала й трохи інша трактовка. Її автори стверджують: перемовини з силовиками "посланці" в інтересах Панюшина (подейкували, що цією особою міг виступати тодішній прокурор Львівської області Юрій Квятківський, який буцімто діяв на прохання відомого на Львівщині бізнесмена Григорія Козловського) розпочинали з еквіваленту 2 млн. дол., однак надалі пішли на поступки та опустили планку зазіхань до 1,6 млн. дол.

Детально з підгрунтям та історією "проданої справи" російського злодія в законі можна ознайомитися в розслідуваннях Dетектив-Info "Пан" в Україні не пропав" і "Ой, служив я в "Пана!".

гарячі новини Справу дніпровських авторитетів "Мазепи" та "Сводіка" скерували до суду 18.03.2024
Суд дозволив спецрозслідування проти кілера з "Артисту" 24.02.2024
Суд заочно арештував авторитетного очільника федерації боксу Буковини "Загуру" 14.02.2024
Дніпровський смотрящий "Мазепа" з другої спроби опинився на волі 10.02.2024
Суд зупинив розгляд "кінської справи" сумського авторитета "Жаби" 02.02.2024
Архів новин