13.07.2022
За пособництво втечі злодія в законі "Геги Озургетського" вручили підозру топ-посадовцю Менської колонії

Слідчі Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомили про підозру одному з керівників ДУ "Менська виправна колонія №91" у пособництві втечі з-під варти із установи (ч.1 ст.393 КК України) авторитетного зловмисника. Про це у середу, 13 липня 2022 року, звітували в регіональній прокуратурі та ДБР.

Згідно версії слідства, після початку активної фази військового вторгнення армії РФ наприкінці лютого поточного року посадовець "віддав усний незаконний наказ" відпустити з території дільниці СІЗО державної установи №91 30-річного громадянина Грузії Гіоргі Кіладзе, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Гега Озургетський".

(Гіоргі Кіладзе)

Раніше на сторінках Dетектив-Info повідомлялося, що 26 лютого 2022 року засуджений до покарання у вигляді 7,5 років ув'язнення (детально про його історію - в матеріалі "Амурова стріла") кримінальний генерал, якому додатково інкримінується поширення злочинного впливу та проведення "сходки" на території Новгород-Сіверської виправної колонії №31, залишив ДУ "Менська ВК №91". Затримати Кіладзе вдалося через два тижні на Вінниччині під час його спроби здійснити перетин україно-молдовського кордону.

(Розповідь про втечу та затримання злодія в законі "Геги Озургетського" - з 01:20)

На початку літа силовики завершили досудове слідство в історії про втечу Гіоргі Автандиловича (про що повідомлялося на сторінках Dетектив-Info), та скерували його справу до Вінницького міського суду. 7 липня 2022 року тут продовжили термін у вигляді тримання під вартою Кіладзе до 4 вересня включно.

З тексту обвинувального акту відносно достойника випливає: окрім "злодія в законі" втікачами з Менської виправної колонії №91 слідство вважає ще 13 ув'язнених. При цьому, згідно повідомлення начальника установи Тараса Голуба від 25 квітня поточного року, "Гега Озургетський" буцімто не мав права залишати території колонії.

У той же час, на одній з оприлюднених на сайті ДБР фотографій під час проведення слідчих дій із врученням підозри пособнику втечі Кіладзе, можна впізнати того таки керівника Менської ВК №91 Голуба.

(Тарас Голуб)

Додамо, що про факт нібито ухвалення рішення випустити бранців відповідної установи на тлі російської агресії наприкінці травня поточного року повідомлялося постфактум візиту представників ГО "Альянс української єдності" до установ виконання покарань Чернігівської області.

"На початку нової фази війни 26.02.2022 року колони ворожої сили наблизилися до установи (ДУ "Менська виправна колонія №91" - прим. Dетектив-Info). Керівництво установи розуміючи безпосередню загрозу життю засуджених осіб при обстрілах, нападі на установу та інших моментах, що становлять загрозу для життя і здоров'я особи, прийняло рішення дозволити добровольцям, які готові захищати батьківщину, вільний вихід з установи для зберігання свого життя та життя інших. Група добровольців покинули установу, із них частина вступили до лав місцевої Територіальної оборони, а інша частина до добровольчого батальйону ОУН - Північ, де допомагали боротися з агресором, знищуючи бойову техніку противника", - зазначалося у моніторинговому звіті правозахисників.

гарячі новини Суд закрив справу чотирьох членів банди елітних автовикрадачів, яку сколотив екс-працівник "Кобри" 02.08.2022
Суд повернув українське громадянство "королю конфіскату" з санкційного списку 25.07.2022
Обвинувачений у вбивстві Аміни Окуєвої залишив Україну. Його оголосили в розшук 21.07.2022
Український паспорт, який врятував "кокаїнового короля" Болгарії від екстрадиції на Батьківщину, визнано недійсним 19.07.2022
"Наглядач" за колоніями від злодія в законі "Умки" відбувся умовним терміном по угоді зі слідством 08.07.2022
Архів новин