20.06.2022
Дві справи злодія в законі "Геги Озургетського" скерували до суду

(Гіоргі Кіладзе)

Правоохоронці скерували до Новгород-Сіверського райсуду Чернігівської області та Вінницького міськсуду обвинувальні акти відносно 30-річного громадянина Грузії Гіоргі Кіладзе, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Гега Озургетський". Відомості про це містяться на порталі "Судова влада" та у відкритій частині судового реєстру.

Йдеться про дві історії звитяг одного з найбільш юних представників еліти кримінального світу, якими він запам'ятався під час відбування призначеного йому покарання у вигляді 7,5 років ув'язнення за спробу вбивства (ч.2 ст.15, ч.1 ст.115 КК України) та погрозу насильством щодо працівника правоохоронних органів (ч.1 ст.345 КК України).

Передусім, це закиди на адресу "Геги Озургетського" щодо поширення злочинного впливу (ч.3 ст.255-1 КК України) та проведення спільно із призначеними ним "смотрящими" Русланом Тимчуком ("Тигр") та Михайлом Орловим ("Міха Краматорський") так званої "сходки" (ч.1 ст.255-2 КК України) на території Новгород-Сіверської виправної колонії №31 зразка лютого 2021 року. Тоді, як повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, правоохоронці фільмували відповідне зібрання, під час якого через гучномовець телефону одного з "наглядачів" за колонією Кіладзе повідомив, що він перебуває у статусі "злодія в законі", а всі учасники повинні беззастережно виконувати його вказівки та розпорядження.

В рамках цього провадження була проведена семантико-текстуальна експертиза, згідно із висновками якої буцімто підтверджено обійняття Гіоргі Автандиловичем статусу "злодія в законі" та вчинення ним злочинного впливу. Після цього очікувалася передача справи кримінального генерала та його поплічників до суду, однак всі карти сплутало військове вторгнення армії РФ до України.

Річ у тім, що на третій день після початку активних бойових дій, зокрема на Чернігівщині, "Гега Озургетський" (якого у травні 2021 року під №244 було внесено до переліку підсанкційних кримінальних елементів) накивав п'ятами з Менської виправної колонії №91 в компанії чортової дюжини інших засуджених. В бігах достойник провів понад два тижні, допоки його не "спакували" на Вінниччині під час спроби перетину кордону з Молдовою.

За такі вибрики Кіладзе оголосили про підозру у самовільному залишенні Менської колонії (ч.2 ст.393 КК України). 15 березня Вінницький міський суд застосував щодо "злодія в законі" запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю звільнення на волю під заставу в розмірі 198,5 тис. грн. Вочевидь, такі кошти за "Гегу Озургетського" було внесено, оскільки ввечері 27 квітня поточного року кримінального генерала "спакували" неподалік автозаправної станції "UPG", розташованої по вулиці Генерала Арабея у Вінниці.

Згідно фабули цієї історії, під час обшуку "злодія в законі" правоохоронці тоді виявили полімерний пакет, всереди якого знаходилося майже 170 грамів амфетаміну. За наслідками наркоепопеї Кіладзе оголосили підозру в наркозбуті (ч.3 ст.307 КК України), після чого 29 квітня Вінницький палац Феміди застосував до нього "запобіжник" у вигляді арешту з триманням у Вінницькій УВП №1 з встановленням грошової застави в розмірі 198,5 тис. грн.

Паралельно із цим, на фінішну пряму вийшло розслідування справи за нормами "антизлодійського закону" щодо Кіладзе, якому обмежили строк ознайомлення з матеріалами цього провадження, після чого - обвинувальний акт було скеровано до Новгород-Сіверського райсуду Чернігівщини. Відповідне провадження наразі перебуває на стадії підготовчого розгляду, наступне слухання заплановано на 7 липня 2022 року.

Окрім цього, силовики завершили досудове слідство в історії про втечу "Геги Озургетського" з Менської колонії. Крапку в цій історії має поставити Вінницький міський суд, де наступне слухання звитяг "злодія в законі" очікується в перший день липня.

гарячі новини Суд закрив справу чотирьох членів банди елітних автовикрадачів, яку сколотив екс-працівник "Кобри" 02.08.2022
Суд повернув українське громадянство "королю конфіскату" з санкційного списку 25.07.2022
Обвинувачений у вбивстві Аміни Окуєвої залишив Україну. Його оголосили в розшук 21.07.2022
Український паспорт, який врятував "кокаїнового короля" Болгарії від екстрадиції на Батьківщину, визнано недійсним 19.07.2022
"Наглядач" за колоніями від злодія в законі "Умки" відбувся умовним терміном по угоді зі слідством 08.07.2022
Архів новин