28.03.2020
Амурова стріла

У п'ятницю, 27 березня 2020 року Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України повідомив про обвинувальний вирок, який напередодні виніс Чернігівський районний суд Чернігівської області щодо 28-річного громадянина Грузії Гіоргі Кіладзе.

Цьому уродженцю міста Озургеті, який незважаючи на доволі юний вік майже сім років як обіймає поважний у певних колах статус "короля злочинного світу" на прізвисько "Гега Озургетський", вітчизняні служителі Феміди присудили покарання у вигляді 7,5 років ув'язнення за спробу вбивства (ч.2 ст.15, ч.1 ст.115 КК України) та погрозу насильством щодо працівника правоохоронних органів (ч.1 ст.345 КК України).

(Гіоргі Кіладзе на прізвисько "Гега Озургетський")

Звітуючи про цей факт, правоохоронці обійшли увагою більшість скандальних подробиць історії українських звитяг "злодія в законі", де в одному флаконі змішалися узбецькі приспіви, африканський колорит, гаряча грузинська кров та всеосяжна сила кохання. Як Кіладзе дійшов до такого життя та завдяки чому протягом чотирьох років уникав відповідальності за свої дії - у розслідуванні Dетектив-Info.

 

"Юний орел"

Для початку надамо можливість самому Гіоргі Автандиловичу, який може похизуватися родинними зв'язками серед найвищої ієрархії представників злочинного світу (відповідний статус "злодія в законі" мають дядьки Кіладзе - Сандро Курасбедіані на прізвисько "Сандрик" та Олександр Курасбедіані на прізвисько "Дато Црипа") та фактом отримання титулу "короля злочинного світу" у 21 рік з подачі того таки "Сандрика" та Важи Біганішвілі ("Важи Тбіліського"), відрекомендуватися. Приводом для потрапляння "Геги Озургетського" в об'єктиви відеокамер "українських кінооператорів" навесні 2016 року стало його затримання за порушення правил перебування на території нашої держави (ч.1 ст.203 КУпАП України).

Надалі рішенням суду було ухвалено рішення щодо примусового видворення "злодія в законі" за межі території України та поміщено до Чернігівського пункту тимчасового тримання іноземців або осіб без громадянства (ПТПІ), що знаходиться в селі Розсудів.

Тут, у 311 кімнаті місцевого гуртожитка №1, в ніч на 26 січня 2017 року й відбувся кривавий трилер з "Гегою Озургетським" у головній ролі.

 

Сусідська різанина нетверезих нелегалів

Як свідчать матеріали судового реєстра, події розгорталися наступним чином.

Близько 03:00 до чергової частини Ріпкінського відділку поліції надійшло повідомлення від медсестри місцевої лікарні. Жінка зверталася до правоохоронців через надзвичайну подію: до приймального відділення клініки було доставлено 47-річного громадянина Узбекістану Рашида Хабісламова, який останнім часом разом із сином перебував у Чернігівському ПТПІ за порушення правил перебування іноземців в Україні. Ескулапи діагностували в чоловіка тілесні ушкодження у вигляді двох проникаючих колото-різаних лівої половини грудної клітини, різаної рани плеча та травматичного шока. З такими травмами та в стані алкогольного сп'яніння Хабісламова виявили в кімнаті №311 гуртожитка, що знаходиться на території пункта тимчасового тримання іноземців.

Правоохоронці розпочали розслідування обставин різні в ПТПІ: під час огляду місця подій вони вилучили складаний ніж з чорним руків'ям загальною довжиною 24 см., на клинку якого містилася кров нащадка Алішера Навої. Відпочатку підозра в причетності до поножовщини впала на Гіоргі Кіладзе. Останній відмовився добровільно надати біологічні зразки для проведення експертизи, тож їх відібрали примусово.

Надалі грузинському "злодію в законі" оголосили про підозру у спробі умисного вбивства узбека Хабісламова (ч.2 с.15 ч.1 ст.115 КК України). А 28 січня 2017 року Ріпкінський районний суд Чернігівщини обрав Кіладзе запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в дільниці слідчого ізолятора при Новгород-Сіверській УВП №31. Втім на цьому кримінальний сюжет тільки розпочинав закручуватися.

 

"Злодій в законі" пообіцяв помститися прокурору

Річ у тім, що після завершення відповідного судового засідання в Ріпках "Гега Озургетський" вкотре проявив свій зухвалий характер. Вочевидь, "королю злочинного світу" чимось не сподобалася поведінка в храмі правосуддя представника державного обвинувачення по його справі - начальника Ріпкінського відділу Чернігівської місцевої прокуратури Анастасії Симоненко.

(Анастасія Симоненко)

Тож коли Кіладзе конвоювали з примущення суду він пригрозив Анастасії Віталіївні вбивством шляхом застосування вибухових пристроїв. Простіше кажучи - пообіцяв підірвати жінку, коли Симоненко буде сідати у власну автівку.

Обурена такою поведінкою прокурор доповіла про погрози з боку "Геги Озургетського" керівництву. Так у справі юного короля злочинного світу з'явився другий епізод інкримінованого злочину - погроза або насильство щодо працівника правоохоронних органів (ч.1 ст.345 КК України).

Незважаючи на цей факт, вже за два місяці Гіоргі Кіладзе покинув арештантське СІЗО. Шлях звільненню чоловіка з-під варти відкрив слідчий суддя Новозаводського районного суду Чернігова Олександр Деркач.

Цьому служителю Феміди 21 березня 2017 року випало розглядати клопотання про подовження арешту грузинського "злодія в законі". Деркач дійшов висновку - відповідно до ч.4 ст.199 КПК України він "зобов'язаний" відмовити у продовженні строку тримання під вартою Кіладзе. Мовляв, правоохоронці не навели достатніх підстав, що виправдовують подальше тримання підозрюваного представника верхівки кримінального світу за гратами.

Заради справедливості додамо: на той час потерпілий від різні в гуртожитку по вулиці Лісній узбек Хабісламов заперечив будь-яку причетність Гіоргі Автандиловича до поножовщини 26 січня 2017 року. Ба більше - підозра в епізоді з погрозами прокурору Симоненко з боку "короля злочинного світу" ще не була оголошена. Тож суд, враховуючи наявність рішення зразка осені 2016 року про поміщення Кіладзе до ПТПІ, обрав йому запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Відбувати який "злодія в законі" відправили в Розсудівський центр для нелегалів.

 

Узбек пішов у відмову, але не врятував грузинського "короля"

Подальше розслідування "справи "Геги Озургетського" гальмувало через категоричну відмову його сусіда по Чернігівському ПТПІ Хабісламова визнавати "короля злочинного світу" причетним до нанесення йому поранень. Рашид Рифович навіть заявив про злочин - нібито встановлюючи обставини "різанини на Лісній" правоохоронці перевищили владу (ч.1 ст.365 КК України). "Принциповий" син узбецького народу стояв на тому, що ніколи не визнавав себе потерпілим, а ножові поранення 26 січня 2017 року буцімто спричинив собі власноруч.

Тим не менш, влітку 2017 року обвинувальний акт у скоєнні спроби вбивства Хабісламова та погроз Симоненко з боку Кіладзе надійшов до суду. Розгляд справи періодично зривався через начебто перебування грузинського "короля злочинного світу" на стаціонарному лікуванні. Тим не менш, наприкінці листопада 2017 року суд виніс йому обвинувальний вирок, призначивши покарання у вигляді років позбавлення волі.

У такому рішенні колегія спиралася на результати експертиз та покази фігурантів провадження. З них випливає - Кіладзе під час судового розгляду вину не визнав, а на питання щодо наявності у нього статусу "злодія в законі" зазначив, що не бажає відповідати, бо це його особисте життя.

З приводу основних звинувачень на його адресу уродженець Озургеті розповів таке. Начебто ввечері 25 січня 2017 року до нього в кімнату гуртожитку на території Чернігівського ПТПІ підшофе зайшов Хабісламов. Окрім цих чоловіків в приміщенні тоді знаходився ще один нелегал - громадянин Марокко, з яким Кіладзе разом дивився телевізор. Чоловіки зробили зауваження нетверезому узбеку, але не більше. "Злодій в законі" також додав: паралельно з проханням "заспокоїти" Рашида Рифовича до нього тоді ж зверталися охоронці установи, які скаржилися на образи з боку Хабісламова.

Загалом Гіоргі Автандилович божився - він не встромляв ножа в груди узбецькому нелегалу. А закривавленого Хабісламова, що стояв зігнувшись на колінах біля вікна, побачив у його кімнаті №311 разом із марокканцем. Сюди чоловіки начебто зазирнули через те, що почули з кухні (де вони о 3 годині ночі ласували фруктами та кавою), вигуки та звук падіння. Що ж стосується ножа, то його Кіладзе поклав собі в кишеню "щоб хтось не вдарив ним будь-кого" а згодом - викинув його через дверцята шахти ліфту біля туалету, бо злякався.

Окрім того, "Гега Озургетський" відкинув обвинувачення про нібито висловлені ним погрози вбивстом на адресу прокурора Симоненко. "Король злочинного світу" поскаржився - після завершення розгляду питання щодо обрання йому запобужного заходу Анастасія Віталіївна була дуже задоволена та іронично посміхалась. Тож коли Гіоргі Автандиловича конвоювали до автозаку він висловив на її адресу нецензурні образи російською та грузинською мовами. Але погро підірвати жінку буцімто не висловлював.

На противагу цьому потерпіла Симоненко розповіла: погрози з боку "злодія в законі" вона сприйняла за реальні, а не міфічні. Бо була обізнана про вплив "Геги Озургетського" в кримінальному середовищі. Наприклад, під час тримання в Чернігівському ПТПІ для нього влаштували привілейовані умови - окрему кмінату з кращими умовами проживання тощо. Що ж стосується самого злочину, то зі слів Анастасії Віталіївні, Кіладзе в присутності конвою зухвало вигукнув, показуючи на на її автомобіль: "Коли ти сядеш в машину - тебе підірвуть".

Геть інакші покази надав суду інший потерпілий - узбек Хабісламов. Син Батьківщини плова засвідчив про буцімто замозаподіянним ним тілесних ушкоджень ножем, коли перебував на самоті у власній кімнаті. Рашид Рифович запевняв, що зробив це через вплив алкоголя та хвилювання за власну родину через її тривале перебування у Чернігівському ПТПІ. Нелегал переконував суд, що сподівався на звільнення з установи після заподіяння собі ударів. Та вкотре наголосив - потерпілим від дій вдвічі молодшого за нього "Геги Озургетського" себе не вважає.

Втім, такі пояснення Хабісламова суд визнав малоймовірними та поставився до них критично. На факт надання їм неправдивих показів вказували інші докази та експертизи. Окремо служителям Феміди було надано матеріали негласних слідчо-розшукових дій щодо громадянина Узбекістану. Ними зафіксовано, як 3 березня 2017 року чоловік надавав вказівки своїм впівмешканцям наступного змісту: "Следователь приехал. Вас сейчас тоже будет по очереди вызывать. В то время, когда здесь все произошло, вас здесь не было, вы телевизор смотрели. Я сказал: в комнате никого не было, когда это произошло. Если будет спрашивать, Киладзе был здесь, когда это, когда он это, короче типа удары нанес я сам себе, не Киладзе меня. Вы скажите, что ничего не видели, вы телевизор смотрели".

Врешті-решт 28 листопада 2017 року суд визнав Кіладзе винним в обох інкримінованих йому злочинах та (як зазначалося раніше) призначив йому покарання у вигляді 8 років позбавлення волі. Однак на момент набуття вироком законної сили "злодій в законі" чкурнув з України, тож було оголошено його міжнародний розшук.

 

"Оправдос" для "Геги" забезпечила адвокат без повноважень

Навесні 2018 року правоохоронці Греції повідомили українську сторону про затримання "короля злочинного світу". У відповідь вітчизняні прокурори скерували запити про видачу Кіладзе для виконання вироку. Але на той час, коли бюрократичні процедури з цього питання, здавалося б, вирішили, грянув грім.

25 липня 2018 року колегі суддів Апеляційного суду Чернігівської області скасувала вирок щодо "Геги Озургетського", спрямувавши його справу на повторний судовий розгляд.

Дійшовши такого висновку служителі Феміди спиралися на юридичну помилку, допущену під час фінального етапа вирішення долі Кіладзе - порушення його права на захист.

З'ясувалося, що за тиждень до оголошення вироку "злодію в законі" (а конкретно - 21 листопада 2017 року) Марія Сиротинець, яка представляла інтереси Гіоргі Автандиловича від серпня 2016 року, була позбавлена права на зайняття адвокатською діяльністю.

Та незважаючи на цей факт, юрист, зокрема брала приймала участь у судовому засіданні щодо Кіладзе 24 листопада 2017 року - опитувала експерта, свідка, обвинуваченого та виступала із промовою в дебатах...

(Марія Сиротинець)

В "апеляшці" це трактували як порушення вимог ст.ст.49, 52 КПК України - захист "Геги Озургетського" здійснювала адвокат, що не мала права брати участь у розгляді кримінального провадження, бо в неї були відсутні відповідні повноваження.

Колегія залишила без відповіді питання, чи така дивна поведінка Марії Сиротинець була її покликом душі або чимось іншим. У той же час, обізнані з нюансами "справи Кіладзе" співрозмовники Dетектив-Info натякають, що присутність адвоката із припиненим правом на зайняття адвокатською діяльністю у дебатах та під час допиту грузинського "короля злочинного світу" може бути невипадково.

Ці джерела звертають увагу на "амурний бік" питання. Мовляв, під час захисту Кіладзе у Сиротинець з'явилися романтичні почуття до уродженця Озургеті. Через це жінка, начебто, ладна була будь-що допомогти об'єкту своєї пристрасті. Подейкують, що під час утримання "Геги Озургетського" в слідчому ізоляторі Марія Владиславівна сприяла забепеченню її клієнта та представників його оточення усім необхідним, зокрема й забороненими речовинами.

Через "метеликів у животі" жінка втратила голову, а зрештою - й адвокатське свідоцтво. Сталося це внаслідок її візита на територію Чернігівського СІЗО, куди 18 вересня 2017 року Сиротинець прийшла, маючи при собі паперовий згорток із наркотичними засобами - 14,196 грам каннабісу та ацетельований опій.

(Адвокат Сиротинець під час викриття її візиту з наркотиками до СІЗО)

Адвоката було викрито, а згодом - оголошено про підозру у незаконному зберагінні та спробі передачі в місця позбавлення волі наркотиків (ч.2 ст.307 КК України).

Надалі Сиротинець уклала угоду про визнання винуватості, яку 13 листопада 2017 року затвердив Новозаводський районний суд Чернігова. Цим вироком Марії Владиславівні призначене покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, однак без конфіскації майна та з іспитовим строком на три роки. Втім, як вже зазначалося вище, ані на цей факт, ані на зупинення права Сиротинець займатися адвокатською діяльністю з 21 листопада 2017 року, ухвалене рішенням КДКА Чернігівської області, жінка не зважила. Та за кілька діб прийшла до Менського суду захищати Кіладзе. Завдяки чому "королю злочинного світу" надалі вдалося домогтися скасування обвинувального вироку та уникнути в 2018 році екстрадиції до України з території Греції.

Рік потому, у вересні 2019 року, оголошеного в міжнародний розшук "злодія в законі" врешті-решт доставили до Києва, але вже з Болгарії.

На той момент справа за звинуваченнями Гіоргі Кіладзе у спробі скоєння умисного вбивства та погроз прокурору зайшла вже зайшла на новий розгляд до суду першої інстанції. 26 березня 2020 року служителі Феміди ухвалили по ній новий вирок для "Геги Озугретського". Наразі у "короля злочинного світу" є місяць, аби оскаржити його в апеляційній інстанції.

гарячі новини Злодій в законі "Вітя Пан" отримав нову "броню", яка захищає його від екстрадиції до РФ 24.06.2022
ОАСК зупинив дію рішення про позбавлення "короля конфіскату" громадянства України 22.06.2022
В столичному СІЗО помер підозрюваний у розстрілі грузинського авторитета під Києво-Святошинським судом 21.06.2022
Суди двічі відмовили в арешті енергетичних активів групи "Лужники" 21.06.2022
Авторитетного президента Одеської обласної федерації боксу оголосили в розшук 17.06.2022
Архів новин