25.10.2020
Захист розшукуваного чеченця з "Вільного Кавказу" домагається скасування підозри в справі про київське вбивство алкогольного барона Грузії Давіташвілі

(Шархан Гакаєв)

Адвокат оголошеного в розшуку справі про викрадення та вбивство на Київщині грузинського бізнесмена, президента "Фабрики алкогольних напоїв" (ABF) Ніколоза Давіташвілі - 37-річного чеченця, громадянина Російської Федерації Шархана Гакаєва оскаржує оголошену підозру його клієнту. Відповідні матеріали містяться в судовому реєстрі.

З них випливає, що захисник волелюбного сина Кавказу Дмитро Мельник наполягає: повідомлення про підозру Гакаєву у вчиненні з корисливих мотивів за попередньою змовою групою осіб умисного вбивства (ч.5 ст.27 п.п.6, 12 ч.2 ст.115 КК України) було виконано неналежним способом.

(Гакаєв по центру)

Зокрема, 26 лютого 2020 року слідчий Шевченківського управління поліції Києва Владислав Камінський повідомив про підозру Шархану Вахайовичу шляхом вручення письмового повідомлення про підозру його жінці, а також - роз'яснення останній прав та обов'язків підозрюваної особи. На думку адвоката Гакаєва, у такому випадку його клієнт "не є належно повідомленим про підозру шляхом його повідомлення через близьких родичів без доказів вручення особисто йому вказаного поштового повідомлення під розпис".

Втім, відповідні аргументи не переконали слідчу суддю Шевченківського районного суду Києва Тетяну Левицьку. Служитель Феміди зауважила - доводи, викладені в скарзі представника уродженця Чеченської Республіки, є необґрунтованими.

"Захисником не наведено доказів того, що підозра Гакаєву вручена не у спосіб, передбачений КПК України для вручення повідомлень, а також не спростовано наявність в органу досудового розслідуваня достатніх доказів для підозри Гакаєву у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27 п.п.6, 12 ч.2 ст.115 КК України", - наголосила суддя Левицька та відмовила в скасуванні підозри достойнику.

Із цим рішенням адвокат Гакаєва не погодився та звернувся в Київський апеляційний суд. Згідно профайлу відповідної справи на сайті установи, розгляд історії чеченця призначено на 9 листопада 2020 року.

Раніше Dетектив-Info повідомляв, що невдовзі після приїзду в Україну в листопаді 2019 року, в центрі Києва зник власник грузинської алкогольної імперії Ніколоз Давіташвілі.

Невдовзі правоохоронці відшукали його труп в колодязі на закинутій ділянці місцевості між селами Руда та Владиславка, а паралельно - звітували про затримання двох підозрюваних у скоєнні злочину.

Ними виявилися Богдан Мехеда та Ридван Аліханов, які наполягали, що не брали безпосередню участь у плануванні/здійсненні викрадення та вбивства Давіташвілі.

(Богдан Мехеда (ліворуч) та Ридван Аліханов)

Мовляв, вони лише сховали труп бізнесмена на вимогу чеченця Шархана Гакаєва, який привіз мертвого алкогольного магната, пристібнутого паском безпеки, в селище Терезине.

Надалі Гакаєву, якого в мережі характеризували в статусі "повноважного представника" в Японії громадсько-політичного руху (ГПР) "Вільний Кавказ" та одного з провідників ідеї створення так званих "міжнародних чеченських батальйонів" задля надання допомоги українському народу, було висунуто підозру у вбивстві, а на початку березня 2020 року - оголошено в розшук.

Що ж стосується Мехеди та Аліханова, то як повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, ще раніше суди пом'якшили цим підозрюваним запобіжні заходи. 29 січня 2020 року після сплати ними застави в розмірі 168,1 тис. грн. чоловіки вийшли на волю.

гарячі новини На Житомирщині троє чоловіків відгамселили битою заступника начальника ГУБКОЗ СБУ. Серед кривдників високопосадовця - обвинувачений у крадіжці 03.12.2020
Організатора вбивства кримінального авторитета Мазура викупили на волю 01.12.2020
Через "поштові вибрики" слідчого ДБР суд відмовив у подовженні строків розслідування справи за заявою брата екс-смотрящего за Запоріжжям "Анісіма" 26.11.2020
У "Жовтому морі" на Оболоні правоохоронці спіймали на хабарі в $600 тисяч прокурора та екс-працівника СБУ 18.11.2020
Три кулі в столичного "копа" випустив власник схованок зброї, який звільнився з СІЗО за 800 тисяч 13.11.2020
Архів новин