16.03.2020
У справі про вбивство грузинського алкомагната Давіташвілі в розшук оголосили чеченця з "Вільного Кавказу"

Шевченківське управління поліції Києва оголосило у розшук 36-річного Шархана Гакаєва. Відповідний профайл з'явився у переліку осіб, які переховуються від органів влади на сайті Міністерства внутрішніх справ України.

Згідно із його відомостями, датою зникнення Шархана Вахайовича зазначено 1 березня 2020 року. Чоловіка розшукують за підозрою у викраденні людини (ч.3 с.146 КК України) та вчиненні за попередньою змовою з групою осіб умисного вбивства (п.12 ч.2 ст.115 КК України).

За інформацією Dетектив-Info, мова йде про справу щодо загадкового зникнення президента "Фабрики алкогольних напоїв" (ABF), громадянина Грузії Ніколоза Давіташвілі - близького приятеля колишнього губернатора Одеської області Міхеїла Саакашвілі та екс-керманича поліції Одещини Гіоргі Лорткіпанідзе.

Раніше на сторінках нашого видання ми розповідали про викрадення в центрі Києва восени минулого року цього підприємця, чия алкогольная імперія славиться на весь світ завдяки бренду коньяків Niko Pirosmani і широко представлена в Україні та на ринках країн колишнього СРСР, а також Італії й Франції. Невдовзі його труп було відшукано в колодязі на закинутій ділянці місцевості між селами Руда та Владиславка Київської області, а правоохоронці прозвітували про затримання ймовірних підозрюваних у скоєнні злочину.

Як розповідав Dетектив-Info, ними виявилися мешканці Київщини Ридван Аліханов і Богдан Мехеда. Чоловіків, які відпочатку вказували на те, що зголосилися тільки сховати мертве тіло Давіташвілі, а до самого скоєння вбивства (чи то його організації) вони не мають ніякого стосунку, було взято під варту. Наприкінці січня 2020 року слідчий суддя змінила Мехеді та Аліханову запобіжний захід - сплативши заставу вони вийшли на волю.

(Богдан Мехеда (ліворуч) та Ридван Аліханов)

Саме завдяки їх свідченням про особу, яка привезла на Київщину труп грузинського бізнесмена, слідство по "справі Давіташвілі" ще наприкінці минулого року було обізнано про ймовірну причетність до злочину чеченця Шархана Гакаєва. Втім, оголошено про підозру йому було тільки навесні 2020 року.

(Шархан Гакаєв)

Додамо, що раніше Dетектив-Info розповідав про Гакаєва - громадянина Російської Федерації, який називає себе сином самопроголошеної Чеченської Республіки Ічкерія. Влітку 2009 року президія опозиційного до Рамзана Кадирова та Кремля громадсько-політичного руху (ГПР) "Вільний Кавказ" під час засідання в данському Херлеві затвердила Гакаєва своїм "повноважним представником" у Японії.

(Гакаєв (по центру) під час перебування в Японії)

Після подій Євромайдану та початку гарячої фази конфлікту на Донбасі в фокусі його уваги з'являється Україна. Він закликав українців "об'єднати зусилля та дати рішучу відсіч багаточисленним російським терористам, які скоюють вбивства, викрадення людей та розбій" на сході нашої держави.

Додатково також відомо, що 30 серпня 2014 року Шархана Гакаєва затримували правоохоронці за тисячу кілометрів від епіцентру бойових дій на Донбасі - у Львові. Втім, це знайомство представника "Вільного Кавказу" в Японії із вітчизняними правоохоронцями виявилося швидкоплинним - чоловіка невдовзі відпустили.

Згодом Гакаєв перебрався до Білої Церкви, де й познайомився з Аліхановим. За інформацією джерел, після скоєння вбивства Ніколоза Давіташвілі лідер японського осередку "Вільного Кавказу" деякий час перебував на території Одеської області, яка разом із Київщиною та Закарпаттям вважається "українським форпостом" для представників чеченської діаспори. Його поточне місцеперебування невідомо.

гарячі новини Через "юридичний спам" "злодій в законі" "Лаша Сван" втер носа правоохоронцям та вийшов на волю 03.04.2020
Dетектив-Info публікує фото з місця загибелі бізнесмена Федіра Шпига 31.03.2020
Карантин не перешкода: в Одесі затримали "злодія в законі" "Авто Копала" 31.03.2020
Згадки про "продану справу" російського "злодія в законі" Панюшина підчистили з ЄРСР 31.03.2020
"Чорні нотаріуси", "перевертні в погонах" та квартира "Солохи": як діяла банда, що за три роки "віджала" сотні автівок з штрафмайданчиків 30.03.2020
Архів новин