16.04.2020
Стидоба через Кобу

Арешт затриманого в Дарницькому районі Києва 46-річного уродженця Грузії Коби Шемазашвілі, який відомий у статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Коба Руставський" та був оголошений в розшук Інтерполу за поданням правоохоронців Королівства Іспанія, спричинив загострення кланової боротьби впливових "королів злочинного світу", яке наразі точиться на теренах України.

Як вказує поінформоване джерело Dетектив-Info, скористатися заґратуванням та помститися Шемазашвілі, аби оголосити на весь кримінальний світ про його "розкоронацію" із занесенням до представників найнижчої тюремної касти, намагається так званий "сухумський клан". Його провідником вважається 58-річний Мераб Джангвеладзе на прізвисько "Мераб Сухумський", що останні роки перебуває у жорсткому конфлікті з "руставським кланом" на чолі з Лашею Шушанашвілі ("Лаша Руставський"), до лав якого входить Шемазашвілі.

(Лаша Шушанашвілі)

"Заруба" королів злочинного світу має гучну історію та складається з кількох епізодів. Вважається, що свій початок протистояння Шушанашвілі та Джангвеладзе бере в 2006 році. А гарячу фазу протистояння спричинив інцидент, коли в 2009 році група "злодіїв в законі" з руставського клану скористалася ув'язненням в стінах московського СІЗО "Матроська тиша" іншого короля злочинного світу - Таріела Оніані. Цей "злодій в законі" на прізвисько "Таро" має дружні стосунки з "Мерабом Сухумським" та за своїм впливом в кримінальному світі вже на той час опонував таким мастодонтам як Вячеслав Іваньков ("Япончик") та Аслан Асоян ("Дід Хасан").

(Мераб Джангвеладзе (ліворуч) та Таріел Оніані)

Коли Оніані опинився в СІЗО, його недоброзичливці організували щодо "Таро" так званий "злодійський прогон" (послання та вказівка всім кримінальникам, що має силу негласного закона - Ред.), під яким поставили свої підписи 36 достойників, зокрема "Дід Хасан" і "Япончик". Згідно із ним, Оніані було віднесено до представників найничжої тюремної касти. "Під час зустрічі з ним діяти у відповідності", - резюмувалося в тексті "інструкції", провідну роль в організації якої зіграв "руставський клан" Лаші Шушанашвілі та Коба Шемазашвілі особисто.

(Коба Шемазашвілі)

Відповідне послання було відправлено, аби представники кримінального світу усвідомлювали, як саме надалі вони мають ставитися до "Таро" (себто як до особи, що була позбавлена поважного статусу "злодія в законі"). Для самого достойника "прогон" фактично означав смертний вирок, бо під фразою "кожний порядний має діяти у відповідності" мається на увазі директива зарізати або задушити Оніані.

Втім, далеко не всі представники кримінальної еліти погодилися з таким вердиктом. "Таро" вцілів та коли в 2011 році його було етаповано до Кемеровської колонії, прибічники Оніані організували новий "прогон". Це послання повернуло Таріелу Гурамовичу статус "злодія в законі", а сам він розпочав полювання на кривдників.

Зокрема, саме з цією помстою "сухумського клана" пов'язували вбивства Іванькова та Асояна, "розкоронацію" Георгія Сорокіна ("Жора Ташкентський"), а також напад на ще одного "короля злочинного світу" Давида Озманова на прізвисько "Дато Краснодарський", внаслідок якого чоловік отримав ножові поранення обличчя та сідниць.

Вважалося, що війну поміж "сухумським" та "руставським" кланами мало б зупинити рішення так званої "сходки", за участю найповажніших представників еліти злочинного світу, що відбулася 6 січня 2015 року у Вірменії неподалік озера Сиваш. Втім, тоді це питання було "заморожено", та проголошено - подальшу долю достойників визначить окреме зібрання "злодіїв в законі", що не проведено й досі.

Як наслідок, час від часу протистояння між представниками ворогуючих угруповань "королів злочинного світу" нагадує про себе звістками в кримінальних хроніках по всьому світу. "Тож коли нещодавно "Коба Руставський" попався в Україні, клан "Мераба Сухумського" вирішив цим скористатися", - вказує співрозмовник Dетектив-Info.

За його словами, опоненти Шемазашвілі відпочатку готували йому "теплу зустріч" в Миколаївському пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства (ПТПІ), де цим питанням начебто мав обійматися "злодій в законі" Лаша Джачвліані, що знаходиться на прямому зв'язку з Мерабом Джангвеладзе. Як відомо, "Лаша Сван" на момент затримання "Коби Руставського" вже кілька місяців як утримувався в Вознесенську.

(Лаша Джачвліані)

Очікувалося, що саме зусиллями Джачвліані "сухумський клан" організує вендетту кривднику "Таро". Втім, після арешту Шемазашвілі, його місцеперебування було визначено в іншому місці та тривалий час втаємничувалося.

Тільки 7 квітня 2020 року, як вже повідомлялося на сторінках нашого видання, "король злочинного світу" заїхав до Лук'янівського СІЗО. Джерела Dетектив-Info вказують - прибуття до спецустанови "Коби Руставського" відбулося в "режимі тиші" та без належних його статусу перфомансів з боку арештантів.

"Два дні Шемазашвілі знаходився в СІЗО №13, але там майже ніхто не знав, що до них приїхав "злодій в законі". Хоча це визначна подія для прибічників кримінальних традицій", - вказує наш співрозмовник.

Подальші події дають зрозуміти з чим були пов'язані такі «дива інкогніто». Однієюі із версій є така, що частина впливових представників еліти злочинного світу намагалася таким чином убезпечити "Кобу Руставського" від нової спроби помсти з боку "сухумського клана". Втім, прибічники Джангвеладзе таки дізналися про місцеперебування Шемазашвілі, та розпочали новий раунд боротьби.

Інсайдери вказують, що так званому "смотрящему" за Лук'янівським СІЗО Кирилу Островському надійшли дзвінки від обох сторін суперечки, внаслідок чого він опинився на роздоріжжі.

(Кирило Островський)

Зокрема, з Туреччини на сеанс зв'язку вийшло близько десяти "королів злочинного світу", які підтримують "Мераба Сухумського" - Лаша Барателі на прізвисько "Чіа", Вахтанг Чачанідзе ("Вахо"), Роін Углава ("Матевич") тощо. Вони стверджували, що не визнають Шемазашвілі "злодієм в законі" та наполягали - стосовно "Коби Руставського" винесено рішення про його віднесення до найничжої тюремної касти. Тож віддавати йому шану категорично заборонено.

На противагу цьому, за "колегу по цеху" вписався інший "король злочинного світу" - Серго Глонті ("Гуга"). Він наполегливо рекомендував "смотрящему" організувати "прогон" серед арештантів, де вказати про прибуття на Лук'янівку "злодія в законі" та підтвердити належність Шемазашвілі до відповідної категорії. За що, начебто, вже отримав "чорну мітку" від "сухумського клана".

(Серго Глонті)

"У пошуках шляхів вирішення кризової ситуації Островський звертався за порадою до вітчизняних представників еліти злочинного світу, але за тривалий час очікування не отримав чіткої відповіді, як правильно вчинити. Тільки 13 квітня 2020 року йому зателефонував Сергій Олійник на прізвисько "Умка Дніпровский", що також висловився за організацію "прогона". Втім, це вже не вплинуло на ситуацію. Через спричинений скандал на той час Шемазашвілі вже було вирішено вивезти з СІЗО", - вказує поінформоване джерело Dетектив-Info.

(Сергій Олійник)

За його інформацією, 13 квітня 2020 року "Кобу Руставського" перевезли на утримання у виправну колонію №35 Білої Церкви. Втім, чи врятує цей крок достойника від помсти з боку "Мераба Сухумського" - питання руба. Наразі його питання має стати головним болем так званих "смотрящих" за цією спецустановою. Відповідним статусом тут було "посвячено" Олександра Смолянінова на прізвисько "Смаля", але зв'язок з цим достойником для "королів злочинного світу" останніми днями обірвався через поміщення чоловіка до карцеру.

(Олександр Смолянінов)

Це пов'язано з тим, що 16 квітня 2020 року спливає строк ув'язнення "Смалі", через що в колонії має з'явитися новий "смотрящий". За наявною інформацією, цією особою попередньо було визначено одного з членів так званого ОЗУ "Журавлів" Андрія Никончука на прізвисько "Никон Броварський".

"Коли про це рішення було оголошено та інформація дійде до "злодіїв в законі" з обох боків суперечки, вони будуть дзвонити вже новому "смотрящему" та ставити перед ним питання щодо Шемазашвілі", - резюмує співрозмовник Dетектив-Infо.

До якого рішення у цьому іспиті пристане Никончук, стане зрозуміло з подальшого розвитку подій.

гарячі новини Суд закрив справу чотирьох членів банди елітних автовикрадачів, яку сколотив екс-працівник "Кобри" 02.08.2022
Суд повернув українське громадянство "королю конфіскату" з санкційного списку 25.07.2022
Обвинувачений у вбивстві Аміни Окуєвої залишив Україну. Його оголосили в розшук 21.07.2022
Український паспорт, який врятував "кокаїнового короля" Болгарії від екстрадиції на Батьківщину, визнано недійсним 19.07.2022
"Наглядач" за колоніями від злодія в законі "Умки" відбувся умовним терміном по угоді зі слідством 08.07.2022
Архів новин