03.04.2020
Через "юридичний спам" "злодій в законі" "Лаша Сван" втер носа правоохоронцям та вийшов на волю

(Лаша Джачвліані)

46-річний уродженець грузинського міста Руставі Лаша Джачвліані, що має статус так званого "злодія в законі" на прізвисько "Лаша Руставський" ("Сван", "Лаша Очамчирський"), домігся звільнення на волю. Про це повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info.

Нагадаємо, що в листопаді 2019 року Джачвліані було затримано під Києвом та за ухвалою суду - поміщено до Миколаївського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства (ПТПІ). Втім, через порушення його права на захист під час винесення відповідного рішення, за три місяці "Лаша Очамчирський" домігся направлення його справи на новий розгляд, а головне - звільнення. Одразу після цього "короля злочинного світу" знову було затримано співробітниками Служби безпеки України.

Так розпочалася нова історія юридичного протистояння Джачвліані з можновладцями, з якої він врешті-решт вийшов переможцем. Dетектив-Info відтворив хронологію цих подій.

Для початку зауважимо: після повторного затримання "злодія в законі" "міграційники" подали одразу два клопотання про забезпечення примусового видворення "Лаші Свана" з поміщенням до ПТПІ. 19 лютого 2020 року Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області залишив перше з них без розгляду. Обгрунтовуючи свій вердикт служителі Феміди вказували: в провадженні Центрального районного суду Миколаєва вже перебуває тотожний адміністративний позов. Того ж дня його було задоволено частково.

У відповідному судовому засіданні сам Джачвліані, що на той момент утримувався в Миколаївському ПТПІ, приймати участь в режимі відеоконференції відмовився. А його представник наполягала на відсутність законних підстав для затримання "Лаші Руставського". Адвокат вказала, що Лаша Валер'яновича намагається вирішити питання про його перебування на території нашої держави та набуття статусу громадянина України понад 10 років в судових баталіях.

Доказом цього було наведено спроби оскаржити "злодієм в законі" відмову розглядати відповідну його заяву з боку працівників Державної міграційної служби, а також документування Джачвліані паспортом громадянина України (відповідний документ "Лаша Сван" здав у серпні 2019 року). Окрім того, захист "короля злочинного світу" акцентував увагу суду на подану 13 лютого 2020 року ним заяву про надання йому статусу біженця. А головним аргументом щодо безпідставності поточних претензій українських можновладців до уродженця Руставі було зазначено відсутність прийнятого рішення про примусове повернення Джавліані до Грузії.

На противагу цьому, в поданні "міграційників" були викладені широко відомі у вузькому колі звитяги "Лаші Свана", якому закидалося ухилення від виїзду після закінчення відповідного терміну перебування в Україні. Йшлося про те, що "злодій в законі", який аж до 2017 року перебував в міжнародному розшуку, прибув на територію України з метою легалізації та подальшого впливу на кримінальне середовище, організації так званих "сходок" тощо.

Вивчивши аргументи сторін, суд проголосив: оскільки до палацу правосуддя так і не було надано доказів прийняття рішення про примусове видворення Джачвліані, в задоволенні відповідної вимоги слід відмовити. Що ж стосується іншої частини справи, то законних підстав знаходження Лаші Валер'яновича на території нашої держави не було віднайдено. Визнавши його нелегальним мігрантом без приналежності до громадянства будь-якої держави та факт відсутності в "Лаші Руставського" документів, суд застосував до нього процедуру ідентифікації. Та дав згоду на затримання з відповідною метою "короля злочинного світу" з утриманням в Миколаївському ПТПІ на строк чотири місяці.

Джачвліані очікувано оскаржив таке рішення. 18 березня 2020 року колегія П'ятого апеляційного адміністративного суду задовольнила скаргу його захисника Єлизавети Коноваленко. У своєму рішенні служителі Феміди також звернули увагу на відсутність доказів того, що "міграційниками" ухвалено рішення про примусове повернення "Лаші Очамчирського", а також підтерджень спроб ухилення від виконання такої директиви.

Що ж стосується висновку суду першої інстанції про те, що "злодій в законі" є нелегальним мігрантом та знаходиться без законних на те підстав (чим власне й обгрунтовувалося рішення про його запроторення до ПТПІ), то в "апеляшці" знайшли його передчасним. Скасовуючи його було констатовано: починаючи з 2009 року Джачвліані намагається будь-яким чином набути громадянства України, а судові процеси з цього приводу тривають й досі.

Колегія постановила помилковим висновок про те, що "Лаша Руставський" є нелегалом в Україні. Спираючись, на рішення Московського районного суду Харківа його було визнано громадянином нашої держави, що здійснює процедуру дооформлення вказаного статусу.

Здавалося, що після цього "король злочинного світу" мав би стати вільним як птах, але вже наступного дня його справу знову було скеровано до суду, цього разу на Вінничині.

До Вінницького міського суду з позовом про затримання з метою ідентифікації та забезпечення видворення звернулися місцеві "міграційники", які керувалися поданням начальника УСР ГУНП у Вінницькій області, згідно із яким "Лашу Свана" було визнано особою, що створює суспільну небезпеку на території регіона та держави в цілому.

В ДМСУ наполягали на затриманні Джачвліані та його поміщенні в ПТПІ, на противагу чому адвокат "короля злочинного світу" клопотала про залишення позову без розгляду. Захисник мотивувала це наявностю в судах одразу двох інстанцій тотожних позовів від "міграційників".

Вислухавши думку учасників процесу, суд пристав саме на таку позицію. Та визнавши предмет та підстави відповідних справ щодо "Лаші Свана" ідентичними залишив позов ДМС без розгляду. Таке рішення оскаржили можновладці до Сьомого апеляційного адміністративного суду, який в останній день березня 2020 року відправив провадження на новий розгляд.

Додамо, що отримавши у Вінниці відкоша можновладці здійснили ще одну спробу загратувати "короля злочинного світу". 23 березня його "прихопили" уповноважені працівники УДМС у Волинській області, після чого звернулися до Ківерцівського, а також Луцького міськрайонного суду з клопотанням про затримання з метою ідентифікації та забезпечення видворення Джачвліані за межі України. Але й тут, як і на Батьківщині класика вітчизняної літератури Михайла Коцюбинського, "міграційників" спіткала невдача. Суди залишили відповідні позови без розгляду, вчергове засвідчивши спроби "юридичного спаму" (тобто, направлення до різних судів тотожних позовів) державних службовців.

Надалі запекле протистояння правоохоронців та юристів "короля злочинного світу" попрямувало до П'ятого апеляційного адміністративного та Касаційного адміністративного суду. Врешті-решт, можновладці домоглися скасування ухвал першої та апеляційної інстанції, які були винесені на користь Джачвліані за мотивами його повторного затримання в лютому 2020 року, але не більше. Юридичні підстави для утримання "злодія в законі" в пункті для нелегалів наразі відсутні і він перебуває на волі.

За інформацією джерел Dетектив-Info, надалі "Лаші Свану" "наполегливо рекомендували" покинути територію нашої держави. Втім, чи прислухався уродженець Руставі до цих пропозицій, невідомо. Поточне місцезнаходження "короля злочинного світу" невідоме.

гарячі новини "Смотрящий" за Лук'янівським СІЗО вийшов на волю 05.10.2021
У Дніпрі "спакували" підозрюваних у розстрілі чоловіка трирічної давнини. Вбивство пов'язують із конфліктом між членами "ОЗУ Кошляка" 01.10.2021
У центрі Черкас кілери в формі СБУ застрелили авторитета Михайла Козлова 22.09.2021
Адвоката, яку підозрюють в дотичності до афери зі "злодійським общаком" вагою $400 тисяч, звільнили з-під варти в залі суду 21.09.2021
Dетектив-Info публікує причину смерті та фото з місця загибелі судді Печерського суду Києва Віталія Писанця 14.09.2021
Архів новин