01.03.2020
На Осокорках затримали грузинського злодія в законі "Кобу Руставського"

(Коба Шемазашвілі під час затримання в Києві 1 березня 2020 року)

У неділю, 1 березня 2020 року, співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України здійснили затримання 46-річного так званого "злодія в законі" Коби Шемазашвілі на прізвисько "Коба Руставський". Про це повідомляє поінформоване дежерело Dетектив-Info.

За його словами, коронованого представника злочинного світу схопили на території приватного сектору в Дарницькому районі столиці.

"Наразі правоохоронці проводять обшук в будинку, де мешкав Шемазашвілі, який перебуває в розшуку Інтерполу по справі так званого "злодія в законі" Лаши Шушанашвілі на прізвисько "Лаша Руставський", - відзначив наш співрозмовник.

Нагадаємо, що раніше засуджений на території Грузії уродженець міста Руставі Коба Шемазашвілі вважається "правою рукою" іншого руставського "злодія в законі" - Лаши Шушанашвілі (останній після арешту в 2006 році Захарія Калашова на прізвисько "Шакро Молодий" очолив "тбіліський клан"). У свою чергу, молодший брат Лаши - Каха Шушанашвілі опікувався справами коронованих представників злочинного світу в Іспанії. У березні 2010 року його було затримано під час спецоперації JAVA, проте Шушанашвілі-старшому та Шемазашвілі вдалося уникнути зустрічі з правоохоронцями. Лаша подався до Греції, а "Коба Руставський" - перебрався в Донецьк. Згодом обох було оголошено в міжнародний розшук за звинуваченнями в організації злочинного угруповання, замаху на вбивство, незаконному зберіганні зброї, нанесенні тяжких тіслесних ушкоджень, шахрайстві та підробці документів.

3 липня 2011 року Шемазашвілі було затримано у столичному ресторані "Сейф", де він надав у якості документа, що посвідчує його особу паспорт громадянина України з місцем реєстрації на території міста Харцизьк Донецької області.

Втім, правоохоронці з'ясували, що відповідний документ "злодій в законі" отримав із порушеннями, тож його було позбавлено українського громадянства, та 1 грудня 2011 року - екстрадовано до Мадриду.

Подальші відомості про звитяги "Коби Руставського" припадають на 2016 рік. У січні того року іспанські ЗМІ повідомили про затримання Шемазашвілі на території Швейцарії, втім невдовзі "злодій в законі" покинув цю державу. Вважається, що надалі понад два роки король злочинного світу знаходився на території Арменії, де використовував паспорт громадянина України на особу Аркадія Мартиросяна.

 

Доповнення

По обіді понеділка, 2 березня 2020 року, Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції офіційно підтвердив інформацію Dетектив-Info щодо затримання на Осокорках так званого "злодія в законі" Коби Шемазашвілі на прізвисько "Коба Руставський".

За інформацією радника заступника міністра внутрішніх справ Руслана Яцкевича, Шемазашвілі перебував на території України протягом року та "використовував заходи конспірації для унеможливлення виявлення свого місця перебування". У будинку, де він мешкав у Києві, правоохоронці вилучили зброю та набої до неї, а також "заготовки" для підробки документів. В Нацполіції наголосили, що про відповідний факт виявлення "Коби Руставського" вже повідомлено владу Іспанії та очікується початок процедури екстрадиції короля злочинного світу до Піренеїв.

Окрім того, в ДСР Нацполіції повідомили про затримання 1 березня 2020 року у Путильському районі Чернівецькій області ще одного грузинського "злодія в законі". Мова йде про Кахабера Орагвелідзе на прізвисько "Каха Тбіліський", який намагався виїхати з України до Румунії, оминаючи контрольно-пропускний пункт.

Наразі вирішується питання щодо затримання "Кахи Тбіліського" з метою ідентифікації та забеспечення примусового видворення з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства

.

гарячі новини "Смотрящий" за Лук'янівським СІЗО вийшов на волю 05.10.2021
У Дніпрі "спакували" підозрюваних у розстрілі чоловіка трирічної давнини. Вбивство пов'язують із конфліктом між членами "ОЗУ Кошляка" 01.10.2021
У центрі Черкас кілери в формі СБУ застрелили авторитета Михайла Козлова 22.09.2021
Адвоката, яку підозрюють в дотичності до афери зі "злодійським общаком" вагою $400 тисяч, звільнили з-під варти в залі суду 21.09.2021
Dетектив-Info публікує причину смерті та фото з місця загибелі судді Печерського суду Києва Віталія Писанця 14.09.2021
Архів новин