16.03.2021
Одеський суд виписав злодію в законі "Кобі Руставському" індульгенцію від видворення з України

(Коба Шемазашвілі)

Одеський окружний адміністративний суд заборонив вилучати український паспорт, приймати рішення про поміщення до пункту тимчасового перебуваня іноземців та осіб без громадянства (ПТПІ), а також здійснювати заходи примусового повернення щодо 47-річного уродженця Грузії Коби Шемазашвілі, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Коба Руставський". Відповідне рішення в рамках забезпечувального позову з приводу суперечки навколо громадянства короля злочинного світу 10 березня 2021 року ухвалив суддя Костянтин Єфіменко.

Служитель Феміди постановив - до набрання законної сили рішення у справі, де Шемазашвілі домагається визнання протиправним та вилучення внесеної до відомчої інформаційної системи Державної міграційної служби України інформації про визнання недійсним та таким, що підлягає вилученню паспорту з тризубом на ім'я достойника, заборонити можновладцям ухвалювати рішення щодо адміністративного затримання "Коби Руставського" та його видворення.

Раніше на сторінках Dетектив-Info зазначалося, що перипетії навколо громадянства короля злочинного світу беруть свій початок від 2007 грудня, коли завдяки рішенню ГУ МВС в Донецькій області "Коба Руставський" був документований паспортом з тризубом, який видали йому працівники Червоногвардійського РВ міста Макіївка Донецької області. Приводом для цього стало буцімто постійне проживання достойника на території України в момент проголошення незалежності України.

Однак, влітку 2011 року т.в.о. начальника ГУМВС України в Донецькій області Костянтин Пожидаєв за результатами службового розслідування заствердив висновок щодо набуття Шемазашвілі громадянства України шляхом обману - внаслідок подання ним свідомо неправдивих відомостей та фальшивих документів. Через це довідку №222, яка стала підставою для оформлення українського паспорту "злодія в законі", анулювали. Сам "Коба Руставський" стверджував, що дізнався про відповідне рішення щодо позбавлення його громадянства тільки в квітні 2020 року - невдовзі після його затримання на столичних Осокорках у зв'язку з перебуванням в міжнародному розшуку за запитом правоохоронців Іспанії.

Відтоді з перемінним успіхом триває суперечка адвокатів "злодія в законі" з можновладцями, яка дійшла аж до Верховного суду. У його постанові, як вже зазначалося на сторінках Dетектив-Info, було вказано: Шемазашвілі фактично оскаржує висновок за результатами службового розслідування зразка 2011 року (оскільки інших владно-управлінських рішень з питання належності Коби Шалвовича до громадянства України не приймалося), однак на переконання Касаційного суду цей висновок не створює безпосередньо для нього жодних юридичних прав та/чи обов'язків, а тому спір щодо нього не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Тим не менш, на початку березня 2021 року адвокати Шемазашвілі звернулися саме до адмінсуду в частині продовження з'ясування стосунків навколо громадянства "Коби Руставського". Ухвалою від 9 березня 2021 року суддя Єфіменко відкрив провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи. А наступного дня - в рамках забезпечувального позову до остаточного вирішення суперечки частково задовольнив вимоги "злодія в законі".

гарячі новини Злодій в законі "Вітя Пан" отримав нову "броню", яка захищає його від екстрадиції до РФ 24.06.2022
ОАСК зупинив дію рішення про позбавлення "короля конфіскату" громадянства України 22.06.2022
В столичному СІЗО помер підозрюваний у розстрілі грузинського авторитета під Києво-Святошинським судом 21.06.2022
Суди двічі відмовили в арешті енергетичних активів групи "Лужники" 21.06.2022
Авторитетного президента Одеської обласної федерації боксу оголосили в розшук 17.06.2022
Архів новин