24.09.2020
Навчання в грузинському ПТУ коштувало злодію в законі "Кобі Руставському" українського громадянства

(Коба Шемазашвілі)

Шостий апеляційний адміністративний суд скасував ухвалу Окружного адмінсуда Києва, згідно якої визнавалося протиправним та підлягало анулюванню рішення Державної міграційної служби про позбавлення українського громадянства 46-річного уродженця Грузії Коби Шемазашвілі, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Коба Руставський". Відповідну постанову 3 вересня 2020 року ухвалила колегія в складі головуючої Наталії Бужак та суддів-учасників - Любові Костюк і Михайла Кобаля.

Йдеться про скандальну історію про встановлення належності короля злочинного світу до громадянства України, навколо якої вже понад дев'ять років точиться його суперечка з вітчизняними можновладцями.

Вона розпочалася з того, як на початку грудня 2007 грудня завдяки рішенню ГУ МВС в Донецькій області "Коба Руставський" був документований паспортом з тризубом, який видали йому працівники Червоногвардійського РВ Макіївки. Приводом для цього стало буцімто постійне проживання достойника на території України в момент проголошення незалежності України.

У 2011 році після затримання Шемазашвілі в Києві за запитом правоохоронців Королівства Іспанія (на Піренеях кримінальному генералу з того часу офіційно висунуті обвинувачення у відмиванні коштів та причетності до організації вбивства злодія в законі Володимира Джанашія на прізвисько "Ладо" - саме по цій справі в 2020 року Мадрид домагається його видачі), була призначена перевірка законності здобуття "Кобою Руставським" українського громадянства.

Відповідне службове розслідування, в рамках якого було виявлено купу порушень і як наслідок - позбавлено кримінального генерала українського громадянства, завізував своїм підписом тодішній тво начальник міліції Донеччини Костянтин Пожидаєв. У тексті його висновку було наведено ледь не всю хронологію масштабної фальсифікації, здійсненої під час "паспортизації" Коби Шалвовича можновладцями міста-супутника Донецька.

Зокрема, спеціаліст відділу реєстрації та обліку місцевого ЖЕКу розповіла з цього приводу, як на прохання екс-начальника паспортного відділення Червоногвардійського РВ Макіївки (цей чоловік в 1997 році був звільнений з ОВС у зв'язку з хворобою, а в 2009 - помер) вона заповнювала картки форми "А" та "Б" на особу Шемазашвілі. Саме ці картки з проставленими штампами "прописки-виписки" Червоногвардійського району й подав після цього до міліції "Коба Руставський", після чого - була встановлена його належність до українського громадянства.

Глобально все виглядало, що видача паспорта з тризубом Шемазашвілі стала можливою "внаслідок надання завідомо неправдивих зведень в картках форм А та Б, порушень вимог нормативних документів МВС України щодо здійснення відповідних перевірок з боку посадових осіб СГІРФО Червоногвардійського РВ, неналежної вимогливості до виконавців територіальних підрозділів по якісному вивченню матеріалів з боку співробітника УГІРФО ГУ МВС України в Донецькій області". Окрім цього, правоохоронці встановили ще одне кричуще порушення - на момент отримання українського громадянства "Коба Руставський" продовжував перебувати в громадянстві Грузії.

Раніше Dетектив-Info писав: всі ці факти в 2020 році констатував і Окружний адмінсуд столиці, куди звернувся "злодій в законі", домагаючись скасування рішення про позбавлення його українського громадянства. Та незважаючи на це - задовольнив позовні вимоги Коби Шалвовича, пославшись на принцип "належного урядування" та правові позиції Європейського суду з прав людини, викладені у рішенні від 20.01.2012 року "Рисовський проти України".

Відповідні аргументи в апеляційній інстанції були розбиті вщент. Служителі Феміди зауважили, що сам факт фальшування документів працівниками державного органу для отримання Кобою Шемазашвілі паспорту громадянина України не може вважатись належною та законною підставою щодо встановлення його належності до громадянства Україна! Колегія суддів звернула увагу, що фактично "злодій в законі" "достовірно знав, про те, що отримує паспорт за документами, які містять недостовірну інформацію щодо наявності у нього підстав отримання громадянства України". Тобто усвідомлював факт подання документів, які містять неправдиві відомості та фальшиві документи, приховуючи той факт, що він продовжує бути громадянином Республіки Грузія.

Окрім цього, в палаці правосуддя поставили під сумнів ймовірність того, що на момент проголошення незалежності України "Коба Руставський" дійсно мешкав на території нашої держави. Річ у тім, що згідно інформації з МВС Грузії, з 1989 по 1992 рік неповнолітній Коба Шемазашвілі навчався в ПТУ №86 рідного міста Руставі.

З урахуванням цього, суд постановив: скасування в 2011 році рішення про належність Шемазашвілі до громадянства України відбулося абсолютно законно.

Де-факто відповідне рішення апеляційної інстанції, яке набрало законної сили з дати його прийняття, знову увімкнуло "зелене світло" для процедури екстрадиції Коби Шемазашвілі, видачі якого домагається Королівство Іспанія.

Як вже зазначалося на сторінках Dетектив-Info, 10 червня 2020 року Міністерство юстиції доручило проведення екстрадиційної перевірки стосовно "короля злочинного світу" прокуратурі Києва. На той момент "Коба Руставський" після розпочатої навесні поточного року скандальної епопеї з його затриманням та заґратуванням рівно тиждень як вже перебував на волі після його звільнення за рішенням Київського апеляційного суду. Спочатку "злодія в законі" перевели на домашній арешт, а згодом - служителі Феміди взагалі відмовили в подовженні йому будь-якого запобіжного заходу.

На початку липня 2020 року Окружний адмінсуд задовольнив його скаргу про скасування рішення, яким у 2011 році "короля злочинного світу" позбавили громадянства України, чим фактично - поставив хрест на екстрадиції достойника до Іспанії.

Після скасування рішення ОАСК ситуація докорінно змінилася, тож наразі м'яч знаходиться на половині поля вітчизняних можновладців та силовиків.

Такий перебіг подій та рішення Шостого апеляційного адмінсуду, вочевидь, не задовольнило команду вже "злодія в законі". З матеріалів порталу "Судова влада" випливає, що юристи "Коби Руставського" оскаржили рішення про позбавлення його українського громадянства в касаційній інстанції.

гарячі новини Суд закрив справу чотирьох членів банди елітних автовикрадачів, яку сколотив екс-працівник "Кобри" 02.08.2022
Суд повернув українське громадянство "королю конфіскату" з санкційного списку 25.07.2022
Обвинувачений у вбивстві Аміни Окуєвої залишив Україну. Його оголосили в розшук 21.07.2022
Український паспорт, який врятував "кокаїнового короля" Болгарії від екстрадиції на Батьківщину, визнано недійсним 19.07.2022
"Наглядач" за колоніями від злодія в законі "Умки" відбувся умовним терміном по угоді зі слідством 08.07.2022
Архів новин