23.09.2020
Законослухняний громадянин

Вітчизняні можновладці "вдарили по гальмах" у питанні скасування українського громадянства "Геги Озургетського", після чого "злодій в законі" вийшов на волю

17 вересня 2020 року у відкритій частині судового реєстру було оприлюднено рішення судді Бориспільського міськрайонного суду Київської області Станіслава Чирки, згідно з яким поставлено крапку в історії поневірянь 45-річного уродженця грузинського міста Озургеті Гіоргі Модебадзе, відомого в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Гега Озургетський".

Служитель Феміди частково задовольнив вимоги короля злочинного світу та закрив справу про його "адмінку". Паралельно - скасувавши відповідну постанову серії ПН МКО№000264 за буцімто порушення Модебадзе правил перебування в Україні (ч.1 ст.203 КУПаП), складену на початку грудня 2019 року.

Фіаско в цьому питанні можновладців - логічна "вишенька на торті" в серії їх судових поразок у протистоянні з "Гегою Озургетським". Зворотній відлік цьому процесу було запущено рішенням, що вийшло з-під пера луганських "міграційників" навесні поточного року.

Завдяки відповідному документу "король злочинного світу" з лав так званого "тбіліського угруповання" Греції на чолі з поважним патріархом кримінального цеху Важею Біганішвілі ("Важа Тбіліський") отримав "залізні" підстави для перебування на території нашої держави.

Dетектив-Info розповідає деталі "україно-грецького калейдоскопу" пригод Модебадзе за останні три роки, де знайшлося місце видворенню та поверненню "злодія в законі" до Києва, його заґратуванню, конфлікту з іншими королями кримінального світу та навіть побиттю Гіоргі Важайовича в стінах ПТПІ з подальшим тріумфальним звільненням.

 

Тезки одного "хрещеного батька"

На початку нашої розповіді присвятимо кілька рядків звитягам Модебадзе, що вперше опинився за ґратами в рідному місті у 17 років за підозрою в скоєнні крадіжки. Та врешті-решт, спробуємо покласти край плутанині з його особою в українських ЗМІ.

(Гіоргі Модебадзе ("Гега Озургетський"))

Річ у тім, що аналогічне кримінальне прізвисько - "Гега Озургетський", носить ще один король злочинного світу, який тривалий час знаходиться на території нашої держави. Йдеться про засудженого до 7,5 років ув'язнення 28-річного Гіоргі Кіладзе, з деталями історії якого можна ознайомитися в розслідуванні Dетектив-Info "Амурова стріла".

(Гіоргі Кіладзе ("Гега Озургетський"))

В контексті сьогоднішньої розповіді важливо, що тезок-достойників Модебадзе та Кіладзе об'єднує не тільки однакове "злодійське ім'я", а й особа їх "хрещеного батька" - 64-річного уродженця сонячного Тбілісі Важи Біганішвілі.

(Важа Біганішвілі)

Саме "Важа Тбіліський", що тривалий час проживає на території Греції та вважається одним з лідерів "тбіліського клану", в червні 2013 року сприяв отриманню найвищого статусу в кримінальній ієрахії Кіладзе. В листопаді 2014 року той таки Біганішвілі разом із Сандро Курасбедіані (за присутності інших "кримінальних генералів") брав участь в ще одному так званому "підході", коли до еліти злочинного світу долучили 39-річного Модебадзе.

Невдовзі після цього новоспеченого "коронованого злодія" очікували справжні випробування долі в складних стосунках з іншими "колегами по цеху", де остаточну крапку не поставлено й понині.

 

П'ятирічний конфлікт "грузинських греків"

Зокрема, вже на початку 2015 року повноваження "Геги Озургетського" опинилися під питанням після того, як його перестріла та побила (зокрема, ногами) парочка кримінальних генералів. Кривдниками Модебадзе тоді стали Шота Тевдорадзе на прізвисько "Шотіко" та Георгій Енделадзе ("Тава"), що таким чином передали своєрідне "вітання" "Важі Тбіліському".

"Хрещений батько", у відповідь, залучив до розв'язання конфлікту іншого впливового на грецьких теренах злодія в законі - очільника так званого "кутаїського клану" Давида Себіскверадзе ("Дато Кутаїський"). Саме останній у грудні 2015 року вів "сходку", присвячену суперечці Модебадзе і "Шотіко", за підсумками якої було проголошено про поновлення повноважень "Геги Озургетського" за певної умови (якщо він вирішить своє давнє питання з Валіко Мжавія).

Втім, запропонований "нульовий варіант" не знайшов підтримку вже у "Важі Тбіліського", що очікував на ухвалення рішення про позбавлення Тевдорадзе найпочеснішого кримінального статусу. Однак це питання так і не з'явилося на "порядку денному" поважного зібрання кримінальних генералів, після чого - було відтерміноване у часі.

Подальші події засвідчили, що спроба таким чином "заморозити конфлікт" "Шотіко" та "Геги Озургетського" не загасила полум'я в серцях достойників. Їх конфлікт набрав нової сили на українській землі після затримання Модебадзе на території нашої держави в грудні 2019 року.

На детальних обставиних взаємин Мобедадзе з вітчизняними правоохоронцями/можновладцями Dетектив-Info зупиниться в окремій частині цієї розповіді, а поки що зосередимося на тій частині пригод Гіоргі Важайовича, які спіткали його в Україні начебто внаслідок певних дій з боку його "колег по цеху".

Як зазначалося на сторінках профільного видання "ПраймКрайм", на початку 2020 року неприємності у вигляді побиття очікували "Гегу Озургетського" невдовзі після його доправлення до Миколаївського ПТПІ. На той час у закладі вже знаходилося п'ятеро королів злочинного світу (Гліб Ашумов, Рубен Косян, Давид Герліані, Лаша Джачвліані та Тенгіз Чарая), які не змогли дійти згоди щодо повноважень Модебадзе.

Вважається, що коли поважне зібрання звернулося за роз'ясненнями в цьому питанні до кримінальних генералів, які перебувають на території Греції, їм вдалося отримати фідбек від "Шотіко". Останній буцімто наполягав на чинності рішення про так звану "розкоронацію" "Геги Озургетського". А невдовзі після цієї розмови - Модебадзе прямо в ПТПІ відлупцювали якісь молодики, що не належать до еліти злочинного світу...

Постфактум Тевдорадзе відкидав будь-яку причетність до організації побиття "Геги". Втім, "хрещеного батька" останнього - "Важу Тбіліського", відповідні аргументи не переконали.

На початку березня поточного року за ініціативою Біганішвілі та всебічного сприяння з боку Надира Саліфова ("Лоту Гулі") в турецькому Стамбулі відбулося ще одне зібрання, участь в якому взяло близько 30 королів злочинного світу. Вони вислухали претензії "Важі" до "Шотіко", однак остаточного рішення й цього разу не ухвалили. Конфліктна історія вкотре "зависла у повітрі".

 

Українська історія громадянина Модебадзе. Перший вояж

Що ж стосується самого "Геги Озургетського", то на момент проведення турецької "сходки"-2020 він опікувався питаннями власного звільнення в Україні постфактум його затримання працівниками київського управління стратегічних розслідувань.

Але перш ніж зосередитися на обставинах "прихоплення" Модебадзе зразка 2019 року, варто повернутися на кілька місяців раніше. Та згадати момент, коли 2 лютого 2018 року на столичних Теремках цього короля злочинного світу вперше "запакували" на українській землі. Річ у тім, що саме того дня Гіоргі Важайович надав "копам" паспорт з тризубом, виписаний на його ім'я.

Невдовзі з'ясувалося - "аусвайс" не дешева підробка, а справжнісінький. А "Гега Озургетський" дійсно набув громадянство України за "територіальним походженням" за рішенням "міграційників" Луганщини ще у 2013 році. Обставини ухвалення можновладцями відповідного рішення по "гарячих слідах" обіцяв перевірити очільник столичного главку Андрій Крищенко. Документи швидко анулювали, але сам Модебадзе на той момент вже сів на літак, якій відлетів до Стамбулу.

Коментуючи його "кейс", Крищенко тоді уточнював: на територію України "Гега Озургетський" насправді прибув ще у 2017 році.

За інформацією джерел Dетектив-Info, цьому передували виразні "європейські гастролі" короля злочинного світу, що зажив реноме фахівця зі скоєння крадіжок (здійснювати які буцімто не припинив особисто навіть після долучення до еліти злочинного світу). Зокрема, за підозрою у скоєнні майнових злочинів в липні та жовтні 2017 року Гіоргі Важайовича затримували грецькі правоохоронці, згодом - аналогічну естафету від них приймали силовики Франції.

Як би там не було, але до кримінальної відповідальності в усіх цих випадках Модебадзе так і не було притягнуто. Тож коли невдовзі він відчув "нестримний потяг до України", ніщо не заважало йому прибути до Одеси, а згодом - перебратися до Києва.

Джерела Dетектив-Info зазначають: під час перших відвідин української столиці "Гега Озургетський" знайшов спільну мову з етнічними співвітчизниками характерної спрямованості. Зокрема, достойника бачили під час приятельського спілкування з кримінальним авторитетом Ладо Чхапелія на прізвисько "Сосо". Останній має за плечима значний бекграунд притягнення до відповідальності за крадіжки та вважається давнім поплічником ще одного короля злочинного світу Антимоза Кухилави ("Антимос"). Окрім цього, "Сосо" позаочі називають людиною, яка опікає "грузинських гастролерів", що час від часу відвідують Київ у характерних справах.

(Ладо Чхапелія)

 

Повернення "короля"

З урахуванням цього, не викликає подиву той факт, що коли наприкінці 2019 року "Гега Озургетський" вирішив випробувати долю та 5 грудня 2019 року з підробним паспортом з тризубом на ім'я Олексія Галущака здійснив камбек до України з грецьких Афін, поряд із Модебадзе знову опинилися його колоритні земляки.

На кадрах, які були оприлюднені постфактум його затримання наступного дня до об'єктиву "поліцейських операторів", зокрема, потрапив Міхеїл Кетцелашвілі. Саме у його помешканні на Київщині "Гега Озургетський" тоді й знайшов дах і притулок, однак був викритий "копами".

(Міхеїл Кетцелашвілі)

Гостинність господаря призвела до появи кримінальних претензій стосовно Кетцелашвілі - в його оселі відшукали пістолет. Слухання справи за обвинуваченнями достойника в незаконному обігу зброї (ч.1 ст.263 КК України) й понині триває у Васильківському міськрайонному суді Київської області.

Що ж стосується Модебадзе, то "криміналу" в його діях вітчизняні правоохоронці не відшукали ані в лютому 2018 року, ані в грудні 2019. Силовики та можновладці сконцентрували свою увагу на притягненні "Геги Озургетського" до адміністративної відповідальності з перспективою його подальшого видворення за межі території України та встановлення щодо нього заборони на в'їзд строком на 3 роки.

Аналіз матеріалів судового реєстру свідчить, що спроби втілення цієї ідеї почали відверто кульгати. Клопотання можновладців про санкцію на примусове видворення Модебадзе за межі України та його затримання з метою ідентифікації з поміщенням до ПТПІ відхилили Ріпкинський райсуд Чернігівщини та Бориспільский міськрайонний суд Київщини, а в Ківерцівському палаці правосуддя Волинської області зупинили провадження в справі.

Як наслідок, тільки 16 грудня 2019 року представники Державної міграційної служби отримали від "печерського" служителя Феміди Ірини Григоренко (Кирилюк) відповідну згоду на поміщення "Геги Озургетського" в пункт для нелегалів та його видворення.28 квітня поточного року це рішення скасували в "апеляшці". Короля злочинного світу випустили з-за ґрат без зайвого галасу та офіційних повідомлень правоохоронців!

Розлоге пояснення обставин, які спричинили постановлення саме такого суддівського вердикту міститься в рішенні Луганського окружного адмінсуду, ухваленому 22 квітня 2020 року. У ньому чорним по білому написано: в луганських міграційників, які в лютому 2018 року скасували своє ж рішення про набуття Модебадзе українського громадянства, знову змінилася думка. 8 квітня поточного року вони повернули українське громадянство "злодію в законі".

З того часу законослухняний громадянин України "Гега" перебуває на волі, й навіть про спроби застосування до нього норм ухваленого під оплески нардепів так званого "антизлодійського законопроекту №2513" й понині нічого не чутно.

гарячі новини "Смотрящий" за Лук'янівським СІЗО вийшов на волю 05.10.2021
У Дніпрі "спакували" підозрюваних у розстрілі чоловіка трирічної давнини. Вбивство пов'язують із конфліктом між членами "ОЗУ Кошляка" 01.10.2021
У центрі Черкас кілери в формі СБУ застрелили авторитета Михайла Козлова 22.09.2021
Адвоката, яку підозрюють в дотичності до афери зі "злодійським общаком" вагою $400 тисяч, звільнили з-під варти в залі суду 21.09.2021
Dетектив-Info публікує причину смерті та фото з місця загибелі судді Печерського суду Києва Віталія Писанця 14.09.2021
Архів новин