03.07.2024
У Франції затримали ватажка харківського ОЗУ "Залютінські" - "Мітрушу"

(Леонід Мітров)

На початку липня 2024 року французькими правоохоронцями було здійснено затримання 41-річного кримінального авторитета Леоніда Мітрова на прізвисько "Мітруша". Про це повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info.

За попередньою інформацією, 5 липня на Батьківщині Дюма заплановане судове засідання, де має вирішуватися питання щодо визначення запобіжного заходу Леоніду Валерійовичу.

Раніше на сторінках Dетектив-Info повідомлялося: "Мітруша" вважається лідером потужного харківського угруповання "Залютінські".

Згідно розповсюдженій версії, Мітров і його бійці забезпечували силову підтримку та виконання "специфічних завдань" в різного штибу кривавих звитягах, які приписували авторитетному Вадиму Казарцеву на прізвисько "Князь". Останній, як вже зазначалося в матеріалах нашого видання, пішов з життя восени 2020 року внаслідок загострення онкологічного захворювання. Невдовзі після цього в якості одного з претендентів на спорожнілий трон в царині поважного середовища Харкова виринало прізвисько ватажка "Залютінських".

Зауважимо, що в фокусі уваги вітчизняних правоохоронців "Мітруша" перебуває щонайменше з 2002 року, коли його було притягнуто до відповідальності за хуліганство (ч.2 ст.296 КК України). В лютому 2019 року достойника було оголошено в національний та міжнародний розшук за дотичність до крадіжки грошей та майна з території підприємства "Слобожанський миловар".

Як випливає з матеріалів судового реєстру, в грудні 2019 року суд першої інстанції на Сумщині скасував висунуту Мітрову підозру в дотичності до крадіжки (ч.5 ст.185 КК України), втім надалі цей вердикт "помножила на нуль" апеляційна інстанція. Станом на момент підготовки цього матеріалу профайл "Мітруши" відсутній у переліку осіб, які переховуються від органів влади на сайті МВС України.

UPD (доповнено 5 липня 2024 року)

5 липня 2024 року Департамент стратегічних розслідувань НПУ відзвітував про затримання у співпраці українських поліцейських та жандармерії Франції ватажка банди "Залютінських" - "Мітруши" та його підлеглого. Достойникам інкримінується викрадення авто та майнові злочини на території Лазурного узбережжя.

"Затриманим у Франції фігурантам (зокрема й Леоніду Мітрову - Прим. Ред.) вже обрані запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Проводяться подальші спільні заходи для аналізу вилученого та збору доказової бази для притягнення до відповідальності й інших фігурантів", -  зазначається в повідомленні ДСР.

гарячі новини Здирницьку справу кримінального авторитета "Сергія Ізраїльського" підготували до поховання 10.03.2026
"Менеджер від ворів" повертається за ґрати: "смотрящего" за Київським СІЗО арештували за кіднепінг та катування 23.02.2026
Журавель знову в клітці: авторитет "Віха" влаштував передноворічні "хмільні розбірки" з правоохоронцями 12.01.2026
Уламок "битви за Одесу": кримінального авторитета "Джавида" позбавили громадянства та не пустили в Україну 04.01.2026
За страту на цвинтарі під Києвом грузинського регбіста "закрили" його співвітчизників з "кримінальними зв'язками" 27.12.2025
Архів новин