25.12.2020
Злодій в законі "Авто Копала" позивається проти України до ЄСПЛ

(Автанділ Кобешавідзе)

Малиновський районний суд Одеси задовольнив клопотання прокурора та визнав наявність підстав для подальшого тримання під вартою до вирішення питання про видачу 65-річного уродженця міста Кутаїсі Автанділа Кобешавідзе, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Авто Копала". Відповідне рішення про продовження екстрадиційного арешту достойника 22 грудня 2020 року ухвалив слідчий суддя Олексій Старіков.

Як раніше зазначалося на сторінках Dетектив-Info, короля злочинного світу затримали в Південній Пальмірі 31 березня поточного року. Тоді Кобешавідзе стверджував, що з підробним паспортом з тризубом він "транзитом" прибув до території нашої держави з Російської Федерації.

З матеріалів судового реєстру випливає, що в жовтні 2019 року за ініціативи правоохоронців Челябінської області РФ "злодію в законі" було висунуто обвинувачення за обійняття найвищого статусу в кримінальній ієрархії (ст.210.1 КК РФ) та оголошено в міжнародний розшук. Після затримання "Авто Копала" в Одесі до Офісу Генерального прокурора надійшов запит про його видачу від російської Генпрокуратури. Рішення українськими можновладцями щодо наявності або відсутності підстав для екстрадиції Автанділа Нодарійовича на Батьківщину наразі не ухвалено, оскільки Кобешавідзе в судовому порядку домагається визнання його біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні.

Паралельно "Авто Копала", який з моменту його затримання наприкінці березня поточного року протягом 9 місяців утримується в Одеському СІЗО, активно домагається звільнення на волю.

Зокрема, під час чергового розгляду його справи в Малиновському райсуді достойник та його адвокат стерджували про відсутність підстав для подальшого тримання під вартою Кобешавідзе.

Більше того - захист "злодія в законі" поінформував одеських служителів Феміди про направлення ним відповідних скарг до Європейського суду з прав людини з приводу незаконного позбавлення волі "Авто Копала", що буцімто може "призвести до стягнення з України відшкодувань". Однак, ці доводи не переконали слідчого суддю Старікова, який вчергове продовжив екстрадиційний арешт у вигляді тримання під вартою достойника.

гарячі новини Відлуння скандалу в колонії на Донеччині: двоє "смотрящих" і "тітушковод" загриміли в ДІЗО, їм вручено підозру в тероризуванні засуджених 30.04.2021
Злодій в законі "Коба Руставський" передумав судитися з ДМСУ на тлі історії, що викликала обурення очільника МВС 27.04.2021
Авторитет "Віха" не зміг повернути сплачені за його звільнення гроші, аби розрахуватися з боргами 16.04.2021
Dетектив-Info публікує відео затримання та прізвища учасників банди "Залютінські", яких "спакували" на вимаганні $700 тисяч у фермера в Харкові 14.04.2021
Викритий в Дніпрі наркозавод працював "під патронатом" злодія в законі "Умки" (доповнено) 12.04.2021
Архів новин