01.11.2019
Загибель клерка АП: смерть спричинило не побиття Бухтатого, а суміш ударної дози алкоголю з нейролептиками

Шевченківський районний суд Києва прийняв обвинувальний акт та призначив до розгляду по суті справу відносно уродженця Єревана, вірменина Ваге Нерсесяна, якому інкримінується скоєння розбійного нападу на головного консультанта Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента України Олександра Бухтатого.

Олександр Бухтатий

Відповідне рішення в засіданні 29 жовтня ухвалила судді Лідія Щебуняєва. Раніше не судимий Нерсесян обвинувачується в здійсненні розбійного нападу (ч.2 ст.187 КК України) на Бухтатого, що був скоєний навесні 2019 року на вулиці Багговутівській, 14/21.

Із судових матеріалів випливає, що близько опівночі 13 березня вірменин разом із невстановленою следством особою знаходився в стані алкогольного сп'яніння, коли побачив Бухтатого.

У головах чоловіків визрів план заволодіти його майном. Клерку Адміністрації президента Нерсесян і його товариш по чарці нанесли не менше чотирьох ударів по голові, внаслідок чого Олександр впав на землю.

Експертиза встановила, що Бухтатому були нанесені легкі тілесні ушкодження у вигляді саден та синців, також нападники зламали йому ніс. Після чого вивернули вміст кишень жертви, яка лежала на землі в безпорадному стані, та поцупили мобільний телефон марки "SONY F3212" (його вартість експертиза оцінила в 2 тис грн) та банківські карти, звідки вивіли 19,6 тис грн.

Наступного ранку труп Бухтатого виявили перехожі, які зателефонували до поліції. Було зареєстроване кримінальне провадження за фактом вбиства чиновника та розбійного нападу, а надалі - затримано Нерсесяна. Вірменина було заарештовано, втім доказів причетності його дій (як і його спільника, матеріали щодо якого наразі виділені в окреме провадження) до настання смерті чиновника слідство не встановило.

Натомість, згідно висновку експертизи № 012-72-1098-2019 від 15 травня 2019 року, Бухтатий помер через годину після нападу та внаслідок іншої причини. Нею стало комбіноване отруєння етиловим спиртом (в крові його концентрація становила 2,8 проміле, що відповідає сильному алкогольному сп'янінню) та нейролептіком "клозапін". Суміш алкоголю із ліками викликала у Бухтатого розвиток панкреонекрозу та гострої серцевої недостатності.

Через це Ваге Нерсесяну не оголошувалося про підозру у вбивстві, а до суду направлено обвинувальни акт стосовно скоєння ним розбійного нападу. Відомо, що слідство у епізоді щодо вірменина було завершено на початку вересня, однак уродженець Єревану тривалий час відмовлявся ознайомлюватися із матеріалами справи. Згодом суд обмежив йому цей строк до 4 жовтня, після чого обвинувальний акт надійшов до Шевченківського райсуду Києва.

гарячі новини Злодій в законі "Вітя Пан" отримав нову "броню", яка захищає його від екстрадиції до РФ 24.06.2022
ОАСК зупинив дію рішення про позбавлення "короля конфіскату" громадянства України 22.06.2022
В столичному СІЗО помер підозрюваний у розстрілі грузинського авторитета під Києво-Святошинським судом 21.06.2022
Суди двічі відмовили в арешті енергетичних активів групи "Лужники" 21.06.2022
Авторитетного президента Одеської обласної федерації боксу оголосили в розшук 17.06.2022
Архів новин