11.12.2019
Водій кілера Вороненкова торгувався зі слідством і просив умовне покарання

Ярослав Тарасенко (праворуч)

На етапі досудового слідства мешканець Павлограда Ярослав Тарасенко на прізвисько "Фізрук", якого обвинувачують у пособництві розстрілу екс-депутата Державної Думи РФ Дениса Вороненкова, скоєного 23 березня 2017 року біля готелю "Premier Palace" в Києві, надавав свідчення про те, що під час організації та виконення цього резонансного вбивства зловмисники діяли за чітким планом та використовували радіозв'язок. Про це у середу, 11 грудня 2019 року в засіданні Шевченківського районного суду столиці заявив представник державного обвинувачення по справі, прокурор прокуратури міста Києва Євген Шаповалов.

Зокрема, він клопотав перед судом про долучення у якості доказу в кримінальному провадженні щодо вбивства Вороненкова, диску з записом розмови за участі "Фізрука", яка мала місце 28 вересня 2017 року в приміщенні столичного Ізолятору тимчасового тримання. За словами прокурора, санкцію на проведення аудіо/відеоконтролю за ймовірним водієм кілера екс-депутата Держдуми слідству на той час дозволив Апеляційний суд Києва.

"На цьому записі Тарасенко та двої чоловіків спілкуються щодо подій 23 березня 2017 року, а також подій, які передували вбивству Дениса Вороненкова. Й зокрема, саме у цій розмові Тарасенко вказує про наявність у (кілера Павла - Ред.) Паршова рації", - підкреслив Шаповалов.

У свою чергу, адвокат Тарасенка - Владислав Добош заявив: відповідні матеріали НСРД під час надання справи для ознайомлення йому не відкривалися. Юрист наполягав на тому, що через це відповідні докази мають бути визнані недопустими, та категорично заперечив щодо їх долучення судом. Заслухавши думку всіх учасників процесу, колегія суддів ухвалила відмовити у долученні матеріалів аудіо/відеозаписів за участю Тарасенка, зроблені 28 вересня 2017 року в ІТТ.

Нагадаємо, що згідно версії слідства, "Фізрук" вранці 23 березня 2017 року автобусом приїхав з Павлограду в Київ, та був залучений у якості водія для кілера - Павла Паршова. Зокрема, о 9:38 того дня камери зовнішнього спостереження зафіксували Тарасенка біля автомобіля марки Daewoo Lanos. Через п'ять хвилин після цього на пасажирське сидіння машини сів майбутній вбивця екс-депутата Держдуми Паршов.

Надалі автівка розпочала рух вулицями столиці, а об 11:27 зупинилася біля "Premier Palace". Тоді з Daewoo Lanos вийшов Павло Паршов, котрий попрямував за Денисом Вороненковим, наздогнав його та здійснив серію пострілів, але загинув і сам. Як вважають правоохоронці, перед скоєнням замаху за екс-депутатом Держдуми РФ слідкувала інша група зловмисників. Більше того - саме вони за допомогою рації повідомили кілеру місцеперебування жертви.

Під час обшуку в квартирі на вулиці Трьохсвятительській, яку винаймав Паршов разом із іншим підозрюваним у скоєнні вбивства Вороненкова - Ярославом Левенцем, були знайдені картонні коробки з-під рацій. Втім, самих пристроїв вилучити так і не вдалося. Як вказує поінформоване джерело Dетектив-Info, одну із радіостанцій кілер начебто залишив в салоні Daewoo Lanos, але згодом її на трасі викинув Ярослав Тарасенко.

"Коли із ним в ІТТ розмовляли слідчий і прокурор, він спочатку виявляв бажання "торгуватися" та розповісти все, як було. Казав, що дійсно у Паршова була рація, яку сам Тарасенко, коли поїхав з Києва, десь викинув на узбіччі. "Фізрук" пропонував визнати цей факт, розповісти інші відомі йому подробиці планування та скоєння злочину, але в обмін вимагав для себе умовний строк покарання. Ці всі покази фіксувалися на відео в межах НСРД. Але надалі, оскільки на умови Тарасенка не пристало слідство, він почав відпиратися та зараз каже, що взагалі не підвозив кілера", - розповідає наш співрозмовник.

Наразі справу за обвинуваченням Ярослава Тарасенка та Олександра Лося у пособництві скоєння замовного вбиства колишнього депутата Державної Думи Російської Федерації Дениса Вороненкова слухає по суті Шевченківський районний суд Києва. Своєї провини обвинувачені не визнають. Наступне засідання в провадженні призначене на 15:00 18 грудня 2019 року.

гарячі новини Один з потерпілих від банди, лідер якої застрелив ювеліра Кисельова, змінив покази та відмовився визнавати себе жертвою 14.01.2021
Злодій в джеті: "Лавасогли Батумський" відлетів з Одеси на приватному літаку 06.01.2021
Столичний суд відмовив у тимчасовому арешті екстрадованого російського злодія в законі "Кащєя" 04.01.2021
У Новорічну ніч на Чернігівщині помер прокурор ОГП 01.01.2021
Екс-заступнику поліції Київщини скасували підозру у причетності до "віджиму" майна автозаправки 24.12.2020
Архів новин