12.11.2019
В Одесі арештували праву руку російського "злодія в законі" "Шишкана"

У неділю, 10 листопада 2019 року в аеропорту міста Одеса під час спроби вручення неправомірної вигоди прикордонникам було затримано чоловіка, якого ідентифіковано як 44-річного громадянина Російської Федерації Єгора Єсіна. Останній відомий у певних колах в статусі кримінального авторитета та "правої руки" так званого "злодія в законі" Олега Шишканова ("Шишкана"), повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info у правоохоронних органах.

Єгор Єсін, джерело фото: Dетектив-Info

За його інформацією, події розгортались одразу після прибуття до аеропорту рейсу "Стамбул-Одеса". Один із пасажирів літака з паспортом громадянина Молдови, виданого на ім'я Дениса Єпурі, звернувся із пропозицією хабаря до прикордонників за безперешкодний пропуск на територію України.

Втім, на кордоні не спокусилися на 3,5 тис дол, які обіцяв чоловік. Натомість під час перевірки його документів виявилося - паспорт "Єпурі" є підробкою.

Підроблений паспорт на ім'я Дениса Єпурі, джерело фото: Dетектив-Info

Інформація з приводу спроби підкупу правоохоронців візітером із Стамбула була покладена в основу кримінального провадження, зареєстрованого за кваліфікацією ст.369 КК України. Надалі була здійснена ретельна перевірка авіатуриста щодо встановлення його особи.

Виявилося, що цієї неділі до України спробував приїхати таким чином 44-річний уродженець Раменського Московської області Єгор Єсін. Останній відомий правоохоронцям багатьох країн колишнього СРСР як "авторитетний бізнесмен" та "права рука" так званого "злодія в законі" Олега Шишканова.

Олег Шишканов ("Шишкан") наразі утримується під арештом в Російській Федерації

Про статус Єсіна у злочинному світі свідчить також і те, що за однією із версій з лютого 2018 року "авторитет" є утримувачем так званого "общака" кримінальників РФ. На цьому "звитяги" чоловіка не закінчуються: згідно із оперативними напрацюваннями правоохоронців, Єсін відомий як лідер ОЗУ елітних кілерів, за чиїми плечами (як власне і самого Єгора Георгійовича) нараховується декілька вбивств.

Наразі росіянина заарештовано за підозрою у спробі підкупу українських прикордонників, та одночасно з обранням такого запобіжного заходу визначено суму застави у розмірі 602,1 тис грн. Втім, як зазначає співрозмовник Dетектив-Info у правоохоронних структурах, навіть у випадку внесення цих коштів навряд чи Єсіну вдасться вийти на волю.

Справа в тому, що в липні поточного року він був оголошений у федеральний розшук владою Росії, й наразі в Києві очікують вичерпних матеріалів щодо цих обставин та міжнародного ордера. Втім, деякі шокуючі деталі вже загальновідомі. Зокрема, згідно із повідомленнями російських видань, саме Єсін був одним із останніх, хто спілкувався на підвищених тонах із депутатом Раменського району Підмосков'я Тетяною Сидоровою.

Тетяна Сидорова

Ця жінка та члени її родини зникли у 2012 році після того, як вступили у суперечку щодо земельних питань із членами угрупування "Шишкана".

Рештки тіл Сидорової, її чоловіка, сестри та сина були виявлені восени поточного року.

За підозрою у здійсненні цього зухвалого злочину було заарештовано кілька осіб із оточення Шишканова та його "правої руки Єсіна". Влітку поточного року останній терміново покинув Батьківщину, завдяки чому уник затримання в Росії (був заарештований заочно Басманним судом 12 листопада 2019 року), але потрапив до рук правоохоронців України.

Наразі ще з'ясовується місія, задля виконання якої намагався прорватися крізь вітчизняний кордон Єгор Єсін. Втім, з урахуванням його "звитяг" найманого вбивці та "правої руки" "Шишкана", а також останніх скандальних подій у навколокримінальному світі України, вирогідними є принаймні дві версії цього.

По-перше, Єсін цілком міг прибути у якості "посланця" задля з'ясування обставин подій, або навіть "допрацювання ситуації" із бізнесменом Ігорем Сало. Як відомо, цього комерсанта ввечері 6 листопада 2019 року намагався підірвати мотоцикліст, внаслідок чого загинув охоронець. Напередодні цього замаху на вбивство у Сала було декілька конфліктів із фінансових питань, в тому числі й у фармацевтичній сфері України, де власний інтерес має "Шишкан".

По-друге, не можна виключати й того, що метою візиту Єсіна до України міг стати конфлікт серед "коронованих" представників кримінального середовища, який вилився у протистояння двох груп так званих "злодіїв в законі" - на чолі із Андрієм Недзельським ("Нєдєлєю") та Нодари Асояном ("Нодаром Руставським") відповідно. Чи не запросила одна із цих сторін елітного "посланця" від Шишканова для "вирішення питань" із опонентами, покаже найближчий час.

гарячі новини На Житомирщині троє чоловіків відгамселили битою заступника начальника ГУБКОЗ СБУ. Серед кривдників високопосадовця - обвинувачений у крадіжці 03.12.2020
Організатора вбивства кримінального авторитета Мазура викупили на волю 01.12.2020
Через "поштові вибрики" слідчого ДБР суд відмовив у подовженні строків розслідування справи за заявою брата екс-смотрящего за Запоріжжям "Анісіма" 26.11.2020
У "Жовтому морі" на Оболоні правоохоронці спіймали на хабарі в $600 тисяч прокурора та екс-працівника СБУ 18.11.2020
Три кулі в столичного "копа" випустив власник схованок зброї, який звільнився з СІЗО за 800 тисяч 13.11.2020
Архів новин