12.12.2019
Українських хакерів перевіряють на причетність до кібератаки, що паралізувала міжнародну IT-корпорацію

Упродовж листопада 2018 - червня 2019 року із залученням IP-адрес, розташованих в Україні, було здійснено кібератаки з використанням "програм-вимагачів" «LOCKER GOGA» на понад 1200 об'єктів комп'ютерної інфраструктури в різних країнах світу. Відповідні відомості надійшли до Генеральної прокуратури України від компетентних органів Франції, повідомляється в судовому реєстрі.

З них випливає, що серед інших компаній нападу зазнала міжнародна корпорація Altran, що працює в сфері інновацій і IT-консалтингу, та була заснована у Франції в 1982 році. Кіберзлочинці інфікували її обладнання із використанням вірусу-шифрувальнику "ransomwere", через що дані Altran було заблоковано.

В обмін на відповідний ключ для отримання доступу до заблокованих даних зловмисники вимагали у компанії сплатити викуп у вигляді 500 біткойнів, що є еквівалентом 1,5 млн євро.

Судові матеріали не містять посилання, чи погодилися в Altran на такі умови кібершантажистів. Але французькі слідчі встановили - такі випадки є непоодинокими, та ймовірно мають "українське походження". Тож вони звернулися із проханням про допомогу до офіційного Києва.

У свою чергу, в Головному слідчому управління Національної поліції України було зареєстроване відповідне кримінальне провадження з початковою кваліфікацією дій зловмисників як вимагання (ч.4 ст.189 КК України) та несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів (ч.2 ст.361 КК України).

Наразі слідчі вийшли на того, хто вирогідно розробляв і займався розповсюдженням фішингового програмного забезпечення "uAdmin" для SMS-фішингу. Окрім того, вітчизняні правоохоронці з Департаменту кіберполіції встановили перелік трьох осіб, яким можуть належати електронні поштові скриньки, та IP-адреси, що використовувалися кіберзлочинцями.

Станом на сьогодні на виконання оперативного доручення "кіберкопи" виявили вирогідні місця мешкання цих осіб і мобільні телефони, якими могли користуватися хакери. Також з метою встановлення події кримінального правопорушення, причетних до цього осіб та їх зв'язків, правоохоронці звернулися за санкцією щодо надання тимчасового доступу про дані щодо дати, часу, тривалості з'єднань, наданих телекомунікаційних послуг, адреси місцеперебування цих трьох телефонних абонентів з початку 2018 року. Слідчий суддя Печерського районного суду Києва Віта Бортницька задовольнила відповідні клопотання.

гарячі новини Один з потерпілих від банди, лідер якої застрелив ювеліра Кисельова, змінив покази та відмовився визнавати себе жертвою 14.01.2021
Злодій в джеті: "Лавасогли Батумський" відлетів з Одеси на приватному літаку 06.01.2021
Столичний суд відмовив у тимчасовому арешті екстрадованого російського злодія в законі "Кащєя" 04.01.2021
У Новорічну ніч на Чернігівщині помер прокурор ОГП 01.01.2021
Екс-заступнику поліції Київщини скасували підозру у причетності до "віджиму" майна автозаправки 24.12.2020
Архів новин