12.02.2020
Син "злодія в законі" "Омара Уфімського" домігся повторного розгляду його заяви на імміграцію в Україну

Одеський окружний адміністративний суд скасував рішення про відмову у наданні дозволу на імміграцію в Україну та зобов'язав ДМСУ повторно розглянути відповідну заяву, що надійшла від Мурада Бекаєва - сина так званого "злодія в законі" Омара Бекаєва, відомого на прізвиська "Омар Уфімський" і "Дядя".

(Мурад Бекаєв)

Відповідне рішення 10 лютого 2020 року ухвалив суддя Анатолій Радчук.

Приводом для суперечки стало рішення Головного управління Державної міграційної служби в Одеській області від 31 жовтня 2019 року №375548, згідно із яким Бекаєву-молодшому було відмовлено у надані дозволу на імміграцію в Україну.

З обставин справи відомо, що з відповідним клопотанням цей громадянин Російської Федерації звернувся до міграційників восени 2018 року. Й тоді у якості обґрунтування своїх вимог навів інформацію про укладений ним 4 серпня 2016 року шлюб із громадянкою нашої держави. Завдяки цьому факту Бекаєв-молодший отримав Посвідку на тимчасове проживання на території України, а надалі - звернувся із заявою щодо отримання дозволу на імміграцію.

В ДМСУ її розглянули, однак відмовили, пославшись на п.6 ст.10 закону "Про імміграцію" - "інші випадки, передбачені законами України". Мурад Омарович з цим не погодився, та звернувся до суду.

Під час розгляду справи до суду надійшов відзив одеських міграційників, які заперечували щодо задоволення позову Бекаєва. Вони зазначали - підставою для ухвалення спірного рішення стало подання від обласного управління Нацполіції. У ньому було вказано: дії чоловіка "загрожують національній безпеці, громадянському порядку, здоров'ю, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, що проживають на території України".

Зокрема, в НПУ наголошували, здійсненою перевіркою діяльності Мурада Бекаєва було встановлено, що "він знаходячись... в місті Одеса та Одеській області порушує законодавство України", "користується авторитетом в кримінальному середовищі, підтримує злодійські традиції, організовує та координує злочинну діяльність інших громадян Грузії та РФ і таким чином здійснює вплив на загострення криміногенної обстановки", оскільки представляє в регіоні інтереси власного батька - коронованого представника злочинного світу "Омара Уфімського" (згідно оперативним зведенням, "Дядя" має значний вплив на процеси у кримінальних колах Південної Пальміри, хоча був екстрадований до Росії ще в 2013 році після кількох років поневірянь в Одесі та Криму).

(Омар Бекаєв)

Більше того - правоохоронці вважали, що укладений Бекаєвим-молодшим шлюб із громадянкою України насправді є фіктивним (стосовно відповідного факту зареєстроване кримінальне провадження) і був використаний задля отримання інструменту щодо подальшої легалізації на території нашої держави.

"Зважаючи на викладене відповідно до п.п.7 п.63 Порядку оформлення, видачі, обміну скасування, переселення, вилучення, повернення державі, визнання не дійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 №322, просимо прийняти рішення про відмову громадянину Бекаєву в дозволі на міграцію в Україну, оскільки його дії загрожують національній безпеці, громадському порядку, здоров'ю, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, що проживають в Україні", - резюмувалося у поданні ГУ Нацполіції в Одеській області.

Вивчивши аргументи сторін, суддя Радчук пристав на позицію Бекаєва.

По-перше, служитель Феміди встановив юридичну колізію під час ухвалення рішення про відмову сину "Дяді" в дозволі на імміграцію до України. Зокрема, він зауважив: підстави для відмови у наданні відповідного дозволу визначені ч.1 ст.10 закону "Про імміграцію", а не пунктами "Порядку...", якими керувалися можновладці у даному конкретному випадку.

По-друге, Радчук не знайшов підтвердження чи доказів тих побоювань щодо місії Бекаєва-молодшого, які були висловлені в поліції. Та зазначив, що "співробітниками ГУ ДМС України в Одеській області не оцінювалася та не перевірялася жодна обставина, зазначена у вказаному поданні, а оскаржуване рішення фактично прийнято формально - за наявності лише самого факту подання органом Національної поліції відповідного подання".

З урахуванням цього, суд визнав протиправним та скасував рішення Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про відмову у наданні дозволу на імміграцію в Україну Мураду Бекаєву. Та зобов'язав міграційників повторно розглянути його заяву.

гарячі новини "Смотрящий" за Лук'янівським СІЗО вийшов на волю 05.10.2021
У Дніпрі "спакували" підозрюваних у розстрілі чоловіка трирічної давнини. Вбивство пов'язують із конфліктом між членами "ОЗУ Кошляка" 01.10.2021
У центрі Черкас кілери в формі СБУ застрелили авторитета Михайла Козлова 22.09.2021
Адвоката, яку підозрюють в дотичності до афери зі "злодійським общаком" вагою $400 тисяч, звільнили з-під варти в залі суду 21.09.2021
Dетектив-Info публікує причину смерті та фото з місця загибелі судді Печерського суду Києва Віталія Писанця 14.09.2021
Архів новин