21.11.2019
Підозрюваного у вбивстві "авторитета" Сгари арештували на 25 діб

Уродженцю Маріуполя та громадянину одразу трьох держав - України, Росії та Греції Євгену Паневіну, якому висунуто підозру у скоєнні вбивства навесні 2011 року відомого на Донбасі "авторитетного бізнесмена" Валерія Сгари (ч.1 ст.115 КК України) та незаконному зберіганні наркотиків (ч.1 ст.309 КК України), обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 25 днів - до 9 грудня 2019 року.

Євген Паневін

Відповідну ухвалу стосовно Паневіна, який більше восьми років перебував у міжнародному розшуці, а 15 листопада поточного року повернувся на Батьківщину, виніс слідчий суддя Жовтневого районного суду Маріуполя Павло Папаценко.

Таким чином суддя частково задовольнив клопотання слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України Ігоря Бурлика. Та визначив у якості місця тримання Паневіна, раніше засудженого в травні 2009 року тим таки Жовтневим райсудом Маріуполя за незаконне зберігання зброї (ч.1 ст.263 КК України), навмисне (ч.1 ст.121 КК України), а також з необережності (ч.1 ст.128 КК України) спричинення тяжких тілесних пошкоджень до п'яти років позбавлення волі (на підставі ст.ст.75-76 КК України чоловіка було звільнено від відбування покарання з іспитовим строком у 3 роки) державну установу "Маріупольський слідчий ізолятор".

В судовому засіданні правоохоронці вказували на обгрунтованість підозри Паневіну у скоєнні ним жорстокого вбивства власного "патрона" ввечері 11 квітня 2011 року в Маріуполі. Слідчий та прокурор клопотали про загратування 47-річного чоловіка через те, що він начебто може й надалі спробувати переховуватися від слідства та порушив умови іспитового терміну.

Як вже розповідалося на сторінках Dетектив-Info, головних доказів щодо причетності саме Паневіна до резонансного злочину було два.

По-перше, це запис з камери відеоспостереження, яка зафіксувала як "смотрящий" та Паневін прямували до місця, де згодом буде виявлений труп Сгари. Чи наявна ця плівка у матеріалах справи понині - велике питання.

Принаймні силовики жодного разу не згадали про це у судовому розгляді під час обрання запобіжного заходу Паневіну. Вони окремо наголошували на обгрунтованості підозри, використовуючи докази із так званого "другого кошика".

Справа в тому, що невдовзі після вбивства маріупольського "авторитета" Паневіна впізнали як людину, яка наносила удари Сгарі двоє свідків - брати Станіслав та Євген Щасливі. Ввечері 11 квітня 2011 року ці юнаки прямували додому від своєї бабусі, та побачили бійку чоловіків, й власне момент того, як "авторитету" наносились удари ножем. Згодом хлопці були опитані, та впізнали у якості кривдника Сгари саме Паневіна.

Адвокат Валерій Строгий відповідний факт наразі ставить під сумнів. Юрист розповів, що на момент вбивства Сгари брати Щасливі були неповнолітніми, тож могли щось переплутати. Тим паче, що коли їх нещодавно опитали знову за допомогою відеозв'язку (чоловіки перебралися до Ізраїля) засвідчили: насправді вони начебто не запам'ятали обличчя вбивці "авторитета".

Паневін та його адвокат заявили: у Євгена був відсутній мотив для вбивства Сгари, а неприязних відносин між ним та загиблим насправді не існувало (що підтверджують племінник вбитого Костянтин та ще один чолоків - Валерій Соколов). З урахуванням цих аргументів Строгий просив суд визнати все докази по справі недопустимими.

Адвокат розповів, що Паневін міг би й надалі перебувати за кордоном, проте сам виявив бажання повернутися та довести свою невинність. Зокрема, з травня поточного року він просив органи досудового слідства зняти його з розшуку та викликати для проведення слідчих дій. Невідомо з яким листувався Паневін, але згідно постанови на той час Генерального прокурора Юрія Луценка від 10 червня 2019 року справу щодо вбивства Валерія Сгари було доручено розслідувати Головному слідчому управлінню Національної поліції України.

гарячі новини У Києві затримали (і відпустили) кримінального авторитета "Батуру" 17.05.2022
Обвинуваченого у вбивстві "смотрящего" за Маріуполем разом із його "опікуном" вивезли до Донецька 12.05.2022
На Івано-Франківщині затримали злодія в законі Мамуку Оніані 11.05.2022
Топ-правоохоронці Чорногорії "зливали" інформацію балканському наркокартелю "Кавач", лідера якого намагалися вбити в Києві 05.05.2022
Російського злодія в законі "Вітю Пана" вклали обличчям у підлогу в компанії двох курських авторитетів 29.04.2022
Архів новин