15.09.2020
Опікун в законі

Ноу-хау від "Рамаза Багдатського": як злодій в законі поклав на лопатки вітчизняних можновладців, відкривши лазівку для легалізації на Львівщині

30 вересня 2020 року в Буському районному суді Львівської області о 10:45 призначено до розгляду непересічну цивільну справу. До служителів Феміди з клопотанням про звільнення від виконання опікунських обов'язків над 56-річним місцевим мешканцем Володимиром Сірим звернувся орган опіки та піклування Буської райдержадміністрації.

Вважається, що раптова зацікавленість чиновників майбутньою долею Володимира Степановича з'явилася не на пустому місці. А виникла, передусім, через особу піклувальника Сірого - 48-річного уродженця Грузії Рамаза Цикорідзе, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Рамаз Багдатський"/"Рамаз Кутаїський".

(Рамаз Цикорідзе)

Цей король злочинного світу, якого до еліти кримінального світу було долучено у 25-річному віці на Батьківщині, наприкінці 2000-х вважався так званим "смотрящим" за Ростовською областю РФ. Але відтоді змінив географію та вже понад десять років як міцно пов'язав свою долю з Україною - передусім з Київщиною та Львівщиною.

Історія подальших взаємин Цикорідзе з вітчизняними правоохоронцями неодноразово знаходила своє відображення на шпальтах ЗМІ. Чого варта хоча б детективна історія, як у березні 2011 року "Рамаза Багдатського" після затримання працівниками російського УБОЗу намагалися депортувати до Грузії через територію України. Тоді король злочинного світу "випарувався" з літака в столичному аеропорту, відшукати та затримати зрештою його вдалося тільки через 7 місяців на території Шевченківського району Львова.

Загалом "українське досьє" кримінального генерала містить близько десятьох спроб здійснення його примусової депортації на етнічну Батьківщину, а також до Туреччини.

Однак з неймовірною впертістю кожного разу "Рамаз" знаходив можливості, аби повернутися.

У 2014 році столичні правоохоронці намагалися розірвати це коло, коли після чергового затримання "злодія" неподалік Гідропарку в Дніпровському районі Києва за рішенням суду доправили достойника в Чернігівський пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства (ПТПІ).

Втім, навіть з цієї "пастки" Цикорідзе вийшов переможцем - спроба його реадмісії захлинулася, а сам король злочинного світу розпочав шлях щодо набуття підстав для легалізації в Україні.

 

Буський опікун

Зокрема, навесні 2016 року "Рамаз Багдатський" невдало домагався встановлення юридичного факту його постійного проживання на території нашої держави, але зрештою - обрав інший шлях, на якому зірвав справжній джек-пот. Восени 2016 року Цикорідзе став "піонером" серед інших лідерів кримінальної еліти у реалізації новаторського сценарію легалізації в Україні. Впровадження цього ноу-хау відбулося завдяки рішенню, яке 4 листопада 2016 року ухвалив суддя Буського райсуду Львівщини Борис Журибіда.

(Борис Журибіда)

Тоді служитель Феміди задовольнив заяву Цикорідзе, що домагався визнання інваліда другої групи Володимира Сірого недієздатним для оформлення опіки та догляду над ним. Згідно хронології відповідного судового розгляду, представник органу опіки та піклування Буської РДА тоді не з'явився в засідання, однак вимог "злодія в законі" не оскаржив.

Натомість, сам "Рамаз Багдатський" до палацу правосуддя прибув, де повністю підтримав своє клопотання. З посиланням на аргументи сторін та результати медичного обстеження Сірого, суддя визнав останнього недієздатним та призначив "злодія в законі" опікуном Володимира Степановича. Окрім короля кримінального світу зацікавленості в піклуванні над мешканцем Буська не виявив ніхто.

Відповідне рішення служителя Феміди базувалося, серед іншого, на двох висновках лікарів.

По-перше, це відомості про видану 10 червня 2014 року психіатричною МСЕК довідку серії 10 ААВ №708031, де Сірому було встановлено інвалідність другої групи.

По-друге, це складений фахівцями Львівської обласної клінічної псиіхатричної лікарні акт судово-психіатричного експерта №561, датований 17 жовтня 2016 року. У ньому було вказано: Володимир Сірий "не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними" через те, що страждає стійким хронічним психічним розладом у формі шизоафективного розладу.

Додамо, що під час призначення опікуна для Сірого суддя Журибіда охарактеризував "Рамаза Багдатського" як "самодостатнього, забезпеченого громадянина, який в силу своєї діяльності має можливість здійснювати догляд та є не байдужим до хворого". Подейкували, що протекцію вирішенню справи на користь "короля злочинного світу", а також щодо інших питань комфортного облаштування його побуту на Львівщині Цикорідзе здійснював місцевий впливовий бізнесмен. Йдеться про Ігоря Машталера, якого в оперативних зведеннях правоохоронців 1990-х зараховували до учасників ОЗУ, що спеціалізувалося на крадіжках автотранспорту на Львівщині.

Як би там не було, але саме встановлення піклування над Володимиром Сірим увімкнуло "зелене світло" для подальшого завершення легалізації перебування "Рамаза" в Україні. 29 листопада 2016 року він звернувся до "міграційників" Буська з відповідною заявою про надання йому дозволу на імміграцію, оскільки він є опікуном громадянина нашої держави. Після отримання цього документу, "злодію в законі" вручили посвідку на постійне місце проживання в Україні!

Зауважимо, що відповідне рішення було ухвалено 23 лютого 2017 року, одразу після чого київські правоохоронці намагалися "загорнути" історію. На адресу львівських міграційників поліцейські надіслали подання про скасування дозволу на імміграцію Рамазу Цикорідзе. У його тексті "копи" посилалися, що дії короля злочинного світу загрожують національній безпеці та громадському порядку, вказували - "Рамаз Багдатський" є носієм кримінальних традицій, перебуває на обліку в базах Інтерполу Грузії та Російської Федерації й прагне встановити контроль за протиправною діяльністю злочинних угуповань на українських теренах.

Розгляд відповідного подання тоді завершився на користь силовиків - у перший день літа 2017 року дозвіл на імміграцію та посвідчення Цикорідзе було аннульовано. Керуючись цим, навесні 2018 року "копи" затримали короля злочинного світу на території Васильківського району Київщини.

Доповідаючи про цей факт, очільник столичного главку Андрій Крищенко заявляв - після поміщення "Рамаза Багдатського" до пункту для нелегалів (відповідний дозвіл надав Васильківський міськрайонний суд) опрацьовується питання його остаточного видворення. Реалії вийшли геть іншими.

Менш ніж за місяць Цикорідзе знову опинився на волі після ухвалення на користь "злодія в законі" рішення в "апеляшці". Подальша суперечка між кримінальним генералом та вітчизняними можновладцями зосередилася навколо посвідки на постійне проживання Цикорідзе в Україні. У цьому питанні "Рамаз" двічі брав гору: на його бік пристав спочатку Львівський окружний адміністративний суд, а згодом - Львівський апеляційний адміністративний суд.

Вочевидь, після цих поразок можновладці вирішили вчергове змінити тактику боротьби з Цикорідзе. Та зосередилися на наріжному камені "кейсу Рамаза" - його опікунстві над мешканцем Львівщини, що виступає своєрідною індульгенцією для короля злочинного світу від намагань запроторити його за ґрати, або вчергове "викинути" з України.

Чи отримає схвальні відгуки з боку представників Феміди новий сценарій силовиків - покаже час. Наразі можна лише констатувати: поточна історія Цикорідзе яскраво свідчить, що незважаючи на ухвалення так званого "антизлодійського закону", правоохоронці у "відпрацюванні" королів злочинного світу продовжують користуватися сталою адміністративно-цивільною практикою протидії кримінальним королям, а не новелами профільного закону та статтей КК України. Питання стосовно того, навіщо та "під кого" в такому випадку вносили зміни до законодавства залишається відкритим.

гарячі новини Організатора замаху на львівського авторитета "Копито" засудили на довічне 21.03.2024
Уманського положенця "Сушу" затримали за підозрою в організації вбивства судді 20.03.2024
Суд дозволив спецрозслідування проти кілера з "Артисту" 24.02.2024
Суд заочно арештував авторитетного очільника федерації боксу Буковини "Загуру" 14.02.2024
Дніпровський смотрящий "Мазепа" з другої спроби опинився на волі 10.02.2024
Архів новин