19.05.2020
Одного з "смотрящих" за колонією Одеси на місяць запроторили в ПКТ

(Леван Чахая)

Малиновський районний суд Одеси застосував до 39-річного засудженого громадянина Грузії Левана Чахая, якого правоохоронці вважають прибічником "злодійських звичаїв" і так званим "смотрящим" за однією з дільниць ДУ "Одеська виправна колонія" (№14) дисциплінарне стягнення у вигляді переведення до приміщення камерного типу (ПКТ) на строк один місяць. Відповідне рішення, яким частково було задоволено клопотання адміністрації установи виконання покарань, 12 травня 2020 року ухвалила суддя Ірина Морозова.

З судових матеріалів випливає: тюремники наполягали на більш жорсткому стягненні для порушника режиму у вигляді трьох місяців утримання Чахая в ПКТ. Вони апелювали до того, що протягом двох років перебування в колонії засуджений до 6 років позбавлення волі за крадіжку (ч.2 ст.185 КК України), розбійний напад (ч.1 ст.187 КК України) та порушення правил адміністративного нагляду (ст.395 КК України) уродженець міста Зугдіді притягувався до дисциплінарної відповідальності 17 разів та має негативну характеристику. На нього накладалися стягнення у вигляді попереджень, доган, суворих доган, а також чотири рази поміщали до ДІЗО.

17 березня 2020 року достойника вчергове було викрито на порушенні режиму: перебуваючи на дільниці ресоціалізації №4 Леван Гелодійович розмовляв по мобільному телефону. Під час перевірки Чахая демонстративно зламав девайс марки "Samsung" навпіл та викинув на підлогу, після чого вступив у суперечку з персоналом колонії. Тюремникам він начебто заявив, що є прибічником "кримінальних традицій" та обіймає відповідне його статусу положення в злочинній ієрархії, вибудуваній засудженими в стінах ДУ.

Під час судового розгляду Чахая підтвердив, що дійсно користувався телефоном в колонії. Проте намагання його переведення до ПКТ пояснив упередженим ставленням до нього з боку адміністрації установи та просив відмовити в накладенні стягнення.

Заслухавши думки сторін, суддя Морозова пристала до думки, що переведення "смотрящего" до приміщення камерного типу "відповідає тяжкості і характеру проступку засудженого". Разом з тим, вона проголосила: строк відповідного стягнення можна обмежити одним місяцем.

Додамо що покарання, яке наразі відбуває Леван Чахая - вже п'ята судимість цього громадянина Грузії на українських теренах. В його "кримінальному досьє" містяться вироки одеських судів за крадіжки (ст. 185 КК України), грабежі (ст.186 КК України) та викрадення автівок (ст.289 КК України). Згідно оперативним зведенням, достойник у якості безпосереднього виконавця злочинів входив до так званої "групи Мамуки" на чолі з Мамукою Мурачашвілі, "емісари" якого переважним чином діяли на півдні нашої держави.

(Мамука Мурачашвілі)

Мурачашвілі неодноразово перевірявся на причетність до координації дій викрадачів транспортних засобів, так званих "квартирників" і "барсеточників" в Одеській, Херсонській та Миколаївській областях. Втім, згідно відомостям порталу "Судова влада", поточних претензій до Мамуки Тимуровича в українських правоохоронців немає.

Самого Мурачашвілі співрозмовники Dетектив-Info вважають довіреною особою 38-річного Міндії Горадзе, який відомий у певних колах в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Лавасогли Батумський". Протягом 2013-2014 років цього "короля злочинного світу" неодноразово затримували співробітники вітчизняного УБОЗу, та зрештою - депортували його в Турцію.

Влітку 2018 року вироком грузинського суду "Лавасогли" було засуджено до 12 років покарання за вимагання та приналежність до "злодійської спільноти", його оголосили в міжнародний розшук. Невдовзі Міндію затримали в турецькому місті Трабзон, після чого мала відбутися його видача на Батьківщину.

Втім, цей процес розтягнувся в часі. Згідно відомостям профільного проекту "ПраймКрайм", станом на квітень 2020 року "король злочинного світу" знаходився в турецькому депортаційному центрі Бінкилич.

гарячі новини Один з потерпілих від банди, лідер якої застрелив ювеліра Кисельова, змінив покази та відмовився визнавати себе жертвою 14.01.2021
Злодій в джеті: "Лавасогли Батумський" відлетів з Одеси на приватному літаку 06.01.2021
Столичний суд відмовив у тимчасовому арешті екстрадованого російського злодія в законі "Кащєя" 04.01.2021
У Новорічну ніч на Чернігівщині помер прокурор ОГП 01.01.2021
Екс-заступнику поліції Київщини скасували підозру у причетності до "віджиму" майна автозаправки 24.12.2020
Архів новин