03.03.2020
На Дніпропетровщині суд виправдав "злодія в законі" "Нодара Руставського"

(Нодари Асоян)

Павлоградський міськрайонний суд визнав 46-річного уродженця грузинського міста Руставі, громадянина Російської Федерації Нодари Асояна, відомого у статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Нодар Руставський" не винуватим у кримінальній справі щодо спроби скоїння ним крадіжки мобільного телефону марки «Nokia 6303i» з автівки місцевого мешканця Ігоря Уса (ч.3 ст.15 ч.1 ст.185 КК України) за відсутності в діях одного із найбільш авторитетних представників злочинного світу України "складу зазначеного кримінального правопорушення". Відповідний вирок 24 лютого 2020 року виніс суддя Олександр Щербина.

Мова йде про події, які мали місце три роки тому - приблизно о 09:45 11 січня 2017 року. Як зазначалося в обвинувальному акті, тоді "Нодар Руставський" знаходився на перетині вулиць Шевченка та Успенської міста Павлоград Дніпропетровської області, де підійшов до автомобіля ВАЗ 2018, та "користуючись тим, що за його діями ніхто не спостерігає, шляхом вільного доступу, через незачинені двері автомобіля проник в салон вказаного авто". Вже тут Асоян таємно викрав з передньої панелі мобільний телефон марки "Nokia 6303i" Уса, вартістю 550 грн", однак начебто не довів свій злочинний намір до кінця через те, що був "помічений потерпілим, який і припинив дії" злодія. При чому останній залишив свій відбиток середнього пальця лівої руки на телефоні.

Досудове розслідування по цьому провадженні тривало понад два роки, а від літа 2019 -  слухання справи відбувалося по суті, де після низки зривів засідань свої думки висловили сторони.

Зокрема, під час власного допиту в судовій залі "Нодар Руставський" власну провину в інкримінованому йому злочині - незакінченому замаху на таємне викрадення чужого майна не визнав, та відмовився від надання показань. Але паралельно зазначив: він не згоден із розміром шкоди у сумі 550 грн, що була спричинена ним потерпілому. На переконання Асояна, "вартість майна, незакінчений замах на таємне викрадення якого йому інкримінується, є значно меншою".

Потерпілий Ігор Ус, у свою чергу зазначив: взимку 2017 року він дійсно затримав у своєму авто обвинуваченого Асояна, який намагався викрасти з вказаного автомобіля належний йому мобільний телефон «Nokia 6303i». Надалі потерпілим начебто були викликані працівники поліції, а його кривдника - затримали. Втім наразі Ус не має до "Нодара Руставського" ніяких претензій, мовляв девайс йому було повернуто ще три роки тому. Окрім того, Ус також погодився із пом'якшенням кваліфікації дій Асояна з другої (що було визначено від початку розслідування) на першу частину ст.185 КК України.

Заслухавши позиції сторін, суддя Щербина звернув увагу на недопрацювання з боку правоохоронців. Зокрема, він наголосив: детальний огляд об'єкту злочину (тобто мобільного телефону марки Nokia 6303i), спробу виркдаення якого інкримінували "Нодару Руставському", слідчим з невідомих причин зроблено не було, а процесуальний документ із зазначеного приводу не складався.

"Відповідно до довідки від 11.01.2017 року (а.к.п.13 т.2) виготовити фотокартки, що були зроблені під час огляду вказаного місця події не виявилося за можливе", - зауважив служитель Феміди.

Надалі суддя детально зупинився на питанні щодо визначення вартості мобільного телефону, що й стало наріжним каменем для остаточного ухвалення рішення у справі за обвинуваченням "короля" злочинного світу.

Річ у тім, що в лютому 2020 року сторона Асояна не погодилася із початковим висновком судової товарознавчої експертизи, згідно якій вартість мобільного телефону марки «Nokia 6303i» була визначена у розмірі 550 грн.

"Звертає на себе увагу той факт, що вказаний експертний висновок щодо вартості мобільного телефону було проведено під час досудового розслідування без надання на дослідження самого мобільного телефону марки «Nokia 6303i». Детальний огляд вказаного речового доказу, який, до речі, відразу ж, в день злочину, 11.01.2017 року був повернутий потерпілому, слідчим також не проводився , - зазначено з цього приводу у тексті вироку Асояну. - Натомість, під час судового розгляду справи стороною захисту були відкриті прокурору данні, отримані внаслідок фотографування обвинуваченим зазначеного мобільного телефону під час проведення слідчим огляду місця злочину, та які стосуються зносу, дефектів та технічного стану вказаного мобільного телефону. Зазначені фактичні данні були надані експерту під час судового розгляду справи".

З урахуванням цього суд 17 лютого 2020 року задовольнив клопотання адвокатів "злодія в законі" та призначив нову експертизу визначення ринкової вартості девайса Уса "станом на 11 січня 2017 року, з урахуванням зносу, дефектів та технічного стану: пошкодження екрану, відсутністі кнопок, пошкодження мікросхеми, флеш-накопичувача", яку було доручено експертам Дніпропетровського Науково-дослідного інституту судових експертиз.

Останні вже через два дні надали свій висновок: ринкова вартість мобільного телефону марки «Nokia 6303i» з урахуванням зносу, дефектів та технічного стану становить від 100 до 123 грн! А оскільки станом на момент здійснення спроби крадіжки - 11 січня 2017 року, злочином передбаченим ч.1 ст.185 КК України визнавалося злочинне діяння, яким спричинена матеріальна шкода становила більше, аніж 160 грн, суддя Щербина прийшов до висновку щодо невинуватості Асояна в інкримінованому йому діянні.

Незважаючи на те, що у прокуратури існує можливість оскаржити цей вердикт Павлоградського райсуду Дніпропетровщини в апеляційній інстанції, на порталі "Судова влада" рішення по справі одного із найвпливовіших на теренах України "злодіїв в законі" вже позначено як таке, що набрало чинності 26 березня 2020 року.

Додамо, що своїм вироком служитель Феміди із Павлоградського міськрайонного суду додатково постановив до набрання вироком законної сили скасувати раніше обраний щодо "Нодара Руставського", якого можна зустріти в найбільш фешенебельних закладах України у супроводі значної кількості охоронців та елітних автівок, запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

гарячі новини "Смотрящий" за Лук'янівським СІЗО вийшов на волю 05.10.2021
У Дніпрі "спакували" підозрюваних у розстрілі чоловіка трирічної давнини. Вбивство пов'язують із конфліктом між членами "ОЗУ Кошляка" 01.10.2021
У центрі Черкас кілери в формі СБУ застрелили авторитета Михайла Козлова 22.09.2021
Адвоката, яку підозрюють в дотичності до афери зі "злодійським общаком" вагою $400 тисяч, звільнили з-під варти в залі суду 21.09.2021
Dетектив-Info публікує причину смерті та фото з місця загибелі судді Печерського суду Києва Віталія Писанця 14.09.2021
Архів новин