29.10.2019
"Молдаванка" на весіллі у "Бакінського"

12 жовтня о 20:40 колишній перший заступник Голови Національної поліції Україні Вячеслав Аброськін (нещодавно призначений на посаду ректора Одеського державного університету внутрішніх справ) "підірвав мережу", коли повідомив про непересічну, на його думку, подію, яка трапилася у вітчизняному злочинному світі.

Сенсацію, що вийшла з-під його пера у мережі Facebook, підхопили провідні українські, а надалі й російські інтернет-видання. Із посиланням на Аброськіна ЗМІ зарясніли повідомленнями, де йшлося про зухвале побиття, а найголовніше - так звану "розкоронацію" так званого "злодія в законі" Андрія Недзельського.

Ось як подавав обставини надзвичайної ситуації, яка відбулася 12 жовтня генерал поліції: "Щойно в Києві на "урочистостях" з нагоди весілля в сім’ї Олега "Бакінського", три "злодія в законі" позбавили цього статусу Андрія, відомого по кличці "Нєдєля"/"Львівський". Після чого цього вже недозлодія сильно побили та викинули за межі території".

Пізніше екс-заступник голови Нацполіції додав, що під час наїзду на Недзельського "постаралися" три злодія - "Умка Дніпровський" (Сергій Олійник), "Нодар Руставський" (Нодари Асоян) та "Дато Краснодарський" (Давид Озманов).

Така проінформованість генерала обставинами, на перший погляд малозначущої побутової події, викликала справжнє захоплення у "вдячної публіки". ЗМІ наввипередки почали "смакувати" інцидент з різних боків, паралельно віддаючи шану обізнанністю тонкощами кримінального світу з боку Аброськіна. На жаль, обійшовши увагою інформацію щодо джерела "злочинного інсайду" у Вячеслава Васильовича, що є вкрай важливим задля об’єктивного аналізу ситуації.

Бо дійсно, а звідки у всього лише ректора вузу, та ще й в режимі "реального часу" опиняються певні подробиці бійки "злодіїв в законі" у столичному готелі та ще й з такою інтерпретацією її фіналу, яка вигідна одній із сторін протистояння? Та чи не симпатизує генерал комусь у конфлікті кримінального світу, підбурюючи суспільство до ідеалізації певних кланів злочинців? Відповіді на ці питання не такі вже й прості, як декому вважається.

Що ж насправді відбулося 12 жовтня 2019 року в центрі столиці між представниками кримінального світу, до чого тут підозри у тісних зв'язках переважної більшості "злодіїв" із правоохоронцями, та чи не призведе вузол конфлікту до загострення криміногенної ситуації в Україні, у матеріалі Dетектив-Info.

Весілля без бійки – гроші на вітер

Почнемо із загальновідомих обставин, які з різних боків частково вже були висвітлені в пресі, а згодом представимо головних учасників мізансцени, перший акт якої було зіграно в п'ятизірковому готелі Fairmont міста Києва.

Передусім, варто згадати господаря свята - Олега Крапівіна, що з легкої руки певних ЗМІ (зокрема, й скандально відомого проекту "Миротворець") якого знають у певних колах як кримінального авторитета на прізвисько "Бакінський".

Офіційні джерела малюють його більш делікатно, визначаючи Крапівіна як успішного підприємця, чемпіона світу із вільної боротьби, заслуженого майстра спорту та заслуженого тренера колишнього СРСР, а також дійсного голову "Конгресу київських азербайджанців".

Паралельно Києвом ширяться чутки, що декілька останніх років "Бакінський" через комерційні розбіжності перебуває у гострому протистоянні з азербайджанським "злодієм в законі" на прізвисько "Гулі"  (Надір Саліфов). Ця обставина певним чином є характерною та значущою, оскільки в свою чергу із "Гулі" має добрі стосунки інший учасник подій 12 жовтня 2019 року - "Нодар Руставський". Через що постфактум з’явилося припущення, а чи не використали Крапівіна ініціатори "спроби злодійського заколоту", знаючи про його ворожнечу із Саліфовим.

Занотувавши цей нюанс, зосередимося на іншому: хто був присутнім під час святкування весілля дочки "Бакінського"? Відомо, що до готелю він запросив як чиновників і бізнесменів так й одразу всіх "зірок" кримінального небосхилу України. Це власне стастусні "злодії" Андрій Недзельський ("Нєдєля"), Георгій Лобжанідзе ("Куцу"), Георгій Хмелідзе ("Хмєло"), Володимир Дрібний ("Полтава"), Валерій Шеремет ("Шарік"), Сергій Олійник ("Умка"), Нодари Асоян ("Нодар"), Сергій Лисенко ("Льора") тощо. Частина із цих осіб на свято взагалі не приїхали, дехто - з'явився вже під час "розбору польотів", не отримавши змоги наочно "насолодитись видовищем"...

Встановити подальші події Dетектив-Info вдалося завдяки допомозі працівників готельного комплексу. Отже, під час святкування, приблизно о 19 годині, від загальної маси гостей відділилася група осіб. Це були "Нєдєля", "Нодар", "Умка" та запрошений на весілля зі сторони гостей "Дато Краснодарський" (Давид Озманов), які ліфтом прослідували нагору.

На десятому поверсі ця четвірка зайшла в апартаменти 1016, які заздалегідь забронював давній товариш "злодія в законі" Сергія Глонті на прізвисько "Гуга" – Леван Кеідія.

Через декілька хвилин до номеру 1016 зайшов кум Недзельського та один із почесних гостей весілля -  Юрій Єриняк. Останнього у вузькому колі знають за прізвиськом "Молдован", що було надане йому через етнічне походження.

Невдовзі, "Молдован" з обличчям пережитого сплеску ейфорії, залишив апартаменти. А через деякий час звідти зі слідами боротьби на одязі в коридор вийшли Озманов, тримаючийся за розбиту голову "Умка" та Асоян з розірваною на грудях сорочкою.

Надалі до номера 1016 прибули нові візитери. Серед них, зокрема, впізнали старожила злодійського світу "Хмєло" (Георгій Хмелідзе) та відомого у вузьких колах "злодія" на прізвисько "Куцу" (Георгій Лобжанідзе). За закритими дверима вони втаємничились разом із "Нєдєлєй", звідки потім вийшли втрьох: спочатку йшли Лобжанідзе та Хмелідзе, а слідом за ними - Недзельський з накинутим на голову піджаком, ховаючи таким чином від сторонніх очей зламаний ніс.

Тобто, цілком зрозуміло, що в апартаментах між "злодіями" дійсно відбувся рукопашний бій з обопільним нанесенням ударів одне одному та певними наслідками для здоров’я. Однак повідомлення від генерала Аброськіна відносно того, що "Нєдєлю" начебто "викинули за межі території" готелю, не відповідає дійсності.

Зауважимо: стрілки годинника тоді показували рівно 21:00. Це вкрай важливо, оскільки на той момент, майже одразу після того, як номер 1016 покинули "Умка", "Дато" та "Нодар",  а конкретно о 20:40 (тобто, коли "Нєдєля" ще знаходився в апартаментах, а його опоненти покинули місце бою) аудиторія мережі Facebook "вибухнула" жвавим обговоренням повідомлення генерала Аброськіна. Де він підбив підсумки конфлікту, відверто зайнявши сторону Озманова, Олійника та Асояна. Принаймні, коли заявив про начебто "розкоронацію" Недзельського як встановлений факт.

Зауважимо, що цей "вирок" для "Нєдєлі" екс-заступник голови Нацполіції виніс за всіма правилами та традиціями злочинного світу – з подальшим закресленням хрестиком обличчя "Львовського" на загальному фото так званих "злодіїв в законі" та окремих кримінальних авторитетів, які на даний час перебувають на території України.

Суперництво у кримінальному середовищі породжує неприязнь

Як вказує джерело Dетектив-Info у правоохоронних структурах, непорозуміння між "Нєдєлєю" та деякими професійними злочинцями загострилися після запровадження на теренах колишнього СРСР, близького зарубіжжя та країн Європейського Союзу більш жорстких засобів боротьби правоохоронців із категоріями "злодіїв в законі". Постфактум чого до України, де через пасивність вітчизняних силовиків у питаннях протистояння особам, які підтримують злодійську ідеологію, почали перебиратися "короновані" представники криміналітету – у переважній більшості із Російської Федерації та Грузії.

Така тенденція очікувано спричинила питання перерозподілу матеріальних благ між різними кланами "злодіїв в законі".

Втім, власне "українські реалії" наклалися на ще масштабніший й довготриваліший конфлікт між "старими" та "новими" представниками кримінального світу у Росії та Європі (він бере початок від арешту в Іспанії злодія в законі Захарія Калашова, відомого за прізвиськом "Шакро Молодий").

Якийсь час вважалося, що певну частину протиріч вдалося зняти під час однієї із наймасштабніших "сходок", яка відбулася 6 січня 2015 року у Вірменії. Український злочинний світ на цій події представляли "Льора" та "Нєдєля".

Зокрема, тоді "аксакалами" було постановлено рішення припинити "свавілля" й всі конфлікти у злочинному світі, а паралельно - піддати свого роду "люстрації" більшість "молодих" "злодіїв в законі", серед яких опинилися і певні учасники подій 12 жовтня 2019 року в київському готелі Fairmont.

З урахуванням подальших подій, можна констатувати: навіть "соломонове" рішення "великої сходки" у Вірменії не зупинило ворожнечі всередині кримінального світу в Україні. Ще у 2017 році тут почали виокремлюватися дві групи опонентів. Найбільш статусним представником першої з них став той самий "Нєдєля", протилежну позицію зайняла група на чолі із "Нодаром".

Відомо, що питання між цими поважними панами намагалися вирішити на "українській сходці" понад два роки тому. Тоді на території Києво-Печерської Лаври зібралося 11 "злодіїв в законі", але діалог так і не відбувся.

В першу чергу через те, що "Умка" так і не відгукнувся на запрошення до Лаври. Не прибув на "столичну сходку" тоді й Асоян... Подальші події засвідчили - сокиру ворожнечі між Недзельским з одного боку, та умовною групою "Нодара" та Олійника - з іншого, відтоді не було закопано. Що власне й призвело до сутички у номері готелю Fairmont.

Драма на сцені апартаментів 1016

Джерела із обох таборів підтверджують, що розмова в номері відпочатку пішла на загострення.

Тут у "Нєдєлі" запитали щодо його ставлення до "Молдована". "Злодій" на це заявив, що той для нього тільки кум, але не більше. У кримінальному середовищі стосовно цього існує така версія – начебто стосунки Недзельського з Єриняком погіршилися через те, що останній намагався заручитись підтримкої "спільноти" та згідно із канонами більшовиків "відняти та поділити" активи відомого забудовника Вагіфа Алієва, виставивши перед ним рахунок на 174 млн. дол.

Якби там не було, але відповідь "Нєдєлі" щодо "Молдована", схоже влаштувала "режисерів" злодійської драми в номері готелю Fairmont, бо одразу після цього на авансцену вони запросили самого "авторитета", який виконав одну із основних партій 12 жовтня 2019 року.

Зокрема, використовуючи слова Єриняка опоненти "Львовського" звинуватили його в порушенні найсуворішої норми поведінки злодіїв – співпрацюванні з владою. Підставою для цього, по-перше, стала "арія "Молдована" про його особисту присутність на зустрічі Недзельського із правоохоронцями. Ба більше – в ході таких перемовин "злодій в законі" начебто просив їхньої підтримки у протистоянні з "Нодаром Руставським".

Другу "шпильку" на адресу "Нєдєлі" встромив власне сам Асоян. Він згадав історію із його затриманням працівниками кримінальної поліції столичного главку зразка 2016 року. Й підвів до того, що вважає Недзельського причетним до цієї ситуації.

У свою чергу, "Нєдєля" всі претензії "злодіїв" відкинув, та зустрічно звинуватив своїх опонентів у спайці із правоохоронцями.

Важлива деталь: із джерела, пов'язаного із оточенням "Умки" Dетектив-Info стало відомо, що участь в обговоренні питань в номері 1016 також брав ще один "злодій в законі" - "Гуга", що знаходився на телефонному зв'язку із "колегами по цеху". 

Коли ж дискусія зайшла в глухий кут, "короновані кримінальники" з гнучкістю акторського хисту перевтілилися на учасників професійного двобою в ринзі, де чисельна більшість опонентів "Нєдєлі" та спортивні навички тренованого роками "Умки" зробили фінал драми прогнозованим та не убезпечили правильні риси обличчя Недзельського, котрому згодом довелося звертатися по допомогу до лікарів.    

Власне це і є фактичний фінал першого акту драматичної вистави за участю відомих у вузькому колі акторів, що розігрався на сценічному майданчику в номері 1016 того вечора. Зйомки наступних частин гостросюжетного спектаклю відбувалися вже на інших помостах.

Розбір постановки театральними критиками

Невдовзі, після того, як "Нодар Руставський", "Дато Краснодарський" та Олійник покинули десятий поверх Fairmont Grand Hotel, насолоджуючись смаком вирогідного успіху вистави за їх участю, дійство перенеслося з Набережної Хрещатицької на вулицю Богдана Хмельницького в один із місцевих ресторанів. Прибули й ті, хто пропустив "злочинну прем’єру", але від думки кого власне й залежатиме кінцева рецензія вибагливих глядачів.

Зокрема відомо: ввечері 12 жовтня 2019 року за столиком зібралися "Умка", Асоян, Озманов та щонайменше декілька визначних для кримінального світу осіб старійшин –  "Хмєло", "Куцу", Рамаз Цикорідзе (відомий як "Рамаз") тощо. На даній зустрічі "королі злочинного світу" вислухали проблеми, які бентежать сторони конфлікту, та резюмували події в готелі так.

По-перше, так звана "маса злодіїв" на чолі із "Хмєло" постановила засудити дії "Нодара", "Дато Краснодарського" та "Умки". Цим добродіям нагадали, що відповідні рішення щодо тлумачення статусу та, так би мовити, підіймання питання повноважень Недзельського не є прерогативою учасників зібрання в готельному номері.

Тобто, наразі "Нєдєля" як був, так і залишається "злодієм в законі" до вирішення його (а також інших учасників бійки) питання представництвом театралів-мастодонтів злочинного світу на загальному зібранні, так званій "сходці".

Згідно наявній інформації, такая масштабна подія за участю статусних у злочинному світі представників вже готується, та відбудеться найближчим часом. Найвирогіднішим місцем зустрічі буде обрана територія Туреччини, куди запросять усіх "злодіїв", що влаштували бійку в Fairmont.

По-друге, на сьогоднішний день вже з’ясовано, що яке б рішення не було прийнято на цій "сходці", вітчизняні кримінальники вже видали власну рецензію одному із головних акторів, який першим виконав сольну партію під час постановки в номері 1016.

Зокрема, 20 жовтня 2019 року на території Київської області зібралися "злодії" та всі ті, кому виявилася не байдужою доля "наставника та духовного батька" "Нєдєлі". Наслідком бурхливого та емоційного обговорення театрального таланту Юрія Єриняка, "Молдована" було віднесено до представників найнижчої тюремної касти.

"Актори, на сцену!" Хто виконав провідні ролі у кримінальній драмі?

Насамкінець "кримінальної антрепризи", як і заведено у кращих витворах мистецтва, наведемо повний перелік акторів, що знялися у головних ролях та їх звитяги.

Отже, Андрій Недзельський – відомий як "Нєдєля", а також "Львовський", народився в березні 1973 року у столиці Західної України. В буремні 90-ті він перебрався до Києва, де розпочав спурт до вершин кримінального Олімпу.

Андрій Недзельський ("Нєдєля")

Андрій Недзельський ("Нєдєля")

Опитані Dетектив-Info правоохоронці вказують: "Львовський" є соціально-небезпечною особою, що все свідоме життя займалася злочинною діяльністю. Зокрема, ще 1991 році його було заарештовано на шість місяців в Україні, згодом "Нєдєля" провів по одному року в тюрмах Польщі та Германії.

Окрема тема - насильницькі злочини, у здійсненні яких підозрювали Недзельського. Йому інкримінували участь у розстрілі львівського бізнесмена Ігоря Кульчицького, а згодом – оголошували в міжнародний розшук по справі щодо вбивства кримінального авторитета Олександра Семенова (відомий як "Кацап"). Саме по цій справі "Нєдєлю" у свій час затримували італійські силовики, після чого він провів три роки за ґратами на Апеннінах. Згодом Недзельського екстрадували до України, але правоохоронці не зуміли довести його справу щодо скоєння особливо тяжких злочинів до логічного результату - обвинувального вироку.

Як з'ясувалося пізніше, це мало ледь не фатальні наслідки для всієї системи боротьби із організованою злочинністю. Оскільки, коли, врешті-решт, кримінальний елемент "Нєдєля" опинився на волі, він повернувся до найближчого оточення впливового в Україні "злодія в законі" Сергія Мамєдова ("Мамєд").

"Мамєд" (праворуч) та "Нєдєля"

Як відомо, останній помер у листопаді 2011 року від раку шлунку. І саме після смерті "Мамєда" за рішенням так званої "сходки" "Нєдєлє", як "найбільш авторитетному українському лідеру злочинних угрупувань", було делеговане право на збір коштів до злодійської каси з центрального регіону України та міста Києва – так званого "общака".

Надалі, вже 28 жовтня 2012 року на таємних зборах у Греції близько сорока "злодіїв в законі" з різних кланів за рекомендацією кутаїського злодія Давида Себіскверадзе ("Дато Кутаїський") коронували Недзельського, доручивши йому утримувати злодійську касу вже всієї України.

У той же час, саме навколо "Нєдєлі" останніми роками регулярно спалахують конфлікти "привілейованих" представників злочинного світу України.

Ледь не центральну роль у цих суперечках відіграє Нодари Усоян, відомий у вузькому колі як "Нодар Руставський".

Нодари Асоян ("Нодар Руставський")

Зірка "Нодара" зійшла на кримінальний небосхил нашої держави 2010 року, коли разом із "Хмєло" та "Куцу" він долучився до створення угрупування, яке діяло на території Донецької області. Після початку трагічних подій на Донбасі у 2014 році, зазначені особи перебралися до Києва.

На своїй Батьківщині – у Росії, Асоян став відомим ще до свого "українського вояжу". Зокрема, йому інкримінувалося скоєння ряду корисливих злочинів, "Нодара" оголошували у федеральний розшук. Наразі в офіційних базах відсутні посилання щодо наявності претензій правоохоронців РФ до Асояна, проте повертатися додому він не квапиться.

За однією із версій, цьому сприяє ціла купа невирішених конфліктів "Нодара" із угрупуваннями таких "злодіїв в законі", як Гела Кардава ("Гела Гальський"), Едуард Асатрян ("Осетріна Старший"), Гоча Алпаїдзе ("Альфасон") та Гілані Алієв ("Гілані Сивий").

Окремо зауважимо: ще 2014 року відносно Асояна було винесено постанову про заборону йому в’їзду на територію України, проте видворення "злодія" так і не відбулося. Навпаки, на вустах у правоохоронців дивна історія щодо затримання "Нодара" на початку поточного року в одному із найпрестижніших ресторанів столиці "Караван".

Широкому колу про цю подію стало відомо завдяки все тому ж Вячеславу Аброськіну. В лютому він розповів про жорстке затримання злодіїв  "Нодара" і "Полузвіра" (Андрія Іманалі). Та за дивним збігом обставин забув вказати осіб, з якими в українській столиці проводили дозвілля "російські візітери". Про них пошепки розповідають спецпризначенці Департаменту стратегічних розслідувань, які власне й проводили реалізацію того дня.

Зокрема, від них відомо: тоді із поліцейського рапорту Аброськіна "випали" прізвища керманича Спілки вірмен України, екс-нардепа Вілена Шатворяна. Подейкують, що саме останній в силу приязних стосунків якраз і надавав протекцію та "зелене світло" в Україні "Нодару Руставському").

Що ж стосується четвертої особи за столиком в "Каравані" - начальника столичного управління Державної міграційної служби Вячеслава Гузя, то одразу після затримання "Полузвіра" та "Нодара" чиновник із вирогідного посібника "злодіїв" перетворився на людину, що сприяла їх викриттю.

Ще один учасник подій 12 жовтня 2019 року – уродженець міста Тбілісі Сергій Глонті ("Гуга"), який був коронований ще у 1995 році, коли перебував в московському СІЗО по справі за підозрою у викраденні грузинського підприємця Патарая.

За інформацією у вузьких колах, відповідне «подання» представникам злочинного світу тоді робив "злодій в законі" Давид Какулія ("Дато Тбіліський"), разом з яким "Гуга" проходив по одній справі. Й начебто воно було підтримано "злодіями" на прізвисько "Якутьонок" (Микола Зиков) та "Дато Ташкентський" (Датіко Ціхелашвілі).

Сергій Глонті (ліворуч) разом із Леваном Кедія

Вироком Хорошевського суду Москви від липня 1997 року Глонті та Какулію було засуджено до п’яти років позбавлення волі. Після відбуття покарання "Гуга" перебрався до Одеси, де продовжив свою діяльність на кримінальних теренах. При цьому, ані його минуле, ані "поважний" статус у злочинному світі, який передбачає відсутність будь-яких взаємовідносин із представниками влади, не завадили йому отримувати дозволи на зберігання травматичної та нарізної вогнепальної зброї.

Надалі за поданням правоохоронців Угорщини "Гуга" був оголошений у розшук Інтерполу, але бюрократичні препони у вигляді відсутності у нього будь-якого документу, виданого компетентними органами України або Грузії, певний час не надавали можливості затримати Глонті для притягнення до відповідальності в офіційному порядку. Ця епопея завершилася досі втаємниченою історією щодо "здійснення допомоги" невідомими "Робін Гудами" з СБУ, внаслідок чого Глонті перетнув кордон та потрапив до в’язниці Угорщини.

Відбувши призначене йому там покарання, "Гуга" не став повертатися до України, а вирішив знайти нове місце для реалізації власних кримінальних здібностей на території Європейського Союзу, використовуючи при цьому з’вязки свого земляка та приятеля, який обіймає високу посаду в системі правоохоронних органів Чехії.

Зокрема, наразі відомо – Глонті вже отримав посвідку на проживання на Батьківщині всесвітньо-відомого письменника Ярослава Гашека. Але в той же час не оминає своєю увагою й Україну. Зокрема, у вітчизняному кримінальному середовищі йому висувалася претензія, що начебто "зусиллями" "Гуги" рік тому правоохоронці затримали "авторитетного" у певних колах екс-віце-президента Київської федерації боксу Миколу Щура. Адвокат останнього тоді розповідав журналістам: метою арешту його клієнта він вбачає спробу "віджати" бізнес Щура у столичному ТЦ "Метроград". Зокрема, із такими пропозиціями після ув’язнення Щура до його цивільної дружини – моделі Сніжани Онопки приїжджали характерні особистості із угрупування Глонті.

Та й сам Щур, опинившись в ізоляторі на вулиці Дегтярівській, не обмежував себе у висловлюваннях, прямо вказуючи: правоохоронці влаштували йому неприємності через підступність та матеріальну зацікавленість з боку "Гуги".

До речі, це не єдиний епізод певних зв’язків "злодія" із силовиками. У розпорядженні Dетектив-Info опинився красномовний документ за підписом Глонті. Достеменно не встановлено за яких підстав він його склав, але зробивши це "Гуга" не дотримався суворої "злодійської заборони" укладати будь-які угоди із правоохоронцями.

Розписка, яку "Гуга" власноруч написав правоохоронцям

Набагато менше встановленої інформації щодо наступного учасника бійки в апартаментах фешенебельного готелю 12 жовтня 2019 року – уродженця міста Тбілісі Давида Озманова на прізвисько "Дато Краснодарський". Відомо, що цей "злодій" може похвалитися великою кількістю "коронованих" родичів, власне через що – за принципом родинних привілеїв, начебто й здобув "поважний статус" у злочинному світі.

Давид Озманов ("Дато Краснодарський")

На відміну від інших "героїв кримінальної драми" у Fairmont, біографія Озманова не містить якихось "героїчних" або самовідданих вчинків, за виключенням декількох, так званих "профілактичних затримувань" в Москві.

Окреме відкрите питання щодо "Дато Краснодарського" - це його конфлікт із представниками клану Таріела Оніані ("Таро"), кульмінацією якого стало побиття та нанесення ножових поранень Озманову на території Нідерландів. До речі, ще й досі суперечки із своїми кривдниками "Дато Краснодарський" не вирішив та через знайомство із дніпровським "злодієм в законі" Сергієм Олійником – перебрався до України.

Власне, сам Олійник, відомий за прізвиськом "Умка", насправді народився у Запорізькій області, й тільки згодом оселився у Дніпрі. Традиційними кримінальними "талантами" він не прославився, а за юних років прославився через свої завзяті намагання стати професійним спортсменом.

Сергій Олійник ("Умка Дніпровський")

Нажаль, на цей час припали "буремні 90-ті", коли значна кількість боксерів, борців та каратистів різко "перекваліфікувалася" у здирників та рекетирів. Не оминув цього й Олійник, який долучився до одного із злочинних угрупувань Дніпра, що ставило собі на меті "кришування" підприємців.

Саме тоді майбутній "злодій" "Умка" вперше опинився в полі зору правоохоронців. Та, як справжній спортсмен, Олійник не накивав п’ятами, загледівши людей в погонах, а навпаки – від душі лупцював їх. Зокрема такий випадок нанесення тяжких тілесних ушкоджень в.о. начальника Жовтневого райвідділку міліції Дніпра Едуарду Гузієнко біло зафіксовано в ніч на 8 березня 2007 року біля казино "Білий рояль".

Офіційно в МВС тоді повідомляли: Гузієнко начебто відвідав азартний заклад, намагаючись перевірити несення служби його підлеглими. За фактом побиття правоохоронця Олійник був оголошений у розшук, але згодом справу закрили через нестачу доказів та відмову Гузієнка від початкових свідчень.

Вірогідно, що саме після того Олійник так перейнявся темою "блатної" романтики, що поставив перед собою мету долучитися до касти "привілейованих" злочинців. Подейкують, що задля цього впливові покровителі Сергія звернулися до відомого у вузьких колах Одеси вже немолодого, але впливого "злодія" Володимира Дрібного ("Полтава") та зробили йому, цитуючи героя культового фільму "Хрещений батько", пропозицію, від якої було неможливо відмовитися.

Начебто це спрацювало й "Полтава", не приділяючи великої уваги щодо дотримання Олійником неписаних законів злочинного світу, згодився допомогти у здійсненні мрії колишнього спортсмена. Для цього було повідомлено "статусних" осіб з Російської Федерації, які схилилися перед авторитетом Дрібного та пристали на його "рекомендації".

Як наслідок – 11 лютого 2014 року в одному із ресторанів готелю Four Seasons Hotel Lion Palace Санкт-Петербургу під вигуки російських "злодіїв в законі" Андрія Мироєдова ("Мірич") та Алі Гейдарова ("Альберт Гянджинський") "Умка" отримав титул короля злочинного світу по узгодженню з "українськими" злочинними королями - "Нєдєлєю", "Льорою" та "Шаріком"

Втім, навіть перейшовши до "нового світу", Олійник не припинив... Активну громадянську діяльність на теренах Дніпра. Зокрема, він створив та наразі утримує клуб спортивної боротьби «Ведмідь». Велика увага в діяльності цієї організації присвячена розвитку та вихованню молоді.

Про це свідчить інформація як із книжок, які друкуються в Дніпрі, так й дані з відкритих реєстрів.

Наостанок, несправедливо було б не розповісти й про визначні події життєвого шляху Юрія Єриняка, що носить  прізвисько "Молдован". Свого часу, після служби у лавах Збройних сил, цей пан починав кар'єру скромним трактористом на меліораційному підприємстві молдавського міста Бельци. Та надалі через початок Придністровського конфлікту, перебрався до Криму.

Представники ОЗУ "Башмаки"

Саме на півострові доля звела Єриняка, що вирішив займатися пасажирськими перевезеннями, із лідерами впливової ОЗУ "Башмаки". Це відкрило "вікно можливостей" для діяльності "Молдована", де змішалися між собою начебто "білий бізнес" із темними історіями. Зокрема, наприкінці 90-х Юрій Григорович майже рік перебував у державному розшуку за підозрою у скоєнні майнового злочину. А в середині 2000-х обліковувася у правоохоронців Києва як підозрюваний у здійсненні іншого правопорушення.

Проте, на всю Україну ім'я "Молдована" загриміло після іншої гучної події. Мова йде про викрадення у лютому 2012 року голови правління "Нафтогазвидобування" Олега Семінського. Менеджера знайшли через три роки з гаком, сьогодні він обраний до лав Верховної Ради 9 скликання від партії "Слуга народу".

Юрій Єриняк ("Молдован")

Що стосується його справи, то саме Єриняка із поплічниками (зокрема – авторитетного у певних колах Рафаїла Салаватова на прізвисько "Салават", а також керманича Федерації гандболу України Андрія Мельника, відомого у певних колах як "Длінний") Семінський та правоохоронці вважали причетними до викрадення. Та обвинувальний акт, чи навіть підозра "Молдовану" так і не були вручені.

Неофіційно правоохоронці вказують, що начебто саме під час активних розшукових дій по справі "Молдавана" долучили до співробітництва. Через що у певних представників вже "злочинного світу", зокрема того таки Мельника, виникли суттєві розбіжності щодо поведінки та "вартості слів" Єриняка.

Конфлікт між Юрієм Єриняком та головою Федерації гандболу України Андрієм Мельником зразка жовтня 2018 року

Тим не менш, це не завадило організаторам посиденьок в номері 1016 готелю Fairmont у своїх претензіях до Недзельського спиратися, окрім всього іншого, й на слова його кума "Молдована"...

Яким стане остаточний фінал "кримінальної драми", що розгорнулася посеред весілля дочки Олега "Бакінського", покаже час. Поки ж доводиться констатувати: цей конфлікт навряд чи сприятиме налагодженню та стабілізації криміногенної ситуації в охопленій військовим конфліктом Україні. Та може відкрити справжній "ящик Пандори", коли вулиці вітчизняних міст перетворяться на сумнозвісне Чикаго 30-х років минулого століття, арену з’ясування стосунків між асоціальними елементами. Ц вже й засвідчили трагічні події із кривавою перестрілкою, яка відбулася в Харкові 25 жовтня 2019 року.

Цей ризик тим вище, особливо якщо врахувати той факт, що вже сьогодні колишній високопосадовець поліції, генерал Аброськін відверто пристає на один із боків "злочинних суперечок". Хоча не так давно саме він обіймав посаду, в функціонал якої входило не переймання "наболілими питаннями" окремих професійних злочинців, "розставлення хрестиків на схемах", а кропітка робота задля того, щоб в нашій державі не було "злодіїв в законі".

Втім, наразі сам екс-заступник керманича Національної поліції, схоже, навіть і не збирається зупинятися. Ввечері 25 жовтня 2019 року генерал зробив своєрідний камінг-аут на сторінці в Facebook, замислившись над тим, що більше 25 років він "пробігав за злочинцями по всьому світу, але менше їх не стало, а скоєні ними злочини стали ще страшнішими".

Проте, навіть таке зізнання у власній "Пірровій перемозі" на ниві протидії організованій злочинності не навело Аброськіна до, здавалося б, логічних висновків. Напередодні він ще більше підлив масла у вогонь, коли спрогнозував: з урахуванням останніх подій в Україні політичній, він "вангує" вир кривавих подій й у кримінальному світі держави.

"Без зброї та вибухових пристроїв не обійдеться, будуть вбиті й не тільки з кола злочинців, а й випадкові громадяни", - безапеляційно відзначив Аброськін.

Відзначивши це, він вже втретє(!) за останні пару тижнів повернувся до історії конфлікту "злодії в законі", що трапилася 12 жовтня 2019 року в готелі Fairmont. Спочатку він спрогнозував, що "розбір польотів" дій на весіллі з боку Юрія Єриняка "можуть коштувати йому власного життя з подальшим перерозподілом його легального і тіньового бізнесу".

Слідом Вячеслав Васильович наступив на горло своїй же пісні, коли додав - начебто "Нєдєля", за його оцінкою фахівця законів існування світу криміналу, все ж таки виявився не таким вже й "розкоронованим".

"Й в злочинному світі є свого роду апеляція: для цього йому потрібно зібрати впливових законників, які вислухали б його пояснення, також трьох "злодіїв", причетних до його побиття - "Умку", "Нодара Руставського", "Дато", які повинні обґрунтувати свої дії", - написав Аброськін.

Схоже, генерал має на увазі так звану "сходку", що наразі планується за участю всіх учасників подій 12 жовтня 2019 року та інших "авторитетних" лідерів злочинного світу. Дивним чином коло масштабної кримінально-театральної постановки, врешті-решт, замкнулося саме на тому, хто від початку підігрівав скандал...

гарячі новини У Києві затримали (і відпустили) кримінального авторитета "Батуру" 17.05.2022
Обвинуваченого у вбивстві "смотрящего" за Маріуполем разом із його "опікуном" вивезли до Донецька 12.05.2022
На Івано-Франківщині затримали злодія в законі Мамуку Оніані 11.05.2022
Топ-правоохоронці Чорногорії "зливали" інформацію балканському наркокартелю "Кавач", лідера якого намагалися вбити в Києві 05.05.2022
Російського злодія в законі "Вітю Пана" вклали обличчям у підлогу в компанії двох курських авторитетів 29.04.2022
Архів новин