02.12.2019
Міграційники з другої спроби запроторили "злодія в законі" "Дато Свана" до ПТПІ

Приморський районний суд задовольнив адміністративний позов Головного управління Державної Міграційної служби України в Одеській області про затримання з метою ідентифікації уродженця Грузії Давіда Герліані, відомого у якості так званого "злодія в законі" на прізвисько "Дато Сван".

Як випливає із матерілів "Судової влади", відповідне рішення щодо забезпечення примусового видворення за межі нашої держави 47-річного "коронованого" представника злочинного світу з поміщенням до Миколаївського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні (ПТПІ) 29 листопада 2019 року ухвалив суддя Руслан Абухін.

Нагадаємо, що раніше Dетектив-Info повідомляв про затримання "Дато Свана" 22 листопада поточного року в Дніпровському районі Києва. Після цього в поліції підтвердили цей факт наголосивши на планах щодо подальшого видворення Герліані за межі держави та заборони йому в'їзду в Україну. Зауважимо, що у цих повідомленнях "злодія в законі" полісмени визначали як іноземця.

Втім, як вже зазначалося на сторінках Dетектив-Info, відповідна інформація лише частково відповідає дісності через те, що у "короля злочинного світу" наявний паспорт громадянина України на ім'я Давіда Чачібая. Й ці подробиці вкотре були оголошені невдовзі після останнього (станом на сьогодні) затримання уродженця Грузії на ДВРЗ в Києві 22 листопада 2019 року. А конкретно - вже 27 листопада під час розгляду клопотання про затримання Герліані-Чачібая з метою ідентифікації та забезпечення його примусового видворення з поміщенням до ПТПІ, що надійшло від Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області до Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області.

Зокрема, з тексту рішення судді Олега Вуїва, якому випало слухати справу "злодія в законі", випливає наступна позиція столичних "міграційників". Нібито Герліані-Чачібая на початку поточного року прибув на територію України "у приватних справах" поза пунктом пропуску через державний кордон України, будь-яких дій щодо легалізації свого становища на території нашої держави не вчиняв та перебуває тут нелегально.

В ДМС також посилалися на те, що 6 лютого 2015 року відносно Давіда Герліані було прийнято рішення щодо заборони в'їзду на територію України строком на 5 років, яке він не оскаржив, втім і не виконав.

Через це за порушення встановлених правил перебування на території України 25 листопада 2019 року його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.203 КУпАП з накладенням штрафу в розмірі 5100 грн. А оскільки у представників влади виникли "обгрунтовані підстави" вважати, що грузинський "злодій в законі" й надалі буде ухилятись від виконання рішення про примусове видворення та не має документа, що посвідчує його особу, то в столичному управлінні ДМС просили винести рішення про затримання Герліані з поміщенням до ПТПІ на шість місяців.

Втім, очікувано представник "еліти" кримінального світу, так само як і четвірка його адвокатів, в судовому засіданні позовні вимоги не визнали. Та апелювали до того, що "Дато Сван" є громадянином України, а тому не може бути видворений за її межі та поміщений до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні. В засіданні суду було надано для огляду оригінал паспорту громадянина України на прізвище Чачібая, виданий Перевальським РС УДМС України в Луганській області 26 червня 2014 року.

Зауважимо, що факт видачі органами ДМС Герліані-Чачібая вказаного документа в судовому засіданні також підтвердив й представник міграційної служби. Хоча й надав додатково копію висновку за результатами службового розслідування щодо підстав оформлення паспорту громадянина України грузинському "злодію в законі" від 05 липня 2016 року. Згідно із ним паспорт Чачібая визнано таким, що оформлений з порушенням вимог закону з подальшим його вилученням та знищенням.

Зокрема, висновок обґрунтований відсутністю інформації та доказів звернення Чачібая у встановленому законом порядку з приводу набуття громадянства України та отримання паспорту громадянина України, підстав для набуття ним громадянства. Й окрім цього - внаслідок неможливості проведення перевірки законності документування "Дато Свана" Перевальським РС УДМС України в Луганській області паспортом громадянина України "у зв'язку з ліквідацією вказаного підрозділу та знаходження його архіву на тимчасово окупованій території".

Заслухавши позиції сторін у справі, суддя Вуїв дійшов до думки, що анулювання паспорту без прийняття рішення відносно законності набуття Давідом Чачібая громадянства України, яке обумовлене лише відсутністю в міграційної служби доступу до "перевальського архіву" саме по собі не свідчить про втрату уродженцем Грузії українського громадянства.

З урахуванням цього, суд постановив, що представники ДМСУ не довели ту обставину, що "Дато Сван" не є громадянином України, що виключило можливість його видворення. Через це у задоволенні відповідного клопотання Вознесенським міськрайонним судом Миколаївської області було повністю відмовлено.

Вирогідно, очікуючи на таке фіаско, "міграційники" паралельно із розглядом справи грузинського "короля злочинного світу" заявили аналогічні клопотання щодо видворення Герліані та поміщення його в Миколаївський ПТПІ. 29 листопада одне із них задовольнив Приморський районний суд Одеси.

Якими аргументами користувалися при цьому служителі Феміди із Південної Пальміри наразі встановити неможливо - у відкритій частині судового реєстру на час підготовки цього матеріалу були відсутні будь-які ухвали в провадженні, а констатовано тільки його результат.

гарячі новини "Смотрящий" за Лук'янівським СІЗО вийшов на волю 05.10.2021
У Дніпрі "спакували" підозрюваних у розстрілі чоловіка трирічної давнини. Вбивство пов'язують із конфліктом між членами "ОЗУ Кошляка" 01.10.2021
У центрі Черкас кілери в формі СБУ застрелили авторитета Михайла Козлова 22.09.2021
Адвоката, яку підозрюють в дотичності до афери зі "злодійським общаком" вагою $400 тисяч, звільнили з-під варти в залі суду 21.09.2021
Dетектив-Info публікує причину смерті та фото з місця загибелі судді Печерського суду Києва Віталія Писанця 14.09.2021
Архів новин