13.04.2020
Кілер поцілив у "Мультика" дозвуковою кулею. У 2010 році так намагалися вбити злодія в законі "Діда Хасана"

Під час спроби вбивства 6 квітня 2020 року в Миколаєві "авторитетного бізнесмена" Михайла Тітова на прізвисько "Мультик" кілер використав спецпатрон під пристосування для безшумної стрільби (ПБС) калібру 7,62*39 мм, накінечник якого був пофарбований в чорно-зелений колір. Про це повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info.

За його словами, під час використання дозвукового патрона, зброя з глушником (який снайпер прикрутив до знаряддя здіснення замаху - карабіну "Сайга") стріляє майже так само тихо, як наприклад арбалет. Але є нюанс: якщо "звичайна куля" має швидкість 715 метрів за секунду, то патрон зменшеної швидкості вильоту з каналу ствола - максимум 300 м/с.

"Використання боєприпасів з дозвуковою швидкістю польоту кулі в комбінації з глушником забезпечує відсутність звуку від балістичної хвилі. Тобто, так званого "хлопка" людина не почує, максимум - сухий свист та клацання затвора, й головне - незрозуміло звідкіля. У випадку Тітова, коли кілер вів вогонь з відстані понад 100 метрів, все це в комплексі дозволило кілеру виграти час та приховати власну позицію", - зазначає наш співрозмовник.

Його слова підтверджуються обставинами подальшої стрілянини, яку счинили після поранення "Мультика" охоронці "авторитета". Ймовірно не розуміючи, звідкіля підстреленому Тітову загрожує небезпека, чоловіки витягли пістолети та відкрили вогонь навмання.

Надалі на місці інциденту було виявлено вісім гільз калібру 9 мм, а "бодігарди" заявили правоохоронцям - вони стріляли виключно в повітря. Втім, інсайдер Dетектив-Info вказує, що ці слова не зовсім збігаються з правдою.

"Внаслідок стрілянини один з охоронців "зловив" кулю від свого напарника. Але цю обставину вирішили спустити на гальмах", - зазначає співрозмовник.

Додамо, що його слова збігаються з первинною інформацією, яку надавали й самі правоохоронці. Зокрема, по "гарячих слідах" відомості про наявність одразу двох поранених ("Мультика" та ще однієї особи) визнавав заступник начальника обласного главку поліції Миколаївщини Максим Ахрамєєв.

Втім, у подальшому правоохоронці зосередилися тільки на вивченні обставин замаху, власне, на Тітова. Спираючись на відомі їм обставини справи, фахівці, з якими вдалося поспілкуватися Dетектив-Info, з цього приводу кажуть: кілером був справжній спеціаліст, що спрацював чітко. А життя "кримінальному авторитету" врятували не стільки охоронці, як дві випадковості.

"По-перше, на користь жертви спрацювало те, що дозвукова куля має значно меншу вбивчу силу, аніж сверхзвукова. Тож вона не застрягла в тілі, а почала рикошетити. По-друге, з усього випливає, що кілер цілив Тітову у першу кістку верхньої частини спини - біля основи шиї. "Мультик" же виступав у якості "рухомої мішені", коли прямував до приміщення та розмовляв по телефону. Остання обставина зіграла на його користь: у момент здійснення пострілу "авторитет" кивнув головою, цей інстинктивний рух врятував його", - вказує співрозмовник Dетектив-Info.

Відчуття, які довелося пережити Тітову після отримання ним вогнепального поранення, поціновувачі зброї описують наступним чином: "В залежності від типу патрона вони різняться. Якщо це надзвукова куля, то це нагадує удар кувалдою, який може повалити людину з ніг. Місце поранення відпочатку німіє та не болить. Дозвукова куля у цьому плані більш мерзенна - вона спричинює свердлячий біль, ніби все тіло проштрикнули розпеченим прутом".

Подібні відчуття десять років тому довелося пережити в Москві одному з найвідоміших "злодіїв в законі" пострадянського простору Аслану Асояну на прізвисько "Дід Хасан". 16 вересня 2010 року у "короля злочинного світу" біля його домівки на Тверському більварі кілер тричі поцілив дозвуковими кулями.

Додамо, що балістичне рішення для таких спецпатронів під ПБС було винайдено радянськими зброярами у 40-х роках ХХ століття. "Надалі вони використовувалися розвідкою, десантниками та спецпризначенцями Російської Федерації. Після замаху на "Діда Хасана" росіяни повідомляли, що офіційно начебто перестали виготовляти дозвукові патрони ще на початку 90-х, тож дозвукові кулі можна було отримати або на військових складах, або в розташуванні військових частин", - резюмує наш співрозмовник.

гарячі новини Суд продовжив термін розслідування справи про підрив на Львівщині авторитетного бізнесмена "Бульби" 18.01.2022
Вбивство у більярдному клубі Одеси: суд відправив у СІЗО кілера, що помстився за смерть злодія в законі "Лоту Гулі" 05.01.2022
У справі про розстріл під судом в Києві грузинського авторитета Маланія оголосили в розшук двох його співвітчизників 29.12.2021
Злодію в законі "Принцу" скасували вирок з посиланням на доктрину "плодів отруйного дерева" 22.12.2021
На померлого авторитета "Князя" записали чотири замовних вбивства в Харкові 14.12.2021
Архів новин