12.11.2019
Інваліду, якого обвинувачують у спробі "спиртового держперевороту", дозволили вийти на волю під заставу

Шевченківський районний суд Києва змінив запобіжний захід для обвинуваченого у спробі так званого "спиртового держпереворота" Павла Заярнюка. Відповідне рішення у вівторок, 12 листопада, ухвалила суддя Марина Антонюк, повідомляє джерело Dетектив-Info у правоохоронних органах.

Зокрема, суддя частково задовольнила клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях щодо злочинів проти основ національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях Головної військової прокуратури ГПУ Максима Комарницького, який наполягав на продовженні безальтернативного арешту Заярнюка на строк до 10 січня 2019 року. Проте окремо визначила розмір застави, у разі сплати якої обвинувачений (інвалід 2 групи) може вийти на волю - 576,3 тис грн.

Нагадаємо, що Павло Заярнюк знаходиться під вартою більше двох років - з середини липня 2017 року. Йому інкримінується спільна із колишнім генеральним директором ДП "Укрспирт" Михайлом Лабутіним спроба здійснення збройного державного перевороту шляхом дій, спрямованих на фінансування (ч.3 ст.110-2 КК України), насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади (ч.1 ст.109 КК України). Окрім того, Заярнюк обвинувачується у спробі викрадення, привласнення, вимагання зброї військовослужбовців (ч.1 ст.410 КК України).

Згідно із текстом обвинувального акту, в межах спроби захопити державну владу Заярнюк та Лабутін начебто спочатку планували організувати масштабні акції протесту за участі ветеранів АТО з низкою провокацій. Надалі ескалація протистояння та жертви з боку мітингуючих нібито мали призвести до штурмів приміщень органів влади - Верховної Ради, Адміністрації Президента, а також вбивств нині екс-президента Петра Порошенка, колишнього секретаря РНБО Олександра Турчинова та всіх урядовців, зокрема міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Прокурори в суді заявляли, що для реалізації такого сценарію Заярнюк та Лабутін пропонували долучитися до їх лав чинним військовослужбовцям. Зокрема мова йшла про перемовини із полковником ГУР Міноборони Георгієм Абдиллаєвим, заступником командуючого Десантно-штурмовими військами, полковником Павлом Щербанем та навіть нині заступником секретаря РНБО Сергієм Кривоносом.

Судовий розгляд справи по сути триває досі. Обвинувачений Павло Заярнюк не визнає себе винним, та вважає що проти нього представники контррозвідки Служби безпеки, а також нині екс-керманичі військової прокуратури влаштували провокацію. Що стосується Михайла Лабутіна, то в його екстрадиції на Батьківщину раніше відмовила Румунія.

гарячі новини У Києві затримали злодія в законі "Кобу Руставського" 02.12.2021
Санкції РНБО оскаржили ще двоє злодіїв в законі, яких навесні затримали (і відпустили) на Львівщині 01.12.2021
Чотири кулі під будівлею суду в Києві "зловив" достойник з оточення видвореного авторитета "Вато Кіпіані" 16.11.2021
Кордони ЄС залишаються на замку для злодія в законі "Умки" 12.11.2021
Суд відмовив у триманні "смотрящего" за Закарпаттям - підсанкційного "Діда" в депцентрі Миколаївщини 12.11.2021
Архів новин