24.12.2020
Евакуаторна мафія

Група пов'язаних між собою приватних компаній "знімає вершки" на темі примусової евакуації авто, які порушили правила паркування у Києві. Цей картель заробляє на цьому в 4 рази більше, аніж поступає штрафів у бюджет міста. Ймовірно, саме для них було збільшено вартість послуги евакуації.

Майже 10 діб свого життя на рік кожен мешканець Києва проводить у заторах. Одна з причин корків – порушення правил парковки, коли водії залишають авто де заманеться, а не у спеціально відведених місцях.

На своє виправдання, власники машин жаліються, мовляв, у столиці недостатньо місць для паркування. У інспекції з паркування КМДА стверджують протилежне та переконують - всіх порушників чекає примусова евакуація та штраф, сума якого дорівнює близько 2 тис. грн.

Скільки коштує забрати авто і хто працює на ринку примусової евакуації

Зауважимо, що з вищезгаданої суми сам штраф за неправильне паркування складає чверть - 510 гривень (вони надходять до бюджету міста). Ще 144 гривні доведеться сплатити Нацполіції за кожну добу зберігання авто на штрафмайданчуку, а найбільша частина до сплати (1270 гривень) - так звані "послуги примусової евакуації". Їх надають, у переважній більшості, приватні фірми.

За офіційними даними КМДА, у період за 8 місяців поточного року до бюджету української столиці за порушення правил паркування надійшло 8,6 млн. грн. Нескладна арифметика дозволяє визначити: за аналогічний період приватні власники евакуаторів поклали собі в карман 37 млн. грн.

Ці гроші отримали 8 компаній, з якими столична влада підписала угоди щодо надання послуг з примусової евакуації. Тільки парочка з них є комунальними підприємствами ("Київтранспарксервіс" та "Центр організації дорожнього руху"), а всі інші – приватні фірми.

Експрес-пул. Як пов'язані між собою провідні евакуаторщики Києва

Серед таких ТОВ "Експедиція 777", що має 9 евакуаторів, ТОВ "Евакуатор сервіс" (12 спецмашин), "Автосос-сервіс" (9 евакуаторів), "Укртрансконтракт" та "Паркінг Україна" (по 2 евакуатори), а також ТОВ "Алга транс", що взагалі не має автотранспорту у власності чи оренді. У Департаменті транспортної інфраструктури КМДА з цього приводу Dетектив-Info запевнили, що начебто перевіряли наявність евакуаторів у всіх фірм, з якими підписали договори...

Втім, відсутність машин (власних чи орендованих) у однієї фірми – це не єдиний сюрприз. Бо якщо копнути глибше, скидається на те, що трійця найбільших компаній-евакуаторщиків тісно пов'язана між собою. Йдеться про ТОВ "Автосос-сервіс", "Евакуатор-сервіс" та ТОВ "Експедиція 777", яких називають фірмами з так званого "пулу", на верхівці якого знаходиться компанія "Експрес-Т".

Договору на послуги примусової евакуації з цією структурою КМДА не підписувало. Але це саме їх евакуатори брендовані написами "Експрес-Т" найчастіше можна побачити на вулицях міста Києва. І саме на рахунках "Експресу" акумулюється левова частина прибутку від послуг, які надають евакуаторщики.

гарячі новини У Києві затримали (і відпустили) кримінального авторитета "Батуру" 17.05.2022
Обвинуваченого у вбивстві "смотрящего" за Маріуполем разом із його "опікуном" вивезли до Донецька 12.05.2022
На Івано-Франківщині затримали злодія в законі Мамуку Оніані 11.05.2022
Топ-правоохоронці Чорногорії "зливали" інформацію балканському наркокартелю "Кавач", лідера якого намагалися вбити в Києві 05.05.2022
Російського злодія в законі "Вітю Пана" вклали обличчям у підлогу в компанії двох курських авторитетів 29.04.2022
Архів новин