04.02.2020
Де "королі кримінального світу" зустріли провал голосування по законопроекту щодо "злодіїв в законі"

У вівторок, 4 лютого 2020 року Верховна Рада мала визначитися у другому читанні щодо законопроекту №2513 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою", який передбачає посилення відповідальності за перебування осіб у статусі так званих "злодіїв у законі".

Як вже зазначав Dетектив-Info, обговорення новацій до законодавства, ініціатором яких виступив президент Володимир Зеленський, виявилося доволі бурхливим та жвавим.

Обговорення законопроекту №2513 напередодні першого читання

Дискусія в комітеті перед другим читанням законопроекту щодо "злодіїв в законі"

Врешті-решт виявилося: одностайності думок з резонансного питання не знайшлося навіть у правоохоронців. Зокрема, проти фінальної редакції законопроекту (наступного дня після засідання профільного комітету, де узгоджувалися правки до другого читання та прийняття в цілому законопроекту "Про внесення змін до кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою") виступив генеральний прокурор Руслан Рябошапка. На противагу цьому, ідею посилення кримінальної відповідальності "злодіїв в законі" палко підтримали високопосадовці МВС та окремі судді.

Як би там не було, але 4 лютого законопроект №2513 було включено до порядку пленарної сесії - народні обранці мали визначитися щодо своєї позиції до законопроекту в другому читанні та в цілому. Втім, коли близько 16:15 вівторка врешті-решт настала черга для його розгляду, голова Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський з трибуни запропонував направити проект закону на доопрацювання в комітет, тобто на повторне друге читання. Відповідну ініціативу підтримали 268 народних обранців, двоє натиснули кнопки "проти", ще 71 парламентар утримався а півсотні народних обранців, зареєстровані в сесійній залі, взагалі не голосували з цього питання.

4 лютого парламентарі підтримали направлення законопроекту №2513 на повторне друге читання до профільного комітету 

Додамо, що напередодні фактичного провалу розгляду законопроекту, який зачіпає інтереси "коронованих" представників кримінального світу, той таки Монастирський послався на оперативну інформацію правоохоронних органів, згідно якої "декілька кримінальних авторитетів вже покинули територію України, щойно відповідний ініціатива №2513 була внесена" до парламенту. Dетектив-Info з використанням власних джерел у силових структурах перевірив це тверження.

Виявилося, що з 15 визнаних ледь не в офіційному порядку вітчизняних "королів злочинного світу" наразі під вартою в Україні знаходиться тільки один. Як повідомляв раніше Dетектив-Info, мова йде про Лашу Джачвліані ("Сван"/"Лаша Очамчирьський"), що перебуває під арештом в Миколаївському пункті тимчасового перебування осіб, які незаконно знаходяться на території нашої держави.

Ще трійця "злодіїв в законі" наразі перебувають за кордоном. Це Антимос Кухилава ("Антимос"/"Антик"), Андрій Недзельський ("Нєдєля"/"Львівський") та Сергій Лисенко ("Льора Сумський"). Всі інші представники кримінальної верхівки України (з різних причин) знаходяться на території України.

Зокрема, в Дніпрі наразі облаштувалися Нодари Асоян ("Нодар Руставський") та нещодавно повернувшийся на Батьківщину з-за кордону Сергій Олійник (на прізвисько "Умка"), ще троє так званих "злодіїв в законі" перебувають в Києві - це Георгій Хмелідзе ("Хмєло"), Георгій Лобжанідзе ("Куцу") і Резо Катамадзе ("Резо"/"Магало").

У свою чергу, на території Західної України станом на сьогодні перебувають Полікарп Джанелідзе ("Полік"/"Пата") і Рамаз Дзнеладзе ("Рамаз Кутаїський"), в Запоріжжі знаходиться Паата Чхартишвілі ("Принц"), в Кропивницькому - Армен Хачатрян ("Армен Хохол"), а в Одесі - Валерій Шеремет ("Шарик") та Володимир Дрібний ("Полтава").

гарячі новини "Злодія в законі" Мамуку Оніані відпустили на волю 20.10.2020
У пограбуванні на 1 мільйон євро на території Греції звинувачують екс-керівника міліції Маріуполя та його сина 17.10.2020
Ширінька брюк допомогла екс-начальнику поліції Запорізької області скасувати "адмінку" за наслідками його п'яних пригод у Києві 11.10.2020
Авторитетного бізнесмена "Олега Бакінського" потурбували через стрілянину його сина-розбишаки 09.10.2020
Кримінальний авторитет "Кип'яток", якого поранив кілер на Одещині, фігурує в справі про вибухи гранат на подвір'ї директора Ренійського елеватора 06.10.2020
Архів новин