30.03.2021
Зниклий під Києвом злодій в законі "Кащєй" матеріалізувався в російському СІЗО

(Роман Кащаєв/Коган)

У понеділок, 29 березня 2021 року, вітчизняні правоохоронці здійснили "передачу" силовикам Російської Федерації 46-річного громадянина України Романа Когана, який до 2018 року мав виключно російське громадянство, носив прізвище Кащаєв та відомий в статусі так званого злодія в законі на прізвисько "Кащєй"/"Рома Кривой"/"Рома Краснодарський". Про це повідомляє джерело Dетектив-Info.

За його словами, короля злочинного світу фактично викинули та залишили в полі неподалік пункту пропуску "Бачівськ" в Глухівському районі Сумської області. Надалі вже силовики "північного сусіда" прийняли подарунок з українського боку та здійснили затримання "Кащєя" в районі Троєбортного Брянської області РФ.

Згідно відомостям одного інсайдера, після цього кримінального генерала було оперативно доправлено до СІЗО міста П'ятигорськ. За інформацією другого співрозмовника автора цих рядків, достойник може знаходитися в СІЗО Ставрополя.

Як би там не було, але важається, "трансфер" Романа Кащаєва/Когана до РФ з української сторони забезпечувався співробітниками Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції.

У свою чергу, адвокат "Кащєя" Богдан Коваль повідомив Dетектив-Info, що в офіційному порядку вітчизняні силовики відмовляються підтверджувати свою участь в спецоперації, а також сам факт "передачі" достойника російській стороні.

"Ми також чули таку інформацію (щодо передачі Романа Когана/Кащаєва до РФ - Ред.), однак офіційного підтвердження цього немає. Наші правоохоронці з цього приводу відмовчуються", - зазначив Коваль.

Інший представник інтересів "Кащєя" на українських теренах Ігор Самольотов додав, що від суботи, 27 березня 2021 року, у нього зник будь-який зв'язок з клієнтом.

Раніше на сторінках Dетектив-Info зазначалося, що надвечір п'ятниці 26 березня 2021 року, автівку Toyota Camry, в салоні якої перебував 46-річний "король злочинного світу" зупинили в районі міста Гостомель Київської області. Шестеро спецпризначенців затримали "Кащєя", одягнули йому на голову мішок, після чого вивезли в невідомому напрямку.

Відтоді адвокати "злодія в законі" марно намагалися встановити з ним зв'язок та місцезнаходження достойника. А також бідкалися на те, Романа Валерійовича фактично викрали та начебто хочуть в незаконний спосіб передати представникам ФСБ Російської Федерації через пункт пропуску Бачівськ, що зрештою й відбулося.

Як відомо, правоохоронці північного сусіда з 2018 року розшукують "Кащєя" за підозрою у вимаганні (ст.163 КК РФ), а також обійманні найвищого статусу в кримінальній ієрархії (ч.4 ст.210-1 КК РФ). На початку 2019 року достойника було затримано на території Польщі, однак його екстрадиція в грудні 2020 року відбулася не в Російську Федерації, а до України (детально про це читайте в розслідуванні Dетектив-Info "Голка Кащєя"), де йому інкримінується шахрайство (ч.4 ст.190 КК України).

(Про історію українських пригод з громадянством та екстрадицією Романа Когана/Кащаєва дивіться з 19:45)

12 березня 2021 року вироком Дніпровського райсуду Києва Романа Когана як громадянина України було засуджено до 5 років позбавлення волі за шахрайство (ч.4 ст.190 КК України), однак до набуття вироком законної сили він перебував на волі. Відомо, що таке рішення суду було оскаржено прокурором в Київському апеляційному суді, де розгляд справи "Кащєя" призначено на 18 травня 2021 року.

Окрім цього, 5 лютого 2021 року Окружний адміністративний суд Києва своїм рішенням втретє за останні три роки "повернув" українське громадянство королю злочинного світу, скасування якого домагаються можновладці. Наразі це провадження щодо "Кащєя" розглядається в суді апеляційно інстанції, де наступне засідання призначене на 31 березня 2021 року.

гарячі новини Суд закрив справу чотирьох членів банди елітних автовикрадачів, яку сколотив екс-працівник "Кобри" 02.08.2022
Суд повернув українське громадянство "королю конфіскату" з санкційного списку 25.07.2022
Обвинувачений у вбивстві Аміни Окуєвої залишив Україну. Його оголосили в розшук 21.07.2022
Український паспорт, який врятував "кокаїнового короля" Болгарії від екстрадиції на Батьківщину, визнано недійсним 19.07.2022
"Наглядач" за колоніями від злодія в законі "Умки" відбувся умовним терміном по угоді зі слідством 08.07.2022
Архів новин