22.12.2021
Злодію в законі "Принцу" скасували вирок з посиланням на доктрину "плодів отруйного дерева"

(Паата Чхартішвілі)

Запорізький апеляційний суд скасував вирок Орджонікідзевського райсуду, постановив закрити кримінальну справу і звільнити з-під варти 51-річного уродженця Тбілісі Паату Чхартішвілі, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Принц". Відповідне рішення 22 грудня 2021 року ухвалила колегія в складі головуючого судді Вадима Рассуждая та суддів-учасників - Світлани Дадашевої і Марини Тютюнник.

Таким чином служителі Феміди задовольнили скаргу сторони кримінального генерала, що влітку 2021 року був засуджений до трьох років ув'язнення за обвинуваченнями в незаконному обігу зброї та боєприпасів (ч.1 ст.263 КК України).

Як раніше зазначалося на сторінках Dетектив-Info, відповідна історія кримінального переслідування позбавленого в судовому порядку українського громадянства "Принца", розпочалася 8 років тому.

Тоді автомобіль, в якому пересувався "злодій в законі" разом із членами родини в Запоріжжі, заблокували правоохоронці. Під час обшуку в Чхартішвілі виявили пістолет марки ТТ та набої, а також пакетик кокаїну. Згідно версії Паати Костянтиновича, заборонені речі йому підкинули самі ж правоохоронці.

Розгляд справи за його обвинуваченнями пройшов два кола судового розгляду. Згідно однієї з версій, новий поштовхом в активізації провадження стало включення навесні поточного року "Принца" під №284 до переліку кримінальних елементів, відносно яких було запроваджено санкції РНБО. Після цього Чхартішвілі було взято під варту, де він пробув понад півроку.

Ухвалюючи рішення про скасування вироку достойнику служителі Феміди послалися на невстановлення достатніх доказів для доведення винуватості "Принца" в суді і вичерпанням можливості їх отримання (п.3 ч.1 ст.284 КПК України).

У мотивувальній частині вердикту йдеться про те, що докази проти Чхартішвілі під час здійснення його затримання та обшуку були отримані правоохоронцями з грубим порушенням вимог кримінального процесуального законодавства. Більшість з них, а також висновки експертів в палаці правосуддя з урахуванням доктрини "плодів отруйного дерева" було визнано недопустимими. З урахуванням цього суд постановив звільнити "Принца" з-під варти.

З матеріалів судового реєстру також випливає: ще під час перебування за гратами кримінальний генерал долучився до переліку так званих "скаржників в законі" (серед яких такі достойники як 48-річний Сергій Олійник на прізвисько "Умка"/"Умка Дніпровський", 47-річний Полікарпе Джанелідзе ("Полік"), 48-річний Рамаз Цикорідзе ("Рамаз Багдатський"/"Рамаз Кутаїський"), 47-річний Реваз Катамадзе ("Резо"/"Магало"), 63-річний Віктор Панюшин ("Вітя Пан") тощо), що помагаються скасування запроваджених щодо них санкцій РНБО. Чергове засідання в "санкційній історії" Паати Чхартішвілі у Верховному суді заплановано на 17 січня 2022 року.

гарячі новини Суд закрив справу чотирьох членів банди елітних автовикрадачів, яку сколотив екс-працівник "Кобри" 02.08.2022
Суд повернув українське громадянство "королю конфіскату" з санкційного списку 25.07.2022
Обвинувачений у вбивстві Аміни Окуєвої залишив Україну. Його оголосили в розшук 21.07.2022
Український паспорт, який врятував "кокаїнового короля" Болгарії від екстрадиції на Батьківщину, визнано недійсним 19.07.2022
"Наглядач" за колоніями від злодія в законі "Умки" відбувся умовним терміном по угоді зі слідством 08.07.2022
Архів новин