28.04.2022
Злодію в законі "Лаші Свану" ще на місяць продовжили строк тримання під вартою

(Лаша Джачвліані)

Печерський районний суд Києва продовжив на один місяць термін безальтернативного тримання під вартою підозрюваному в поширенні злочинного впливу (ч.3 ст.255-1 КК України) 49-річному уродженцю Грузії Лаші Джачвліані, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Лаша Сван"/"Лаша Очамчирський". Відповідне рішення 26 квітня 2022 року ухвалила служитель Феміди Світлана Волкова, повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info.

Таким чином слідчий суддя погодила запит правоохоронців щодо продовження строку заґратування Джачвліані та відмовила в задоволенні клопотання адвокатів кримінального генерала, що наполягали на застосуванні відносно нього більш м'якого "запобіжника" (на кшталт домашнього арешту або арешту з визначенням розміру застави для звільнення на волю).

Нагадаємо, що "Лаша Сван" понад одинадцять місяців утримується в Ізоляторі тимчасового тримання столиці постфактум здійснення спецоперації з так званого "форсування Дніпра" навесні минулого року. Тоді, як зазначалося на сторінках Dетектив-Info, правоохоронці затримали "Лашу Очамчирського" та його побратима Сергія Олійника ("Умка"), вручивши їм повідомлення про підозру за нормами так званого "антизлодійського закону".

Достойникам інкримінується шість епізодів кримінальних звитяг, втім вони наполягають на своїй непричетності до відповідних злочинів.

У середині березня поточного року прибічники "Лаші Свана" намагалися влаштувати звільнення достойника з-під варти, здійснивши переказ 5 мільйонів гривень в якості благодійного внеску на потреби Збройних сил України.

Як вже зазначалося на сторінках Dетектив-Info, відповідні грошові кошти були перераховані, однак суд відмовив у задоволенні клопотання щодо пом'якшення "запобіжника" Джачвліані. Згідно однієї з версій, це трапилося через те, що назовні спливли ймовірно корупційні нюанси отримання окремими посадовцями Офісу Генпрокурора додаткових 5 млн. грн. за "послуги" у влаштуванні "неформальної угоди" щодо звільнення "злодія в законі".

13 березня 2022 року Олійнику та Джачвліані повідомили про завершення досудового слідства в їх справі та оголосили про виконання вимог ст.290 КПК України, після чого обвинувальні акти відносно достойників мають бути скеровані до суду для розгляду по суті.

гарячі новини У Києві затримали (і відпустили) кримінального авторитета "Батуру" 17.05.2022
Обвинуваченого у вбивстві "смотрящего" за Маріуполем разом із його "опікуном" вивезли до Донецька 12.05.2022
На Івано-Франківщині затримали злодія в законі Мамуку Оніані 11.05.2022
Топ-правоохоронці Чорногорії "зливали" інформацію балканському наркокартелю "Кавач", лідера якого намагалися вбити в Києві 05.05.2022
Російського злодія в законі "Вітю Пана" вклали обличчям у підлогу в компанії двох курських авторитетів 29.04.2022
Архів новин