04.04.2022
Злодію в законі "Лаші Свану" продовжив арешт заступник генпрокурора. "Умка" залишився без запобіжного заходу

(Лаша Джачвліані та Сергій Олійник)

48-річному підозрюваному в поширенні злочинного впливу (ч.3 ст.255-1 КК України) уродженцю Грузії Лаші Джачвліані, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Лаша Сван"/"Лаша Очамчирський", продовжено на 30 діб строк безальтернативного тримання під вартою. Про це повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info.

За його словами, відповідну постанову наприкінці березня 2022 року з урахуванням законодачої новели ст.615 КПК України візував заступник генерального прокурора Ігор Мустеца.

"Лаша Сван" утримується за гратами з травня 2021 року після затримання його в місті Дніпро. У середині березня поточного року його прибічники намагалися влаштувати звільнення достойника з-під варти, здійснивши переказ 5 мільйонів гривень в якості благодійного внеску на потреби Збройних сил України.

(Лаша Джачвліані)

Як вже зазначалося на сторінках Dетектив-Info, відповідні грошові кошти були перераховані, однак суд відмовив у задоволенні клопотання щодо пом'якшення "запобіжника" Джачвліані. Згідно однієї з версій, це трапилося через те, що назовні спливли ймовірно корупційні нюанси отримання окремими посадовцями Офісу Генпрокурора додаткових 5 млн. грн. за "послуги" у влаштуванні "неформальної угоди" щодо звільнення "злодія в законі".

Що ж стосується спільника "Лаші Очамчирського" в справі про поширення злочинного впливу "кримінальними генералами" - 48-річного уродженця Запорізької області Сергія Олійника, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Умка"/"Умка Дніпровський", то щодо нього правоохоронці виявили не таку принциповість.

(Сергій Олійник)

За інформацією двох обізнаних джерел Dетектив-Info, запобіжнй захід у вигляді особистого зобов'язання для "Умки" (якого влітку 2021 року випустили з-під варти за рішенням Печерського райсуду Києва) вичерпався на початку березня 2022 року та не був продовжений. Таким чином наразі провідний фігурант справи залишився без будь-якого запобіжника.

Як відомо, 13 березня 2022 року Олійнику та Джачвліані повідомили про завершення досудового слідства в їх справі та оголосили про виконання вимог ст.290 КПК України, після чого обвинувальні акти відносно достойників мають бути скеровані до суду для розгляду по суті.

гарячі новини У Києві затримали (і відпустили) кримінального авторитета "Батуру" 17.05.2022
Обвинуваченого у вбивстві "смотрящего" за Маріуполем разом із його "опікуном" вивезли до Донецька 12.05.2022
На Івано-Франківщині затримали злодія в законі Мамуку Оніані 11.05.2022
Топ-правоохоронці Чорногорії "зливали" інформацію балканському наркокартелю "Кавач", лідера якого намагалися вбити в Києві 05.05.2022
Російського злодія в законі "Вітю Пана" вклали обличчям у підлогу в компанії двох курських авторитетів 29.04.2022
Архів новин