20.05.2022
Злодія в законі "Вітю Пана" відпустили під особисте зобов'язання. Одне з його затримань суд визнав незаконним

(Віктор Панюшин)

Відчайдушні спроби українських правоохоронців будь-що запроторити за ґрати 63-річного уродженця міста Альметьєвськ, громадянина РФ Віктора Панюшина, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Пан"/"Вітя Пан", схоже, завершилися фіаско.

20 травня 2022 року одразу суди Одещини ухвалили рішення, якими наразі поставлено хрест, принаймні, на намаганнях вітчизняних силовиків помістити поважного достойника під варту та ізолювати від суспільства.

Згідно першому з них, яке ухвалила колегія Одеської "апеляшки" в складі головуючого судді Олега Копіци та суддів-учасників Олександра Толкаченка і Руслана Котелевського, було відмовлено в поміщенні кримінального генерала під арешт та застосовано відносно нього запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Другий вердикт на користь "Віті Пана" постановив слідчий судді Приморського палацу правосуддя Одеси Дмитро Осіік. Згідно цьому рішенню, "найсвіжіше" з шести останніх затримань "злодія в законі" (зразка 16 травня 2022 року) визнано незаконним.

Під час вивчення матеріалів справи слідчий суддя Осіік дійшов висновку про "системне, неодноразове та повторне затримання Панюшина співробітниками поліції в приміщенні судів відразу після проголошення слідчими суддями судових рішень про його звільнення з-під варти".

Служитель Феміди вважає, що через це "Пана" вже понад 18 діб тримають під вартою врозріз із положеннями закону в порушення його прав, свобод та законних інтересів. Та через це постановив задовольнити скаргу російського кримінального генерала, визнавши його затримання незаконним.

Зауважимо, що розгляд справи в Приморському суді проігноровував представник прокуратури, який марно клопотав про відкладення розгляду провадження.

Раніше на сторінках Dетектив-Info повідомлялося, як після затримання 29 квітня 2022 року на території елітного містечка львівського бізнесмена Григорія Козловського розшукуваного Інтерполом за поданням силовиків РФ "Вітю Пана" українські суди шість (sic!) разів відмовлялися відправляти за ґрати.

Вважається, що юридичним підгрунтям синхронної та одностайної позиції вітчизняного правосуддя всупереч спробам силовиків за будь-яку ціну арештувати Панюшина, виступає його статус набувача захисту. У березні 2020 року "Вітя Пан" за рішенням "міграційників" отримав біженство на території України, та хоча в подальшому й був його позбавлений (детально про це - в матеріалі Dетектив-Info "Волонтер в законі. Частина друга"), наразі оскаржує це питання в судовому порядку.

гарячі новини Злодій в законі "Вітя Пан" отримав нову "броню", яка захищає його від екстрадиції до РФ 24.06.2022
ОАСК зупинив дію рішення про позбавлення "короля конфіскату" громадянства України 22.06.2022
В столичному СІЗО помер підозрюваний у розстрілі грузинського авторитета під Києво-Святошинським судом 21.06.2022
Суди двічі відмовили в арешті енергетичних активів групи "Лужники" 21.06.2022
Авторитетного президента Одеської обласної федерації боксу оголосили в розшук 17.06.2022
Архів новин