27.05.2021
Злодія в законі "Принца" закрили по справі зразка 2013 року про кокаїн та пістолет

(Паата Чхартішвілі)

У середу, 26 травня 2021 року, Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя задовольнив клопотання правоохоронців щодо взяття під варту 50-річного уродженця міста Тбілісі Паати Чхартішвілі, що відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Принц", якого обвинувачують у незаконному обігу зброї (ч.1 ст.263 КК України) та зберіганні наркотиків (ч.2 ст.309 КК України). Відповідне рішення ухвалив служитель Феміди Андрій Воробйов.

27 травня про загратування "Принца" повідомили в Департаменті стратегічних розслідувань Нацполіції, наголосивши на тому, що достойник перебуває в санкційному списку РНБО, указ про застосування яких в силу 21 травня 2021 року підписав президент Володимир Зеленський.

Як раніше зазначалося на сторінках Dетектив-Info, кримінальная справа відносно Чхартішвілі, в рамках якої йому напередодні було обрано запобіжний захід у вигляді арешту, стосується подій грудня 2013 року. Тоді працівники УБОЗ зупинили автомобіль марки Infiniti FX-35, на якому король злочинного світу їхав з родиною в Запоріжжі. Згідно версії слідства, під час обшуку в лівій кишені куртки "Принца" було виявлено пакетик кокаїну, а з-під його ременя витягли пістолет марки ТТ з 8 патронами.

Від самого початку кримінальної саги Чхартішвілі наполягав - "ствол" та наркотики йому підкинули самі ж правоохоронці. Версія "Принца" не переконала Орджонікідзевський райсуд Запоріжжя, де вироком від 28 січня 2015 року йому "відміряли" 4 роки ув'язнення з іспитовим строком на 12 місяців.

У подальшому, в лютому 2016 року, цей вердикт скасувала "апеляшка". Провадження повернули на повторний розгляд до суду першої інстанції, де напередодні відбулося чергове засідання, під час якого прокурор заявив клопотання щодо взяття під варту Чхартішвілі.

Як розповів Dетектив-Info адвокат "Принца" Вадим Кравцов, його клієнт ще напередодні був обізнаний з планами силовиків щодо його загратування. Та одразу ж з речами та харчами на світанку 26 травня 2021 року приїхав до палацу правосуддя.

"Відносно Чхартішвілі з 2016 року - тобто, понад 5 років, в цій справі не був визначений жодний запобіжний захід. Увесь цей час клієнт ніде не переховувався, відвідував всі (за виключенням одного випадку, коли він хворів) засідання. Аж ось раптом зараз прокурор почав стверджувати - нібито, обвинувачений може почати переховуватися від слідства чи навіть зберігати нібито вилучений у нього ж пістолет!", - зазначив Кравцов.

Він припускає, що сценарій зі взяття під варту його клієнта було виконано в рамках оголошеної в Україні "державної інформаційної кампанії з протидії організованій злочинності".

"Зараз правоохоронці звітують про чергову епізодичну "PR-перемогу", у той час як силові структури в нас остаточно перетворилися на "селфімейкерів", довіра до них підірвана та знаходиться на нульовому рівні як у представників криміналітету, так і в звичайних громадян. Це все дешева показуха, а не державницький підхід", - наголошує адвокат "Принца".

Він додав, що сам Паата Костянтинович в рамках засідання 26 травня 2021 року на питання прокурора, чи належить Чхартішвілі до найпочеснішої злочинної касти, не підтвердив цього факту та заявив наступне: "Навіщо ви туди лізете?".

Зі свого боку, захисник "Принца" вже пообіцяв оскаржити рішення про взяття під арешт достойника, та висловився з приводу появи його клієнта в санкційному списку РНБО.

"Хтось комусь сказав, що він "злодій в законі". А звідки це взялося? Це чутки, які КПК України забороняє використовувати в якості доказів/підтвердження. Та чомусь у нас ухвалюються рішення РНБО на підставі чуток, а президент підписує укази про санкції, якими підміняють основну функцію правоохоронних структур - профілактику та протидію злочинності. Я вже звернувся до Ради нацбезпеки та оборони з запитом, аби нам пояснили підстави включення клієнта до санкційного списку. Відповідь поки ще чекаємо", - резюмував Вадим Кравцов.

гарячі новини Злодій в законі "Вітя Пан" отримав нову "броню", яка захищає його від екстрадиції до РФ 24.06.2022
ОАСК зупинив дію рішення про позбавлення "короля конфіскату" громадянства України 22.06.2022
В столичному СІЗО помер підозрюваний у розстрілі грузинського авторитета під Києво-Святошинським судом 21.06.2022
Суди двічі відмовили в арешті енергетичних активів групи "Лужники" 21.06.2022
Авторитетного президента Одеської обласної федерації боксу оголосили в розшук 17.06.2022
Архів новин