08.04.2021
Злодія в законі "Принца" вкотре позбавили громадянства України

(Паата Чхартішвілі)

Запорізький окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову 50-річного уродженця міста Тбілісі Паати Чхартішвілі, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Принц", що домагався анулювання вердикту Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області про скасування рішення щодо набуття достойником українського громадянства. Відповідний вердикт у березні 2021 року ухвалила служитель Феміди Наталя Стрельнікова.

З його тексту випливає - громадянство України кримінальний генерал, якого до еліти злочинного світу було посвячено ще за радянських часів у 19-річному віці, втратив за ініціативи запорізьких міграційників восени 2020 року. 6 листопада минулого року тут видали відповідну довідку №15/20, а підставами для припинення українського підданства "Принца" було визначено подання ним відомо неправдивих відомостей з приводу того, що буцімто з травня 1989 року по травень 1990 року він мешкав на території нашої держави.

Цю сфальшовану, за версією можновладців, частину своєї біографії Чхартішвілі використав задля отримання паспорту з тризубом, коли наприкінці 2000-х років вирішив кинути якір на українських теренах. 26 лютого 2007 року в якості громадянина Грузії він звернувся з заявою про набуття громадянства України за територіальним походженням до ВГІРФО Дергачівського РВ ГУМВС України в Харківській області. Та на підтвердження обґрунтованості своїх намірів - дододатково долучив рішення суду, згідно якому служителі Феміди встановили факт його проживання в 1989-1990 роках в гуртожитку №9 села Ветеринарне Дергачівського району.

Згодом буде встановлено, що можновладці "дали в штангу", бо "Принц" геть не мешкав та навіть не був зареєстрований в цьому місці, більше того - в 1989 році перебував у розшуку. Незважаючи на це, в другій декаді квітня 2007 року Чхартішвілі тримав паспорт з тризубом та де-юре став українцем, паралельно - відмовившись від громадянства Грузії.

Оґовталися та прийшли до тями чиновники тільки через рік. Тоді за рішенням суду було скасовано підставу для набуття українського громадянства "Принцом" - юридичний факт нібито його мешкання на території нашої держави протягом 1989-1990 років. Відтоді понад 10 років триває суперечка з цього питання: паспорт з тризубом достойника неодноразово вилучали та знищували, однак остаточну крапку в "громадянській історії" не поставив навіть Вищий адміністративний суд України.

Що ж стосується суто кримінального аспекту української біографії Чхартішвілі, то з моменту появи "злодія в законі" на теренах нашої держави, його досьє збагатилося трьома вироками, які об'єднує характерний присмак ейфорії.

Зокрема, 9 лютого 2010 року Ленінський райсуд Миколаєва засудив його до штрафу в розмірі 1200 гривень в справі про наркотики (ч.1 ст.309 КК України). Згідно фабули справи, "Принцу" закидали, що в листопаді 2009 року він придбав у невстановленої особи дозу героїну, який виявили під час затримання місцеві працівники УБОЗу.

Тоді вже після оголошення вироку кримінального генерала звільнили з-під варти. Свою провину в інкримінованому йому злочині зразка 2009 року Чхартішвілі повністю визнав.

Аналогічним чином "злодій в законі" свідчив, коли восени 2011 року знову опинився на лаві підсудних у справі про наркотики (ч.2 ст.309 КК України) в Голосіївському палаці правосуддя столиці. Тут Паату Костянтиновича судили постфактум його затримання біля будинку по проспекту 40-річчя Жовтня (нині - Голосіївський проспект) з двома пакетиками кокаїну. Один з них "Принц" начебто тримав у кармані власної дублянки, а інший вилучили в бардачку автомобіля марки Hyundai Tucson, яким Чхартішвілі пересувався Києвом. 24 листопада 2011 року служитель Феміди оголосила достойнику вирок - два роки позбавлення волі.

Звільнився "злодій" на початку 2013 року за відбуттям покарання. А вже в грудні його знову було затримано працівниками Запорізького УБОЗу: правоохоронці закидали Пааті Чхартішвілі вже "традиційне" зберігання кокаїну (ч.2 ст.309 КК України) та незаконний обіг зброї (ч.1 ст.263 КК України) - пістолета ТТ та 8 патронів.

Зауважимо, що цього разу король злочинного світу вперто відмовлявся визнавати свою провину та стверджував - наркотики та "ствол" з набоями йому підкинули правоохоронці. Версія "Принца" не переконала Орджонікідзевський райсуд Запоріжжя, де вироком від 28 січня 2015 року йому "відміряли" 4 роки ув'язнення з іспитовим строком на 12 місяців.

У лютому 2016 року цей вердикт скасувала "апеляшка". Провадження повернули на повторний розгляд до суду першої інстанції, де воно слухається й понині.

Відомо, що протягом останніх років правоохоронці неодноразово "турбували" Паату Костянтиновича з "профілактичною" та іншою метою.

За інформацією джерел Dетектив-Info, у червні 2017 року кримінального генерала затримували на території Дніпра, навесні 2018 року вкладали обличчям на підлогу в готельно-ресторанному комплексі "Башня" в Мелітополі, а влітку 2019 йому одразу двічі випало стати фігурантом публічних звітів високопосадовців МВС.

Зокрема, 20 червня 2019 року на той час заступник Голови Нацполіції Вячеслав Аброськін анонсував швидке (протягом двох діб) відбуття "Принца" в екзиль за результатами його зустрічі з працівниками кримінальної поліції.

Чи дійсно планував відповідний від'їзд за межі України Паата Костянтинович, або ж банально нагодував генерала Аброськіна обіцянками, сказати важко. Фактом залишається те, що вже в серпні того таки 2019 року Чхартішвілі фактично продовжував жити на території нашої держави. У цей момент в Нацполіції розглядали "Принца", іншого злодія Валерія Шеремета на прізвисько "Шарік" та кілької їх колег по цеху (на кшталт "Нєдєлі", "Льори Сумського", "Поліка", "Гілані Сивого", "Сеньки Самарського" тощо) в якості організаторів/фундаторів на півдні України вельми потужного ОЗУ.

У серпні 2019 року "кримський главк" поліції та СБУ звітували про викриття та припинення протиправної діяльності угруповання.

Втім, у відкритій частині судового реєстру й понині відсутні посилання на ухвалення будь-яких вироків, чи то скерування гучної історії для розгляду її по суті служителями Феміди.

гарячі новини Організатора замаху на львівського авторитета "Копито" засудили на довічне 21.03.2024
Уманського положенця "Сушу" затримали за підозрою в організації вбивства судді 20.03.2024
Суд дозволив спецрозслідування проти кілера з "Артисту" 24.02.2024
Суд заочно арештував авторитетного очільника федерації боксу Буковини "Загуру" 14.02.2024
Дніпровський смотрящий "Мазепа" з другої спроби опинився на волі 10.02.2024
Архів новин