01.05.2020
Злодія в законі "Кобу Руставського" перевели до "червоної зони"

(Коба Шемазашвілі)

У четвер, 30 квітня 2020 року 46-річного уродженця Грузії Кобу Шемазашвілі, який відомий у статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Коба Руставський", було переведено з виправої колонії №35 Білої Церкви, де він утримувався від середини квітня поточного року, до ДУ "Менська виправна колонія" №91. Про це повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info.

"Кобу вивезли вчора ввечері", - вказує наш співрозмовник.

Зазначимо, що Менська колонія, яка знаходиться на території селища міського типу Макошине Чернігівської області, має яскраво виражену репутацію так званої "червоної зони". Тут відбувають призначене судом покарання колишні працівники правоохоронних структур, а процеси в закладі на 100% контролюються адміністрацією .

"Нічого цікавого там немає: ні тобі жаргону, ні наколок, ні блатоти. Подібним у Макошино віє дуже-дуже рідко", - розповідає автору цих рядків один із колишніх працівників спецустанови, найвідомішим "клієнтом" якої вважається колишній міністр внутрішніх справ та нині екс-генпрокурор Юрій Луценко.

Обізнане джерело Dетектив-Info пояснює, що "відрядження" Шемазашвілі з-під Києва на Чернігівщину пояснюється продовженнями спроб з боку впливових союзників "Коби Руставського" захистити його від можливої помсти представників так званого "сухумського" клану, яскравими представниками якого є Мераб Джангвеладзе ("Мераб Сухумський") і Таріел Оніані ("Таро").

Раніше на сторінках нашого видання в матеріалі "Стидоба через Кобу" ми детально зупинялися на конфлікті "сухумців" та "руставців" (на чолі з Лашею Шушанашвілі), що після затримання Шемазашвілі на початку березня 2020 року в Києві перекинувся на українську землю.

Сьогодні лише нагадаємо: після арешту "Коби Руставського" та його поміщення до столичного СІЗО №13 грузинські "королі злочинного світу" з ворогуючих таборів (а також їх "колеги по цеху", що мають вплив на процеси на території нашої держави), почали активно змагатися щодо інтерпретації поточного статусу Шемазашвілі. Коли ситуація зайшла в глухий кут, а в спірному питанні так і не було знайдено єдності думок поміж "злодіями в законі", "Кобу Руставського" зі скандалом перевели від "діда Лук'яна" до виправної колонії Білої Церкви.

Тут близький соратник лідера "руставців" Лаші Шушанашвілі утримувався близько трьох тижнів. Протягом цього часу його захисники намагалися домогтися звільнення розшукуваного Інтерполом за запитом іспанської сторони "короля злочинного світу". Зокрема, на 14 квітня 2020 року в Київському апеляційному суді було призначено судовий розгляд з приводу скарги адвокатів Коби Шалвовича на його тимчасовий арешт, а 27 квітня планувалося засідання з приводу екстрадиційного арешту "злодія в законі". Втім, обидва ці слухання були відмінені та перенесені.

Після цього, 29 квітня 2020 року Шемазашвілі звернувся до Окружного адміністративного суду Києва з позовом, в якому вимагає визнати протиправними дії представників Державної міграційної служби в Донецькій області. Ймовірно, що таким чином "король злочинного світу" домагається визнання його громадянином України. Свого часу "Коба Руставський" отримав паспорт з тризубом саме на Донеччині (де був зареєстрований в місті Харцизьк) але в 2011 році вітчизняні можновладці позбавили його громадянства. У випадку, якщо суд пристане на бік Шемазашвілі, це може суттєво загальмувати процедуру завершення його екстрадиції до Королівства Іспанія, де його звинувачують у відмиванні коштів та причетності до організації вбивства (ст. ст. 139, 301, 515 КК Іспанії) на території Франції ще одного "короля злочинного світу" - Володимира Джанашія на прізвисько "Ладо"

Згідно відомостям порталу "Судова влада", 30 квітня 2020 року у справі за позовом Шемазашвілі до донецьких міграційників було визначено склад суду. Ввечері того ж дня "Коба Руставський" "переїхав" до Менської виправної колонії.

гарячі новини "Смотрящий" за Лук'янівським СІЗО вийшов на волю 05.10.2021
У Дніпрі "спакували" підозрюваних у розстрілі чоловіка трирічної давнини. Вбивство пов'язують із конфліктом між членами "ОЗУ Кошляка" 01.10.2021
У центрі Черкас кілери в формі СБУ застрелили авторитета Михайла Козлова 22.09.2021
Адвоката, яку підозрюють в дотичності до афери зі "злодійським общаком" вагою $400 тисяч, звільнили з-під варти в залі суду 21.09.2021
Dетектив-Info публікує причину смерті та фото з місця загибелі судді Печерського суду Києва Віталія Писанця 14.09.2021
Архів новин