29.09.2021
Злодія в законі "Кащєя" обчислили за відбитками пальців

(Роман Кащаєв/Коган)

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду відмовив у скасуванні рішення київського управління Державної міграційної служби щодо позбавлення українського громадянства 46-річного Романа Когана, який до 2018 року був громадянином Російської Федерації, носив прізвище Кащаєв та відомий в статусі так званого злодія в законі на прізвисько "Кащєй"/"Рома Кривой"/"Рома Краснодарський". Відповідну постанову 8 вересня 2021 року ухвалила колегія суддів у складі головуючого Михайла Смоковича, а також суддів-учасників Жанни Мельник-Томенко та Наталії Шевцової.

Таким чином, служителі Феміди відмовили у задоволенні касаційних скарг адвокатів "Кащєя", що домагалися визнання протиправним припису Центрального МУ ДМС від 24 грудня 2020 року про скасування рішення ГУ ДМС України у м. Києві від 15 січня 2018 року, згідно якому Роману Когану було оформлено громадянство України за територіальним походженням. Видачу кримінальному генералу паспорту з тризубом суд визнав незаконною з посиланням на подання останнім завідомо неправдивих відомостей та підроблених документів.

Йдеться про те, що "Рома Краснодарський" під час здобуття українського громадянства використовував паспорт громадянина Держави Ізраїль, який видавався іншій особі та є викраденим. Захист Когана/Кащаєва наполягав на відсутності будь-якого вироку суду з цього приводу цього злочину, але "міграційники" мали додатковий козир. На підтвердження того, що на момент офіційного звернення до вітчизняних можновладців "злодій в законі" змінив персональні дані та фактично видава себе за іншу особу, вони надали висновки трасологічної екпертизи. Дактилоскопічне дослідження в грудні 2020 року здійснювалося в рамках розслідування кримінальної справи щодо закидів з приводу шахрайства Когана/Кащаєва на українських теренах (як раніше повідомлялося на сторінках Dетектив-Info в розслідуванні "Голка Кащєя", саме ця кримінальна справа слугувала підставою для спроб легалізації та здійснення екстрадиції кримінального генерала саме до України, а не РФ).

Згідно його результатам, зображення пальців рук в дактилоскопічній карті "українця" Когана та відбитки в електрофотографічній копії профайла росіянина Кащаєва (що перебуває в міжнародному розшуку за поданням правоохоронців РФ, які закидають злодію в законі вимагання (ст.163 КК РФ) та обійняття найвищого статусу в кримінальній ієрархії (ч.4 ст.210-1 КК РФ)), залишені однією особою. З урахуванням цього, Верховний суд визнав законним рішення ДМСУ щодо позбавлення достойника громадянства України.

Нагадаємо, що паспорт з тризубом "Ромі Краснодарському" було видано 15 січня 2018 року. На початку 2019 року чоловіка було затримано на території Польщі за запитом російських правоохоронців, що домагалися його екстрадиції.

Як раніше зазначалося на сторінках Dетектив-Info, після цього в історії кримінального генерала з'явився український слід. Саме офіційному Києву наприкінці 2020 року було здійснено передачу Когана/Кащаєва, однак невдовзі після видачі - його швидко відпустили.

У подальшому, під час розслідування кримінальної справи за підозрою у встановленні/поширенні злочинного впливу (ч.3 ст.255-1 КК України) з боку 48-річного громадянина України Сергія Олійника та його однолітка Лаші Джачвліані, які відомі в статусі так званих "злодіїв в законі" на прізвиська "Умка"/"Ума Дніпровський" та "Лаша Сван"/"Лаша Очамчирський", правоохоронці стверджуватимуть: спецоперація з порятунку та допомоги "Кащєю" коштувала 50 тис. дол. Мовляв, ці гроші за погодженням кримінальних генералів було виділено з так званого "общаку" задля подальшого скерування для вручення хабарів можновладцям та силовикам задля організації убезпечення Когана/Кащаєва.

Як би там не було, але протягом певного часу саме такий сценарій легалізації короля злочинного світу доволі чітко простежувався. На початку лютого 2021 року Окружний адміністративний суд ухвалив рішення про поновлення українського громадянства "Роми Кривого". А вже через місяць - 12 березня 2021 року, вироком Дніпровського райсуду столиці "злодія в законі" засудили до 5 років позбавлення волі. При цьому, до набуття вироком законної сили - "Кащєй" мав перебувавати на волі.

Де-юре, сукупність цих рішень унеможливлювала вирогідність здійснення екстрадиції "Кащєя" до РФ, однак наприкінці березня 2021 року все пішло шкереберть.

Згідно однієї з версій, підгрунтям подальших негараздів, що трапилися в житті достойника, могло виступати "наполегливе прохання" до вітчизняних правоохоронців з боку поважних представників єзидської спільноти.

Буцімто останні, враховуючи їх зв'язки з верхівкою тодішнього МВС, звернулися з пропозицією витурити за межі України "Рому Кривого", в якого на певному етапі його звитяг на території Краснодару відбулася суперечка та конфлікт з 50-річним уродженцем Тбілісі, герєм "Молдаванки на весіллі у Бакінського" Давидом Озмановим, що відомий  в статусі так званого злодія в законі на прізвисько "Дато Краснодарський". 

(Давид Озманов та Нодари Асоян в київському готелі Fairmont 12 жовтня 2019 року)

Чи дійсно саме віртуозна помста "Кащєю" з боку племінника корифея російського злочинного світу Захарія Калашова ("Шакро Молодий") зіграла свою фундаментальну роль, або ж вітчизняні правоохоронці вирішили поєднати приємне з корисним - наразі питання руба.

Відомо лише, що ввечері 26 березня Когана/Кащаєва силою затримали під Києвом особи, що відрекомендувалися працівниками Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України та СБУ.

Через дві доби "злодія в законі" викинули неподалік пункту пропуску "Бачівськ" в Глухівському районі Сумської області, після чого його затримали силовики РФ та помістили до СІЗО Ставрополя. Вишенькою на торті стало рішення щодо позбавлення "Кащєя" українського громадянства, яким 31 березня 2021 року ухвалив Шостий апеляційний адміністративний суд.

Захист Когана/Кащаєва звернувся до Верховного суду, домагаючись його скасування, але марно. Втім, як запевнив автора цих рядків адвокат "злодія в законі" Ігор Самольотов, "й це ще не кінець, боротьба триває".

гарячі новини Суд продовжив термін розслідування справи про підрив на Львівщині авторитетного бізнесмена "Бульби" 18.01.2022
Вбивство у більярдному клубі Одеси: суд відправив у СІЗО кілера, що помстився за смерть злодія в законі "Лоту Гулі" 05.01.2022
У справі про розстріл під судом в Києві грузинського авторитета Маланія оголосили в розшук двох його співвітчизників 29.12.2021
Злодію в законі "Принцу" скасували вирок з посиланням на доктрину "плодів отруйного дерева" 22.12.2021
На померлого авторитета "Князя" записали чотири замовних вбивства в Харкові 14.12.2021
Архів новин