(Віктор Панюшин)
На тлі здійснення протягом квітня-травня поточного року відчайдушних спроб українських правоохоронців будь-що запроторити за ґрати 63-річного уродженця Татарстану, громадянина РФ Віктора Панюшина, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Пан"/"Вітя Пан", останній отримав документ, що на законодавчому рівні забороняє здійснення його екстрадиції на Батьківщину. Відомості про це містяться в матеріалах судового реєстру.
Йдеться про виписану 6 травня 2022 року довідку про звернення за захистом в Україні. Відповідно до норм ст.590 КПК України, це є обставиною, яка перешкоджає висланню особи за запитом силовиків третьої держави.
На існування відповідного документа вказала колегія суддів Одеського апеляційного суду, що як раніше повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, 20 травня 2022 року фактично помножила на нуль зусилля кількох силових структур, які домагалися ізоляції "Віті Пана" від суспільства. Нагадаємо: того дня служителі Феміди після шести невдалих спроб з боку правоохоронців постановили визначити в якості запобіжного заходу Панюшину особисте зобов'язання.
Нагадаємо: після затримання на Львівщині 29 квітня 2022 року "Пана" спочатку в Києві, а в подальшому - у Одесі безуспішно намагалися через суд помістити під варту у вигляді екстрадиційного арешту.
Зрештою, ситуація стала сюрреалістичною: Панюшина послідовно відпускали служителі Феміди після чого правоохоронці одразу ж "пакували" його повторно. Як наслідок, силовики намагалися зібрати якомога більше інформації щодо оголошеного за поданням правоохоронців РФ в розшук Інтерполу "волонтера в законі". Та більшість з них не переконали суддів у наявності підстав задля поміщення кримінального генерала під варту.
З матеріалів судового реєстру випливає: під час "травневих слухань", прокуратура навіть згадала про ймовірні зв'язки та сприяння Панюшину в отриманні ним індульгенцій від переслідування на території РФ з боку екс-нардепа 9 скликання, підозрюваного у державній зраді парламентаря Іллі Киви.
Втім, ці аргументи, так само як і посилання на буцімто використання "Паном" підробних документів та ймовірну фальсифікацію російським злодієм в законі подяк від Президента України, не схилили шальки терезів на користь можновладців. Як наслідок, "злодій в законі" отримав легальну підставу для поточного перебування в Україні на тлі ухвалення рішення про, щонайменше, тимчасову індульгенцію достойника, екстрадиційна перевірка відносно якого триває понад два роки.