24.06.2022
Злодій в законі "Вітя Пан" отримав нову "броню", яка захищає його від екстрадиції до РФ

(Віктор Панюшин)

На тлі здійснення протягом квітня-травня поточного року відчайдушних спроб українських правоохоронців будь-що запроторити за ґрати 63-річного уродженця Татарстану, громадянина РФ Віктора Панюшина, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Пан"/"Вітя Пан", останній отримав документ, що на законодавчому рівні забороняє здійснення його екстрадиції на Батьківщину. Відомості про це містяться в матеріалах судового реєстру.

Йдеться про виписану 6 травня 2022 року довідку про звернення за захистом в Україні. Відповідно до норм ст.590 КПК України, це є обставиною, яка перешкоджає висланню особи за запитом силовиків третьої держави.

На існування відповідного документа вказала колегія суддів Одеського апеляційного суду, що як раніше повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, 20 травня 2022 року фактично помножила на нуль зусилля кількох силових структур, які домагалися ізоляції "Віті Пана" від суспільства. Нагадаємо: того дня служителі Феміди після шести невдалих спроб з боку правоохоронців постановили визначити в якості запобіжного заходу Панюшину особисте зобов'язання.

Нагадаємо: після затримання на Львівщині 29 квітня 2022 року "Пана" спочатку в Києві, а в подальшому - у Одесі безуспішно намагалися через суд помістити під варту у вигляді екстрадиційного арешту.

Зрештою, ситуація стала сюрреалістичною: Панюшина послідовно відпускали служителі Феміди після чого правоохоронці одразу ж "пакували" його повторно. Як наслідок, силовики намагалися зібрати якомога більше інформації щодо оголошеного за поданням правоохоронців РФ в розшук Інтерполу "волонтера в законі". Та більшість з них не переконали суддів у наявності підстав задля поміщення кримінального генерала під варту.

З матеріалів судового реєстру випливає: під час "травневих слухань", прокуратура навіть згадала про ймовірні зв'язки та сприяння Панюшину в отриманні ним індульгенцій від переслідування на території РФ з боку екс-нардепа 9 скликання, підозрюваного у державній зраді парламентаря Іллі Киви.

Втім, ці аргументи, так само як і посилання на буцімто використання "Паном" підробних документів та ймовірну фальсифікацію російським злодієм в законі подяк від Президента України, не схилили шальки терезів на користь можновладців. Як наслідок, "злодій в законі" отримав легальну підставу для поточного перебування в Україні на тлі ухвалення рішення про, щонайменше, тимчасову індульгенцію достойника, екстрадиційна перевірка відносно якого триває понад два роки.

гарячі новини Суд закрив справу чотирьох членів банди елітних автовикрадачів, яку сколотив екс-працівник "Кобри" 02.08.2022
Суд повернув українське громадянство "королю конфіскату" з санкційного списку 25.07.2022
Обвинувачений у вбивстві Аміни Окуєвої залишив Україну. Його оголосили в розшук 21.07.2022
Український паспорт, який врятував "кокаїнового короля" Болгарії від екстрадиції на Батьківщину, визнано недійсним 19.07.2022
"Наглядач" за колоніями від злодія в законі "Умки" відбувся умовним терміном по угоді зі слідством 08.07.2022
Архів новин