03.11.2020
Злодій в законі "Рамаз Багдатський" втратив опіку над шизофреніком, завдяки якій йому вдалося легалізуватися в Україні

(Рамаз Цикорідзе)

Буський районний суд звільнив 48-річного уродженця Грузії Рамаза Цикорідзе, що відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Рамаз Багдатський"/"Рамаз Кутаїський" від виконання опікунських обов'язків над 56-річним мешканцем Львівської області Володимиром Сірим, якого чотири роки тому служителі Феміди визнали недієздатним. Відповідне рішення 30 жовтня 2020 року ухвалила суддя Ганна Шендрікова.

Згідно із ним, у палаці правосуддя задовольнили відповідне подання органу опіки і піклування Буської РДА, на адресу якого раніше надійшов ряд звернень від Управління стратегічних розслідувань Нацполіції та СБУ Львівщини, а також громадської організації "Рабів до Раю не пускають". Їх автори стверджували, що король злочинного світу не виконує свої опікунські обов'язки та постійно перебуває за межами території області. Більше того - вони стверджували, що надання дозволу на опікунство "Рамазу Багдатському" в 2016 році відбувалося з порушенням закону.

У судових матеріалах зазначено, що з приводу цих аргументів Буська райдержадміністрація раніше здійснила перевірку, за підсумками якої Опікунська рада з питань забезпечення прав повнолітніх осіб, які потребують опіки (піклування) ініціювала питання позбавлення Цикорідзе прав опікуна над Сірим.

Під час розгляду справи адвокат "злодія в законі" заперечував проти задоволення відповідного подання. Сам "Рамаз Багдатський" повідомив, що на його думку він у повній мірі виконує свої обов'язки опікуна, бо є офіційно працевлаштованим (суду було надано довідку про те, що Цикорідзе працює в ТОВ "Гріненерго" з посадовим окладом у розмірі 6 тис. грн.) та регулярно сплачує грошові кошти на картковий рахунок його подопічного.

Зі слів Цикорідзе, якщо у Володимира Степановича за час їх "взаємодії" виникала потреба в закупівлі продуктів або ліків, чоловіки здійснювали їх разом. У той же час, король злочинного світу визнав - періодично він відлучався з місця проживання свого підопічного, бо працює в Луцьку та їздить до своєї родини в Київ. Однак на період відсутності Рамаза Лерійовича Сірий не залишається без уваги - його доглядали теща та син.

Заслухавши аргументи сторін, суддя Шендрикова констатувала: відпочатку сумнів у добросовісному виконанні опікунських обов'язків з боку Цикорідзе виник у правоохоронних органів, які звернулись з відповідними листами-запитами до голови Буської РДА. Силовики надали інформацію про звитяги та характеристику "короля злочинного світу", які буцімто вказують на його протиправну поведінку, натякаючи - опіки над Володимиром Сірим Цикорідзе міг домагатися, керуючись "приватним інтересом", а не внаслідок його людинолюбства.

На підтвердження цьому суду було надано акт обстеження матеріально-побутових умов помешкання Володимира Сірого, згідно висновків якого "не вбачається, що опікун Рамаз Цикорідзе перебував біля подопічного", а навідувався до нього один раз на місяць.

Як наслідок, суддя Шендрикова встановила - опіка з боку "злодія в законі" над недієздатним мешканцем Буська, який є інвалідом другої групи та страждає психічним розладом у формі шизофренії, останні чотири роки полягала "виключно у перерахуванні коштів на картковий рахунок підопічного", здійснювалася неналежно та формально. З урахуванням цього служитель Феміди звільнила Цикорідзе від виконання опікунських обов'язків.

Нагадаємо, що визнання в 2016 році "короля злочинного світу" опікуном/піклувальником Володимира Сірого стало підставою для надання Рамазу Цикорідзе посвідки на постійне право проживання на території України, що слугувала своєрідною індульгенцією від намагань силовиків запроторити злодія в законі в пункт для нелегалів або домагатися його видворення за межі нашої держави.

З усіма аспектами реалізації відповідного ноу-хау з боку "Рамаза Багдатського" можна детально ознайомитися в розслідуванні Dетектив-Info "Опікун в законі".

гарячі новини "Смотрящий" за Лук'янівським СІЗО вийшов на волю 05.10.2021
У Дніпрі "спакували" підозрюваних у розстрілі чоловіка трирічної давнини. Вбивство пов'язують із конфліктом між членами "ОЗУ Кошляка" 01.10.2021
У центрі Черкас кілери в формі СБУ застрелили авторитета Михайла Козлова 22.09.2021
Адвоката, яку підозрюють в дотичності до афери зі "злодійським общаком" вагою $400 тисяч, звільнили з-під варти в залі суду 21.09.2021
Dетектив-Info публікує причину смерті та фото з місця загибелі судді Печерського суду Києва Віталія Писанця 14.09.2021
Архів новин