26.08.2021
Злодій в законі "Коба Руставський" отримав відкоша в зазіханнях на чергову індульгенцію від екстрадиції та видворення

(Коба Шемазашвілі)

Овідіопольський районний суд Одеської області залишив без розгляду заяву 47-річного уродженця Грузії Коби Шемазашвілі, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Коба Руставський" щодо встановлення юридичного факту проживання достойника на території України на момент проголошення незалежності нашої держави. Відповідне рішення, повний текст якого було оприлюднено у відкритій частині судового реєстру 25 серпня 2021 року, ухвалив служитель Феміди Євгеній Панасенко.

Одночасно із цим суддя скасував раніше застосовані ним заходи забезпечення доказів, що передбачали заборону органам Державної міграційної служби вилучати та знищувати український паспорт "Коби Руставського".

Йдеться про відлуння довготривалої суперечки з приводу позбавлення кримінального генерала українського громадянства, що детально викладалася на сторінках Dетектив-Info.

Нагадаємо, що саме буцімто постійне проживання "Коби Руставського" на українських теренах в момент проголошення незалежності свого часу виступало підставою задля документування його паспортом з тризубом. Відповідне рішення наприкінці 2007 року було ухвалено працівниками ГУ МВС в Донецькій області, яке в 2011 році - скасували. Підставою для позбавлення кримінального генерала українського громадянства стало виявлення під час службового розслідування масштабної фальсифікації, здійсненої задля успішної "паспортизації" Коби Шалвовича.

У 2020 році сторона Шемазашвілі, після його затримання на столичних Осокорках за екстрадиційним запитом Королівства Іспанії (де достойнику висунуті обвинувачення у відмиванні коштів та причетності до організації вбивства злодія в законі Володимира Джанашія на прізвисько "Ладо") поновила "паспортну суперечку" у судах.

У її процесі шальки терезів служителів Феміди спочатку схилялися в бік "Коби Руставського", однак надалі перемогу святкували вітчизняні можновладці, які ставили під сумнів перебування достойника в Україні станом на серпень 1991 року з посиланням на інформацію від МВС Грузії (згідно із нею, з 1989 по 1992 рік неповнолітній Коба Шемазашвілі навчався в ПТУ №86 рідного міста Руставі).

Зрештою, скандальна справа дійшла до Верховного суду, де ухвалили рішення про закриття провадження з посиланням на те, що воно не належить до розгляду за правилами адміністративного судочинства.

З урахуванням цього, а також відмови Овідіопольського суду вирішувати спірне питання, рішення зразка 2011 року щодо скасування рішення про набуття українського громадянства "злодієм в законі" й понині є чинним, що автоматично знімає заборону на його видачу до Іспанії у випадку ухвалення відповідного рішення органами прокуратури.

Таким чином, за умови невизнання "Коби Руставського" громадянином України єдиним стримуючим фактором, що дозволяє йому уникати відповідальності та перебувати на волі на території нашої держави, залишається відсутність остаточних висновків екстрадиційної перевірки. У випадку позитивного вирішення цього питання, Шемазашвілі очікує видача на Піренеї, а якщо іспанці отримають відкоша - "Коба Руставський", що фігурує під №525 у переліку кримінальних елементів, відносно яких запроваджено санкції, підлягає примусовому видворенню.

гарячі новини У центрі Черкас кілери в формі СБУ застрелили авторитета Михайла Козлова 22.09.2021
Dетектив-Info публікує причину смерті та фото з місця загибелі судді Печерського суду Києва Віталія Писанця 14.09.2021
Злодій в законі "Міша Лужнецький" домагається юридичного визнання факту, що він не становить загрозу нацбезпеці України 07.09.2021
У останню ніч перед загибеллю керівник "Білоруського дому в Україні" передивлявся контент суїцидального характеру 06.09.2021
Злодій в законі "Коба Руставський" отримав відкоша в зазіханнях на чергову індульгенцію від екстрадиції та видворення 26.08.2021
Архів новин