10.07.2021
Злодій в законі "Авто Копала" з’їв паспорт та зірвав спробу його видворення до Грузії

У суботу, 10 липня 2021 року співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіціі здійснили невдалу спробу примусового видворення з території України 66-річному уродженця міста Кутаїсі Автанділа Кобешавідзе, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Авто Копала", наслідком чого став гучний скандал на території повітряних воріт нашої держави.

Як повідомляє поінформований співрозмовник Dетектив-Info, за загадковим задумом правоохоронців вони намагалися видворити достойника на історичну Батьківщину, а не до Російської Федерації, за запитом силовиків якої Кобешавідзе з 2019 року оголошено в розшук Інтерполу з кримінальними претензіями з приводу обійняття найвищого статусу в злочинній ієрархії (ст.210.1 КК РФ).

«Авто Копалу» першим з інших пасажирів посадили на літак авіакомпанії YanAir, що о 07:30 мав відлітати з «Борисполя» до аеропорту Батумі. Цим же рейсом до Грузії мала відлітати, зокрема, делегація з України (включно із дітьми), однак понад сотню цих людей банально не випустили з зали очікування. Виявилося, що одразу після посадки на літак Кобешавідзе з’їв свій паспорт, після чого стало зрозуміло - амбітний план правоохоронців щодо викидання короля злочинного світу провалився», - зазначає джерело Dетектив-Info.

Наслідком таких дій «злодія в законі» стала затримка та фактичний зрив авіарейсу. Протягом всієї доби, допоки вітчизняні правоохоронці вирішували, як краще їм вчинити надалі з «Авто Копала», інших пасажирів рейсу до Батумі фактично вводили в оману, не надали води та їжи, не запропонували готель, банально кожні півгодини обіцяючи посадку на рейс протягом найближчого часу.

На момент підготовки цього матеріалу відомо, що представники авіакомпанії наразі божаться - виліт рейсу YE 0215 таки відбудеться в неділю, 11 липня 2021 року о 12:00. Втім, й понині пасажирів тримають в залі очікування і не випускають, не кажучи вже про забезпечення їх розташування на період очікування.

Що ж стосується Автанділа Кобешавідзе, то його вчинок з поїданням паспорту призвів до «юридичної виделки»: з одного боку, через відсутність документів прикордонники не можуть пропустити достойника до України, а з іншого - через відсутність «аусвайсу» короля злочинного світу неможливо «викинути» літаком іншого рейсу.

Раніше на сторінках Dетектив-Info повідомлялося, що розшукуваний за злодійською статтею в РФ «Авто Копала» був затриманий в Одесі наприкінці березня 2020 року.

Понад рік (до 15 квітня 2021 року) "Авто Копала" знаходився під екстрадиційним арештом в СІЗО, до Офісу Генерального прокурора надійшов запит про його видачу від російської Генпрокуратури. Навесні поточного року Кобешавідзе був переведений спочатку на цілодобовий, а згодом нічний домашній арешт.

З поточних матеріалів справи достойника випливає, що й понині остаточне рішення щодо наявності/відсутності підстав для екстрадиції Автанділа Нодарійовича до РФ наразі не ухвалено, оскільки Кобешавідзе в судовому порядку домагається визнання його біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні.

Навесні 2021 року "Авто Копала" під №250 потрапив до переліку злодіїв в законі та кримінальних авторитетів, відносно яких запроваджено санкції.

гарячі новини У Києві затримали (і відпустили) кримінального авторитета "Батуру" 17.05.2022
Обвинуваченого у вбивстві "смотрящего" за Маріуполем разом із його "опікуном" вивезли до Донецька 12.05.2022
На Івано-Франківщині затримали злодія в законі Мамуку Оніані 11.05.2022
Топ-правоохоронці Чорногорії "зливали" інформацію балканському наркокартелю "Кавач", лідера якого намагалися вбити в Києві 05.05.2022
Російського злодія в законі "Вітю Пана" вклали обличчям у підлогу в компанії двох курських авторитетів 29.04.2022
Архів новин