10.04.2021
Засновником бек-офісу з торгівлі дозволами на зброю оголосили заступника ДПД Нацполіції

(Андрій Аносов)

Мозковим центром створеної в лавах Національної поліції України злочинної групи з організації масштабної корупційної схеми з видачі дозволів на зброю, правоохоронці вважають першого заступника начальника Департаменту превентивної діяльності Андрія Аносова. Про це повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info та підтверджується матеріалами судового реєстру.

Згідно із ними, полковник з використанням службового становища "підбив" кількох посадовців у регіонах та власників/працівників зброярських магазинів, аби разом "рубити капусту" (ч.3 ст.368 КК України) з бажаючих отримати жадані дозволи на право придбання та/або зберігання зброї, а також в царині надання послуг з перереєстрації (продовження терміну дії дозволів) виданої раніше зброї.

"Дозволи видавалися з кричущими порушеннями, інколи навіть без участі громадянина, на якого оформлялася зброя. Оголошення про оформлення зброї без документів продажні поліцейські безсоромно розміщували в групах популярних месенджерів. В нас є інформація про більше двох тисяч випадків видачі дозволів на зброю з грубими порушеннями процедури та законодавства, використовуючи підроблені документи", - обурювався з приводу викритої правоохоронцями злочинної схеми Голова Нацполіції Ігор Клименко 1 березня 2021 року.

Того дня Клименко підписав наказ про повне розформування підрозділів контролю за обігом зброї та анонсував повне сприяння силовикам у викритті всіх причетних до корупційної оборудки.

10 березня 2021 року на авансцену вийшли працівники Офісу Генерального прокурора та Державного бюро розслідувань, що звітували про перші здобутки в гучній історії.

Згідно із ними, вартість протиправного оформлення одного дозволу в "бек-офісі" Департаменту превентивної діяльності Нацполіції обходилася клієнтам (серед яких виявилися представники ОЗУ та особи які підозрюються у вчиненні тяжких/особливо тяжких злочинів), в 5-10 тис. грн. А наразі слідством нібито вже встановлено понад таких 800 випадків.

На той момент за вибрики з оформленням дозволів на зброю в обмін на кеш про підозру вже оголосили 5 особам. У повідомленнях силовиків йшлося про:

  • - одного із заступників начальника Департаменту превентивної діяльності Нацполіції України;
  • - одного із керівників відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи ГУ Нацполіції у Донецькій області;
  • - працівника відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи ГУ Нацполіції у Харківській області;
  • - засновника та директору збройового магазину в Київській області.

При цьому, згідно оприлюдненим у відкритій частині судового реєстру рішенням, в інкримінованому їм "схематозі" з торгівлі дозволами на зброю йдеться усього лише про 8 конкретних випадків.

Один з них стосується так званих "зброярів-посередників" надання незаконних послуг. Буцімто на початку 2021 року директор ТОВ "Стіл Аргумент" Гліб Житнюк за 7 тис. грн. "допоміг" у оформленні дозволу на право зберігання/носіння карабіну "Heym SR30 Classic" одному з клієнтів. Суд відправив Житнюка під цілодобовий домашній арешт. Згідно версії слідства, в корупційній афері окрім директора "Стіл Аргумента" був задіяний і засновник підприємства - Олег Буневич.

Інші сім випадків стосуются звитяг, до яких силовики вважають причетним заступника начальника ВКОЗуСДС УПД ГУНП в Донецькій області Володимира Корзуна. Останній 15 березня 2021 року подав декларацію перед звільнення з лав Нацполіції, а до цього - ухвалою слідчого судді Печерського райсуду Києва щодо Володимира Миколайовича було обрано запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту з носінням електронного засобу контролю.

(Володимир Корзун)

Під час судового розгяду прокурор наполягав на поміщенні Корзуна під варту, мотивуючи це ризиками вирогідного переховування підозрюваного на непідктрольній території Донецької області. Не виключено, що це було зумовлено тим, що до початку збройного конфлікту на Донбасі правоохоронець очолював сектор дозвільної системи Донецького міського управління МВС.

Втім надалі майор не залишився в Донецьку (де його занесено до переліку так званих "міліціонерів-зрадників" "ДНР"), а перебрався до Маріуполя, де дружина Корзуна стала співзасновницею ТОВ "Маріупольський ритуальний дім", що надає послуги з організації поховань.

У скандалі з торгівлею дозволами на носіння зброї Володимиру Корзуну слідство закидає майору, що буцімто саме він формував пакети документів (зокрема, й підробних) для охочих отримати дозволи на зброю, що разом із грошами пересилав до Києва "Новою поштою".

У столиці, згідно фабули справи, ці відправлення забирав "мозковий центр" злочинної схеми - перший заступник начальника ДПД Нацполіції Андрій Аносов (в деяких випадках - його дружина Вікторія).

(Андрій Аносов)

Широкому загалу цей полковник, який раніше обіймав посаду заступника начальника з громадської безпеки УМВС України в Донецькій області, став широко відомий за наслідками інциденту 12 квітня 2014 року. Тоді відбулися масові заворушення біля обласного главку міліції Донецька, внаслідок чого очільник відомства Костянтин Пожидаєв написав заяву про звільнення. А паралельно - нібито озвучив ініціативу призначити на його місце Аносова.

Після цього Андрій Борисович вийшов на ґанок будівлі УМВС з георгіївською стрічкою на одязі та заявив, що "до повного з'ясування обставин" бере на себе командування міліцією Донеччини.

"Прошу вас забезпечити безпеку будівлі навкруг та всередині. З дозволу людей, які вели переговори, я заведу всередину спецпідрозділ, який не виконує злочинних наказів. Вони візьмуть під охорону кімнату зброї. Я зобов'язують, що МВС працюватиме в повному обсязі на підтримку людей. Ура!", – відзначив Аносов.

За два роки цей виступ, а також нібито участь Аносова в так званому "підіграванні" сепаратистам з боку очільників донецьких силових структур під час заворушень та масових акцій протесту зразка 2014 року, намагалися знову "підняти на щит". Зокрема, нардеп 8 скликання Ігор Луценко у відкритому зверненні до заступника Голови Нацполіції Олександра Фацевича цікавився результатами проходження Андрієм Борисовичем атестації.

Своєрідною публічною відповіддю на заяву Луценка став коментар, який після цього озвучила для ЗМІ член центральної атестаційної комісії, адвокат Євгенія Закревська: "Аносов достатньо чарівний та переконливий. Ймовірно, йому вдалося переконати інших, що він діяв в інтересах України та сьогодні буде їй корисним".

Навесні 2021 року Андрію Аносову було оголошено про підозру в отриманні неправомірної вигоди шляхом зловживання службовим становищем полковника поліції. Після цього в правоохоронця погіршився стан, він перебував на стаціонарному лікуванні в "Інституті міністерства охорони здоров'я України". 22 березня 2021 року слідчий суддя Печерського районного суду Києва Світлана Шапутько відмовила у задоволенні клопотання про взяття полковника під варту. Щодо Аносова було обрано запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 249,7 тис. грн.

гарячі новини Організатора замаху на львівського авторитета "Копито" засудили на довічне 21.03.2024
Уманського положенця "Сушу" затримали за підозрою в організації вбивства судді 20.03.2024
Суд дозволив спецрозслідування проти кілера з "Артисту" 24.02.2024
Суд заочно арештував авторитетного очільника федерації боксу Буковини "Загуру" 14.02.2024
Дніпровський смотрящий "Мазепа" з другої спроби опинився на волі 10.02.2024
Архів новин