19.05.2020
Засновник кібермережі Avalanche закидає слідчому з ОВС Нацполіції крадіжку 70 тисяч доларів

(Геннадій Капканов)

Підозрюваний в організації міжнародної кіберзлочинної платформи "Avalanche", мешканець Полтави Геннадій Капканов звернувся до Державного бюро розслідувань з заявою про скоєння низки злочинів слідчим Нацполіції, що розслідує справу "хакера №1 в Європі".

Як випливає з матеріалів судового реєстру, достойник, з історією якого можна ознайомитися в матеріалі Dетектив-Info, майже півроку домагається повернення частини грошових коштів, які були вилучені під час обшуку його оселі на Полтавщині.

Мова йдеться про 70 тис. дол., на які в грудні 2016 року було накладено арешт, що 31 січня 2020 року був скасований. Капканов бідкається - з того часу минуло більше трьох місяців, однак старший слідчий в особливо важливих справах ГСУ Національної поліції України Дмитро Паненко не квапиться повертати фінанси хакеру.

Обурений Капканов "був змушений" звернутися до ДБР, де просив відкрити проти поліцейського кримінальну справу. Паненка він вимагав притягнути до відповідальності за крадіжку в особливо великому розмірі (ч.5 ст.185 КК України), невиконання судового рішення (ч.2 ст.382 КК України) та зловживання владою (ч.2 ст.364 КК України). 3 березня поточного року відповідне провадження було порушено, але виключно за фактом ймовірного службового зловживання. Втім, грошей Капканов не побачив й досі.

З урахуванням цих фактів, а також інших претензій до слідчого, адвокат засновника кібермережі "Avalanche" наполягав - Паненко не є неупередженим та об'єктивним, а тому підлягає відстороненню від справи хакера. Втім, слідчий суддя Печерського районного суду Києва Крістіна Константінова не знайшла підстав для відсторонення "слідака".

Що ж стосується розслідування справи за підозрою самого Капканова, якому інкримінують несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів (ч.2 ст.361 КК України), що призвело до витоку інформації, шахрайство (ч.4 ст.190 КК України) та відмивання коштів (ч.3 ст.209 КК України), отриманих злочинних шляхом, то 24 березня 2020 року за клопотанням прокурора Офісу генпрокурора Дмитра Порохницького служителі Феміди пом'якшили "хакеру №1 в Європі" запобіжний захід.

Як наслідок, замість домашнього арешту під час загальнонаціонального карантину, засновнику "Avalanche" присудили особисте зобов'язання з забороною покидати Полтаву без відповідного дозволу.

гарячі новини Російський злодій в законі з верхівки "Братського кола" "Вадік Білий" гострить лижі в Україну 27.05.2020
У центрі Києва двоє кілерів всадили п'ять куль у члена балканського наркокартеля 26.05.2020
Під час обшуків у злодія в законі "Нєдєлі" вилучили 400 тисяч доларів з "общаку" 26.05.2020
Ґвалтівниками жінки у відділенні поліції на Київщині виявилися начальник та опер Кагарлицького СКП 25.05.2020
Dетектив-Info публікує ексклюзивні фото та подробиці смерті нардепа Валерія Давиденка 24.05.2020
Архів новин