06.04.2022
З України екстрадували злодія в законі "Кобу Руставського"

(Коба Шемазашвілі)

48-річного уродженця Грузії Кобу Шемазашвілі, який відомий в статусі так званого злодія в законі на прізвисько "Коба Руставський", екстрадували з України. Про це повідомляє Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції.

Як випливає з відповідного відео процедури, передачу достойника, який перебуває в міжнародному розшуку за запитом правоохоронців Королівства Іспанія, було здійснено іноземним колегам на ділянці україно-польського кордону у вівторок, 5 квітня 2022 року.

Нагадаємо, що на Піренеях "Кобі Руставському" інкримінуються обвинувачення у відмиванні коштів та причетності до організації вбивства (ст. ст. 139, 301, 515 КК Іспанії) на території Франції ще одного "короля злочинного світу" - Володимира Джанашія на прізвисько "Ладо".

На підставі ордеру Інтерполу, як раніше повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, ще навесні 2020 року Шемазашвілі було затримано на столичних Осокорках та поміщено під екстрадиційний арешт за ґрати.

Втім, у подальшому "злодію в законі" вдалося вийти на волю, після чого тривала багатомісячна екстрадиційна епопея, в процесі якої сторона Коби Шалвовича здійснила низку заходів задля юридичного унеможливлення його видачі до Європи.

Згідно однієї з версій, цим спробам уникнути подальшої відповідальності Шемазашвілі передувало виділення з так званого "общаку" 220 тис. дол. для підкупу вітчизняних правоохоронців та служителів Феміди.

Як би там не було, але тільки наприкінці травня 2021 року (рівно за добу до внесення достойника під №525 до санкційного списку РНБО) вітчизняний Мін'юст погодив видачу "Коби Руставського" до Іспанії. Після цього понад півроку органами Національної поліції України вживалися заходи для встановлення поточного місцезнаходження та вручення "екстрадиційного рішення" кримінальному генералу.

Подейкують, що тривалі пошуки Шемазашвілі, певною мірою, були зумовлені витоком інформації з боку окремих високопосадовців силових структур, через що затримання Коби Шалвовича зривалося. Зрештою, "спакувати" його вдалося тільки 1 грудня 2021 року на території ЖК "Park Avenue VIP" в Голосіївському районі столиці.

Відтоді "злодія в законі" утримували спочатку в Миколаївському ПТПІ, а в подальшому - запроторили до СІЗО Миколаєва під екстрадиційний арешт.

Якраз напередодні широкомасштабного військового вторгнення РФ до України екстрадиційна епопея "Коби Руставського" дійшла до кульмінаційної фази. Тоді адвокат достойника візуалізував наміри щодо встановлення заборони на видачу Шемазашвілі до Іспанії в судах різних регіонів - в столиці та Миколаївській області.

Після цього в окремих ситуація набрала сюрреалістичного змісту. З одного боку, захисник "злодія в законі" протягом кількох разів не з'являвся на розгляд свого ж клопотання в Центральний райсуд Миколаєва (через що для представництва інтересів Шемазашвілі залучали безоплатних адвокатів), на тлі чого - в окремих інтернет-ЗМІ з'явилися публікації про нібито досягнуту оточенням кримінального генерала домовленість із служителем Феміди Галиною Подзігун. На адресу судді пролунали закиди, що вона буцімто погодилася на пропозицію певних посередників, та в обмін на 100 тис. дол. висловила згоду сприяти зволіканню вирішення питання на користь поважного представника злочинного світу.

Як би там не було, але 23 лютого 2022 року суддя Подзігун повернула екстрадиційну скаргу Шемазашвілі. Таким чином "Коба Руставський" залишився під вартою, а на початку квітня поточного року - був переданий на кордоні з Польщею в рамках міжнародної співпраці. За іспанським законодавством на Переніях "злодію в законі" загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 24-х років.

гарячі новини У Києві затримали (і відпустили) кримінального авторитета "Батуру" 17.05.2022
Обвинуваченого у вбивстві "смотрящего" за Маріуполем разом із його "опікуном" вивезли до Донецька 12.05.2022
На Івано-Франківщині затримали злодія в законі Мамуку Оніані 11.05.2022
Топ-правоохоронці Чорногорії "зливали" інформацію балканському наркокартелю "Кавач", лідера якого намагалися вбити в Києві 05.05.2022
Російського злодія в законі "Вітю Пана" вклали обличчям у підлогу в компанії двох курських авторитетів 29.04.2022
Архів новин