11.02.2021
Віват, Король! Гроші, які в Нацполіції охрестили злодійським общаком "Нєдєлі", з відсотками повернули псевдокомпаньйону брата нардепа

(Сергій Кісільов)

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), перерахувало на банківський рахунок громадянина Ігоря Короля раніше арештовані кошти разом з відсотками на загальну суму близько 400 тис. дол. нібито з так званого "злодійського общаку", про вилучення яких 26 травня 2020 року повідомили в Департаменті стратегічних розслідувань Нацполіції. Про це йдеться у відповідному роз'ясненні, оприлюдненому на Facebook-сторінці АРМА у четвер, 11 лютого 2021 року.

З його тексту випливає, що раніше вилучені грошові кошти на загальну суму понад 398 тис. дол. (395 тис. дол. прийнятих Нацагентством в управління та 2,9 тис. дол нарахованих відсотків) було перераховано на рахунок пана Короля 17 грудня 2020 року на виконання ухвали суду, а ця транзакція була авторизована банком.

"В АРМА не було жодних підстав не виконати зазначене рішення суду у встановлений законодавством строк, - зазначили в Нацагентстві. - 22 грудня 2020 року АРМА направило повідомлення до Державної податкової служби України про перерахування коштів Королю І. та його повідомлення щодо необхідності сплати податків, а 23 грудня 2020 року Агентством було повідомлено Офіс Генерального прокурора про виконання ухвали про скасування арешту".

Нагадаємо, що про факт вилучення понад 400 тис. дол. в банківському сейфі столичного VIP-відділення "Приватбанку" по вулиці Саксаганського правоохоронці офіційно повідомили наприкінці травня 2020 року під час звіту щодо результатів проведення серії обшуків в найближчого кола оточення та безпосередньо в 47-річного уродженця Львівщини Андрія Недзельського, відомого в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Нєдєля"/"Львівський".

(Андрій Недзельський)

Як раніше зазначалося на сторінках Dетектив-Info, відповідні слідчі відбулися невдовзі після оголошення короля злочинного світу в розшук за підозрою у скоєнні в центрі Києва в жовтні 2009 року вбивства кримінального авторитета Олександра Семенова на прізвисько "Кацап" (з нюансами цієї історії можна ознайомитися в матеріалі "За "Кацапа" я не піду!"). Загалом, як відзвітували правоохоронці, наприкінці травня 2020 року по цій справі вони провели 45 одночасних обшуків в "Нєдєлі" та осіб, яких вважають дотичними до кола його зв'язків, а також транспортних засобах цих достойників.

Найбільш вагомим виявленим трофеєм за наслідками "шмонів" проголосили так званий "злодійський общак" Недзельського у розмірі 400 тис. дол., що було виявлено в банківській установі.

Постфактум Dетектив-Info повідомляв, що відповідна банківська скринька насправді належала 47-річному уродженцю Вінниці Сергію Кісільову - брату народного депутата 9 скликання Ігоря Кісільова. Що ж стосується зв'язків Сергія Петровича з "Нєдєлєю", то на початку 2010-х років Кісільова більше знали як людину на прізвисько "Сергій Вінницький", що разом із Недзельським входила до пулу фаворитів, які на той час розглядалися в якості претендентів на отримання почесного в кримінальному світі статусу "злодія в законі".

(Сергій Кісільов)

Згідно однієї з версій, після посвячення до еліти злочинного світу саме "Нєдєлі", його стосунки з "Сергієм Вінницьким" дещо охололи. Тим не менш, слідство в справі про вбивство "Кацапа" кваліфікувало Кісільова в якості "близької особи" до підозрюваного Недзельського, нібито є "одним з учасників злочинної групи під керівництвом" "Львівського" та, ймовірно, причетний до розстрілу Семенова. З посиланням саме на ці факти, а також інформацію ДПС України, згідно якої останні 10 років Сергій Петрович взагалі не мав офіційних джерел доходів, отриманих від податкових агентів, 1 червня 2020 року на вміст банківської скриньки достойника (400,9 тис. дол., 500 євро та 400 гривень) слідчий суддя Печерського райсуду Києва наклав арешт та ухвалив передати їх в управління АРМА.

За три тижні, як вже зазначалося на сторінках Dетектив-Info, інший служитель Печерського храму правосуддя - Вячеслав Підпалий скасував це рішення, постановивши повернути гроші Кісільову. Однак, коли Сергій Петрович почав домагатися виконання цієї ухвали, в Нацагентстві йому відмовили через буцімто виявлений перелік недоліків. Зрештою, 13 липня 2020 року Печерський суд вдруг арештував гроші з його банківської скриньки в рамках іншого кримінального провадження, що заблокувало процедуру повернення 400 тис. дол.

Надалі долю майже півмільйона доларів намагався визначити Київський апеляційний суд, куди звернувся адвокат Дмитро Піліпенко. Юрист наполягав, що представляє інтереси справжнього власника арештованих грошей - одного з компаньйонів "Сергія Вінницького". Останній, мовляв, свого часу передав Кісільову на зберігання 500 тис. дол. відповідно до укладеного між ними договору про співробітництво, що передбачав спільну реалізацію проекту будівництва об'єкту комерційного призначення в місті Вінниця. Відповідний факт був засвідчений розпискою, тож в банківській скриньці силовики вилучили саме його кошти. З урахуванням цих аргументів наприкінці жовтня 2020 року у передачі АРМА "псевдообщаку" злодія в законі "Нєдєлі" було відмовлено. Втім, ці кошти тоді ані Кісільову, ані його партнеру так і не повернули.

Натомість, наприкінці минулого року, як стверджують в Нацагентстві, Печерський райсуд столиці взагалі скасував будь-які обтяження щодо цих грошей. Як випливає з повідомлення АРМА, 14 грудня 2020 року із заявою про повернення йому грошей з копією відповідної ухвали суду звернувся такий собі Ігор Король. "Крім того, 16 грудня до АРМА також надійшла заява адвоката Коноваленка Д.С., який діяв в інтересах Короля І. щодо перерахування на рахунок останнього грошових коштів згідно зі вказаними реквізитами", - додали в Агентстві, пояснюючи подальше рішення щодо поверення майже 400 тис. дол. достойнику.

"Варто наголосити, що АРМА зобов'язане неухильно виконувати судові ухвали, які надійшли для виконання у встановлений спосіб та передбаченій формі. Агентство не має обов'язків та повноважень ініціювати будь-які з'ясування обставин, викладених в ухвалі, проводити додаткові перевірки фактів тощо. Інакше кажучи, АРМА не має права піддавати сумніву судове рішення. Всі документи по цій справі, в тому числі отримана ухвала від 14 грудня 2020 року, є в розпорядженні АРМА і в разі потреби будуть наданні правоохоронним органам, - резюмували в Нацагентстві свої дії щодо повернення так званого "злодійського общаку" з відсотками.

гарячі новини "Смотрящий" за Лук'янівським СІЗО вийшов на волю 05.10.2021
У Дніпрі "спакували" підозрюваних у розстрілі чоловіка трирічної давнини. Вбивство пов'язують із конфліктом між членами "ОЗУ Кошляка" 01.10.2021
У центрі Черкас кілери в формі СБУ застрелили авторитета Михайла Козлова 22.09.2021
Адвоката, яку підозрюють в дотичності до афери зі "злодійським общаком" вагою $400 тисяч, звільнили з-під варти в залі суду 21.09.2021
Dетектив-Info публікує причину смерті та фото з місця загибелі судді Печерського суду Києва Віталія Писанця 14.09.2021
Архів новин