26.06.2020
Військовий прокурор "погорів" на хабарях від фігурантів розслідування справи про змову одеських прикордонників та імпортерів іномарок з США

(Затримання Олександра Росінського)

У четвер, 25 червня 2020 року, співробітники Державного бюро розслідувань спільно з Департаментом стратегічних розслідувань Національної поліції України, управлінням СБУ в Одеській області за процесуального керівництва Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора затримали на хабарництві прокурора відділу Військової прокуратури Південного регіону України Олександра Росінського. Про це повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info.

Офіційні ресурси силовиків, які брали участь у документуванні та викритті Росінського підтверджують ці відомості та розкривають певні деталі кримінальних звитяг прокурора.

Згідно із ними, зловживання достойника стосувалися щонайменше двох епізодів вимагання та отримання неправомірної вигоди (ч.3 ст.368 КК України) у розмірі 2,5 та 10 тис. дол. відповідно від різних суб'єктів господарської діяльності, що займаються імпортом іномарок до України. Їх діяльність Олександр Васильович віришів штучно блокувати шляхом вилучення офіційної документації, але у випадку сплати встановленої ним суми - погоджувався гальмувати слідчі санкції.

За інформацією Dетектив-Info, до поля зору військового прокурора ці, а також інші комерсанти потрапили після порушення кримінального провадження щодо ймовірного зловживання службовим становищем (ч.2 ст.364 КК України) з боку очільників Одеського прикордонного загону - першого заступника начальника відділу прикордонної служби - начальника відділу прикордонної служби "Одеса", підполковника Ігоря Шульги та начальника відділу інспекторів прикордонної служби, капітана Матейка.

Прикордонникам закидали змову з митними брокерами та службовими особами компанії W8shipping, що займається імпортом іномарок з Сполучених Штатів Америки. Мовляв, завдяки їх діям на постах "Одеса порт" та "Одеса-Центральний" кінцевих покупців автівок чекали штучні перешкоди з оформлення транспортних засобів, внаслідок чого розмитнення кожної машини додатково дорожчало на 70 доларів.

З матеріалів судового реєстру випливає, що в рамках розслідування відповідного провадження з Одеської митниці була вилучена документація стосовно імпорту іномарок за останні три роки понад 30 суб'єктами господарювання. У подальшому, згідно фабули справи Росінського, військовий прокурор почав "кошмарити" цих брокерів. А паралельно через посередників доводив до комерсантів інформацію про встановлені (в залежності від обсягів імпорту та марок машин) розцінки, сплата яких призведе до розблокування роботи підприємств. У першому випадку мова йшла про 2,5 тис. дол., у другому - вчетверо більшу суму, половина з якої (5 тис. дол. хабаря) була переведена на вказаний Олександром Васильовичем рахунок.

25 червня 2020 року "бізнес" військового прокурора було викрито, в його рбочому кабінеті та в посередників, які причетні до історії з хабарями провели обшуки, а на руках Росінського - клацнули кайданки. Прокурору оголошено про підозру у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч.3 ст.368 КК України).

гарячі новини Військовий прокурор "погорів" на хабарях від фігурантів розслідування справи про змову одеських прикордонників та імпортерів іномарок з США 26.06.2020
На Львівщині грабіжники за 100 доларів та ювелірні вироби замордували до смерті екс-голову сільради Миклашіва 21.06.2020
З квитком до Києва в білоруському аеропорту затримали злодія в законі "Лавасогли Батумського" 21.06.2020
Dетектив-Info публікує відео бійки зі стріляниною та різнею між етнічними угрупованнями на Французькому бульварі Одеси 17.06.2020
З кікбоксерів - у друкарі. Звільнився кривдник харківських поліцейських, який зламав щелепу начальнику УКР 16.06.2020
Архів новин