21.07.2020
Відповідальність за підпал будівлі ГСУ Нацполіції взяли на себе анархісти з "Сміливців"

Dетектив-Info встановив нові подробиці гучної історії про підпал будівлі Головного слідчого управління Національної поліції України по Набережному шосе в Києві, який влаштували в ніч на 10 червня 2020 року.

Нагадаємо, що тоді загоряння сталося в одній з кімнат на першому поверсі - в кабінеті, площею близько 30 квадратних метрів, де зазвичай працюють п'ятеро слідчих. За інформацією видання "Обозреватель", вогнем було знищено деякі речові докази та матеріали близько 10 кримінальних проваджень, якими опікувалися в ГСУ Нацполіції. Мова буцімто йшла про частину "економічних справ", пов'язаних з розслідуваннями оборуток з розкраданнями на десятки мільйонів гривень, "вилетіли в трубу" окремі напрацювання в сфері протидії обігу наркотиків.

Рятувальники, які оперативно прибули на виклик, не допустили розповсюдження полум'я на всю будівлю. Але паралельно - рясно залили піною ледь не всі кабінети слідчих, через що просяклі водою та димом речі наступного дня розкладали для "усушки" на вулиці.

Паралельно "сушили голови" самі силовики, які зрештою зупинилися на версії про підпал. За гарячими слідами було розпочато кримінальне провадження за статтею про умисне знищення майна (ч.2 ст.194 КК України), санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від трьох до десяти років.

У подальшому слідчі почали вирахувати того, кому персонально міг призначатися "полум'яний привіт". З цього приводу обговорювалися дві можливі кандидатури - це підполковник Андрій Андріюк або Ольга Варченко, яка після звільнення з посади заступника директора Держбюро розслідувань перейшла до лав Нацполіції.

Наразі вважається, що саме через активізацію однієї з резонансних справ "господарству" Ольги Олександрівни й намагалися влаштувати "пекельний удар" зловмисники, чиї оборутки ретельно вивчають слідчі ГСУ.

Зауважимо, що геть іншу версію намагалися просувати через ЗМІ. Невдовзі після пожежі на Набережному шосе на сторінках видання "Боєць Анархіст"  було оприлюднено звернення, у якому відповідальність за атаку запалювальною сумішшю будівлі поліції в українській столиці на себе взяло угруповання анархістів "Сміливці".

"Реформи поліції" лишаються пустим витрачанням часу тому що поліція це інструмент насилля над суспільством у руках держави. Вона злочинна сама по собі як факт, а злодіяння співробітників - лише крайні прояви монополії на насильство, - зазначено у тексті відповідного повідомлення. - Своїми діями ми даємо ляпаса поліцаям, що зарвалися. Ми звертаємось до суспільства та до кожної окремої людини із закликом не лишатись байдужими, організовуватись і чинити активний спротив".

На сайті "Бійця Анархіста" також виклали 48-секундне відео, на якому зафіксований сам момент підпалу будівлі Головного слідчого управління Нацполіції України в Києві 10 червня 2020 року. Редакція видання повідомила, що відповідний ролик з відповідним звітом про акцію групи анархістів "Сміливці" надійшов електронною поштою.

За інформацією джерел Dетектив-Info, в одного з дотичних до редакції "Бійця" чоловіків вже був проведений обшук, втім офіційного висунення будь-кому підозри за підпал будівлі ГСУ Нацполіції на момент підготовки цього матеріалу не відбулося.

гарячі новини Злодій в законі "Вітя Пан" отримав нову "броню", яка захищає його від екстрадиції до РФ 24.06.2022
ОАСК зупинив дію рішення про позбавлення "короля конфіскату" громадянства України 22.06.2022
В столичному СІЗО помер підозрюваний у розстрілі грузинського авторитета під Києво-Святошинським судом 21.06.2022
Суди двічі відмовили в арешті енергетичних активів групи "Лужники" 21.06.2022
Авторитетного президента Одеської обласної федерації боксу оголосили в розшук 17.06.2022
Архів новин